Організатори змагань не прогадали з його календарем, адже саме в дуелі запеклих ворогів зі столиць двох держав визначався переможець цих змагань. Як результат, на трибунах головної арени зібралися більше 51 тисячі вболівальників, які спостерігали за перемогою “Динамо”, як в самому матчі, так і на турнірі загалом .
Прихильники ідеї Об’єднаного чемпіонату називають високу глядацьку аудиторію чи не найголовнішим прикладом того, що подібні змагання необхідні. Якщо підрахувати, то вісім матчів з трибун чотирьох стадіонів (“Динамо”, НСК “Олімпійський”, “Донбас-Арена”, “Торпедо”) “вживу” спостерігали 175 тисяч глядачів. І це при тому, що ультрас “біло-синіх” бойкотували поєдинки “турніру чотирьох”. Заклик загалом отримав підтримку. Однак на останню зустріч, яка проходила в “прайм-тайм” вихідних, зібралася чимала аудиторія. Втім, щось подібне і очікувалося. Яким би не було політичне підґрунтя цього змагання, а російські клуби є достатнім подразником для наших команд. Тим більше, що вивіска “Динамо” – “Спартак” завжди є привабливою.
Вісім матчів з трибун чотирьох стадіонів (“Динамо”, НСК “Олімпійський”, “Донбас-Арена”, “Торпедо”) “вживу” спостерігали 175 тисяч глядачів. І це при тому, що ультрас “біло-синіх” бойкотували поєдинки “турніру чотирьох”
Тим не менше кроком у напрямку до об’єднання ці змагання аж ніяк не стали. Перешкоди на шляху ті самі. Це і позиція міжнародних інстанцій, і єврокубкові квоти, і відсутність гарантій вічного суперфінансування.. На Заході в літнє міжсезоння проводяться комерційні турніри за участю топ-клубів, у цих заходів теж хороша відвідуваність. Якщо ви знайдете в гаманці вагомі аргументи, щоб вмовити “Барселону” на участь в Об’єднаному турнірі, вона, можливо, приїде. І аншлаг буде дуже великий.
Однак така кількість глядачів відкрила і основні недоліки подібних змагань Адже на трибунах мав місце фізичний контакт між уболівальниками команд, що можна вважати серйозним проколом служби безпеки арени.
По суті, нинішній турнір – це той самий Кубок Першого каналу, який перенесли з Землі Обітованої. І, звичайно, клубам сподобалися такі змагання. Чим проводити сумнівної якості спаринги в тиші альпійських футбольних полів, краще готуватися в обстановці, максимально наближеній до бойової. До того ж, за це і заплатили. Нагадаємо, за перемогу давали 200 тисяч доларів.
Шанувальників “гірників” лякає те, що атакуюча міць донеччан разом перетворилася на якийсь незрозумілий клубок невпевнених у собі людей
Загалом турнір став корисним для всіх чотирьох учасників. Українському чемпіону, донецькому “Шахтарю”, який замкнув квартет з показником в один забитий м’яч (і той зі штрафного!), випала гарна можливість перевірити найближчий резерв. Як відомо, за короткий час “гірники” втратили відразу трьох лідерів – Вілліана, Мхітаряна і Фернандіньо. Матчі турніру показали, що у команди є величезні проблеми зі стрункістю ігри, що логічно у світлі кадрових змін.

Однак шанувальників “гірників” лякає те, що атакуюча міць донеччан разом перетворилася на якийсь незрозумілий клубок невпевнених у собі людей. Є чутки, що не все гаразд і в роздягальні команди, а самовільний відхід з поля капітана Даріо Срни в кінцівці поєдинку проти “Зеніта” не додає оптимізму. І як би не намагався досвідчений Мірча Луческу погасити емоції, очевидно, що в колективі безумовно щось надломилося. До речі, і сам румунський фахівець після поразки від “Спартака” в черговий раз розкритикував українських футболістів, причому були названі конкретні прізвища, у той час як бразильцям дісталося, що називається, “колективно”...
У той час дуже добре, що ці проблеми визріли саме на етапі передсезонної підготовки. Це означає, що у тренерського штабу “Шахтаря” є достатньо часу для проведення відповідної роботи. Перший великий матч очікує “помаранчево-чорних” тільки четвертого серпня (проти “Динамо”), так що у Луческу і його команди є в розпорядженні практично місяць для наведення необхідного “ремонту”.
У київського “Динамо” проблеми зовсім іншого плану. Після провального попереднього сезону в клубі затіяли кардинальні зміни, запросивши футболістів дійсно високого рівня. Д’ємерсі Мбокані, Джермейн Ленс і Юнес Беланда покликані підвищити атакуючий потенціал “біло-блакитних”. Як показав Об’єднаний турнір, у передній лінії у столичного колективу особливих проблем немає – “Динамо” з вісьмома голами стала найрезультативнішою командою турніру.
Як показав Об’єднаний турнір, у передній лінії у столичного колективу особливих проблем немає – “Динамо” з вісьмома голами стала найрезультативнішою командою турніру
При цьому, щоправда, слід зазначити, що три м’ячі були забиті після стандартів (Гусєв з пенальті “Спартаку”, Гармаш після кутового “Зеніту”, автогол Нету після штрафного від Велозу), а ще два стали наслідком грубих помилок суперників (м’яч Мехмеді “Зеніту”і Ленса –”Спартаку”). Так що Блохіну є над чим працювати. Особливо над найболючішою ланкою – обороною, яка виглядає жалюгідно. П’ять пропущених м’ячів на турнірі і всі – з центральної зони.
Завдяки своїй перемозі на турнірі “Динамо” напевно отримало заряд позитивних емоцій, проте насторожує те, що кияни вже зараз діють чи не на максимальних обертах. У матчі-відповіді з “Зенітом”, наприклад, команда зі старту взяла такий темп, який не побачиш і в деяких офіційних матчах. Проте якісно розпорядитися своєю набагато більшою активністю динамівці не змогли, а після 40-ї хвилини вони і зовсім “здулися”, як підсумок, отримавши у свої ворота три м’ячі від суперника, який діяв у дуже економному режимі.
Втім, вболівальники “Динамо” продовжують з оптимізмом дивитися в сезон, що стартує вже через тиждень. Багатомільйонні трансфери киян на тлі провалу “Шахтаря”, дають шанувальникам команди надію нарешті поборотися за українське “золото”.
Об’єднаний турнір (результати матчів)
“Спартак“ – “Динамо“ – 0:1;
“Зеніт“ – “Шахтар“ – 0:1;
“Зеніт“ – “Динамо“ – 1:2;
“Шахтар“ – “Спартак“ – 0:0;
“Динамо“ – “Зеніт“ – 3:3;
“Спартак“ – “Шахтар“ – 2:0;
“Шахтар“ – “Зеніт“ – 0:1;
“Динамо“ – “Спартак“ – 2:1