Учора ввечері в Казані завершилися XXVII Всесвітні літні студентські ігри. Збірна України не змогла втриматися на п’ятій позиції загального медального заліку. В останні дні нашу команду випередили білоруси. Проте за загальною кількістю нагород українці стали третіми.
За понеділок і вівторок скарбничка національної команди поповнилася ще 21 нагородою, але лише одна з них виявилася “золотом”. 12-ту медаль найвищого ґатунку для нашої команди завоювала олімпійська чемпіонка зі стрільби Олена Костевич. Та її медаль не допомогла українській збірній утримати п’яте місце в загальному медальному заліку, за яке вона змагалася з Білорусією.
У понеділок серед наших спортсменів найбільше медалей завоювали самбісти, які тричі піднімалися на п’єдестал пошани. Найкраще виступила Інна Черняк у категорії до 52 кг. На шляху до фіналу вона впевнено розібралася з Роксаною Симоною Галуш із Румунії – 14:1, Ельзою Абдукадировою із Киргизії – 9:1 та Фанфан Чен із Китаю – 7:0. У сутичці за “золото” українку зупинила росіянка Анна Харитонова, яка перемогла з рахунком 2:0.
Збірна України не змогла втриматися на п’ятій позиції загального медального заліку. В останні дні нашу команду випередили білоруси. Проте за загальною кількістю нагород українці стали третіми
У змаганнях серед чоловіків наші самбісти не дійшли до фіналу. Михайло Іліщук поступився у першому ж поєдинку монголу Маралу-Ердене Чимеддоржу – 0:6. Завдяки тому, що суперник потім пробився у фінал, українець отримав право брати участь у втішному турнірі. Там він спочатку переміг вірменина Гора Маїляна – 4:0, а в сутичці за “бронзу” не залишив шансів білорусу Русланові Анкуді – 8:2.
У категорії до 100 кг відзначився Михайло Черкасов. Здобувши нелегкі перемоги над узбеком Ісломжоном Азімовим – 2:1 та грузином Георгі Такадзе – 1:0, українець поступився у півфіналі майбутньому переможцю Миколаю Мацко з Білорусії – 1:2. У поєдинку за “бронзу” Черкасов виявився сильнішим, ніж казах Чингіз Шокпутов – 2:0.
Ще одну медаль для збірної України вчора завоював Жан Беленюк – борець іншого стилю, греко-римського. Бронзовий медаліст минулорічного чемпіонату Європи почав змагання з перемоги над Асланом Атемом із Туреччини – 3:1, а потім з таким самим рахунком виграв у Тадеуша Михалика з Польщі та грузина Беки Рокви. У півфіналі Беленюка зупинив Максим Манукян з Вірменії – 0:5, який згодом став срібним призером. У сутичці за “бронзу” український борець виявився сильнішим, ніж казах Нурсултан Турсунов – 3:1.
Ще дві медалі українці здобули у веслуванні на байдарках і каное. Після недільного “золота” у змаганнях каное-четвірок на дистанції 1000 м Віталій Вергелес, Денис Камерилов, Дмитро Янчук та Едуард Шеметило отримали срібну нагороду у змаганнях на 500 м. Фінальний заїзд вони провели у своїй звичній манері – першу частину дистанції українці відсиджувалися за спинами конкурентів, а на другій збільшили швидкість та вирвалися з шостого місця на друге. “Золото” завоювали росіяни. Другими стали й українські байдарочники Євген Карабута, Максим Білченко, Олександр Сенькевич та Ігор Трунов на дистанції 200 м. Наш екіпаж знову обійшли росіяни.

Дві нагороди до скарбнички збірної України у понеділок додали художні гімнастки. Ганна Різатдінова стала третьою в індивідуальному багатоборстві. За виступи з обручем, м’ячем, булавами та стрічкою вона отримала 70,650 балів. Виграла змагання росіянка Маргарита Мамун (73,466), другою стала її співвітчизниця Олександра Меркулова (72,066). Росіянки стали чемпіонками і в групових вправах, набравши 35,1000 балів. Українки Олена Дмитраш, Євгенія Гомон, Олександра Гридасова, Валерія Гудим, Світлана Прокопова та Вікторія Мазур отримали 32,599 та стали другими.
У вівторок золоту нагороду завоювала Олена Костевич у стрільбі з пневматичного пістолета. Олімпійській чемпіонці Афін 2004 року зі стрільби з дистанції 10 м та бронзовій медалістці літніх Ігор 2012-го у стрільбі з 10 м й 25 м у вівторок потрібно було реабілітуватися за невдачу у її коронній дисципліні – з 17-м результатом вона не пройшла кваліфікацію.
Стріляючи з дистанції 25 м, українка виступила, як і належить головному фаворитові турніру, де не було інших лідерів світової стрільби. Хоча у відбіркових раундах Костевич змагалася не на перших позиціях. На попередньому етапі її випередила китаянка Юлін Су, а після швидкісної стрільби Костевич опустилася на шосту позицію. Однак, починаючи з півфінальної стадії, у якій серед восьми спортсменок розігрувалися два місця у фіналі та визначалася пара учасниць “бронзового” поєдинку, Костевич рівних не було. За підсумками п’яти стрільб в 1/2 українка набрала 12 очок, впевнено посівши перше місце. А у вирішальній зустрічі Костевич навіть розгромила росіянку Анну Мастяніну – 7:1.
Крім Олени Костевич, в індивідуальній стрільбі з пістолета з 25 м на медаль претендувала також Катерина Домкіна. Але поєдинок за “бронзу” українка програла Таняпорн Пруксакорн з Таїланду – 3:7. Без нагороди Домкіна все ж не залишилася. Разом із Костевич та Мартою Бойчук вона виграла “срібло” у командних змаганнях. Наша збірна лідирувала після трьох із шести етапів, проте все ж пропустила на перше місце Росію.
Чудові шанси здобути “золото” у змаганнях мали самбісти. До фіналу пробилися два представники України – Ірина Гайнутдінова (до 68 кг) та Размик Тоноян (понад 100 кг). Гайнутдінова на попередніх стадіях перемогла своїх суперниць – 8:0, 12:0 та 15:0, а в фінальній сутичці поступилася росіянці Марині Мохнаткіній – 0:4. Тонояна зупинив теж російський самбіст Олександр Кучумов – 5:6.
А от в греко-римській боротьбі українці обмежилися однією бронзовою нагородою. Отримав її в категорії до 74 кг Дмитро Пишков. У художній гімнастиці у вівторок розігрувалися медалі в окремих видах програми. Як і в абсолютній першості, українки Анна Різатдінова та Аліна Максименко не змогли вибороти хоча б одне “золото” у представниць Росії – Маргарити Мамун та Олександри Меркулової. На двох українки завоювали п’ять медалей – дві срібних та три бронзових. Ще по одній нагороді того ж ґатунку збірна України отримала в групових змаганнях.
У вівторок залишився без “золота” й Андрій Говоров, який на цій Універсіаді вже перемагав у плаванні батерфляєм на 50 м. На аналогічній дистанції вільним стилем Говоров посів у фінальному запливі третє місце. А ось білоруска Олександра Герасименя у фінальному запливі на 50 м вільним стилем серед жінок прийшла до фінішу першою і допомогла своїй збірній обійти Україну в загальному медальному заліку.
Вчора були розіграні останні дев’ять комплектів нагород, в розіграші яких українці, на жаль, не брали участі.