Між сквошем та бейсболом

Шанси на повернення боротьби в “олімпійську сім’ю” значно збільшилися

Спортивна боротьба, яка в лютому несподівано для всіх втратила статус базового виду спорту Олімпійських ігор, зробила важливий крок до повернення на Олімпіаду. У середу виконком Міжнародного олімпійського комітету (МОК) проголосував за повернення боротьби у претенденти на включення в програму Ігор 2020 року. Втім боротьба за боротьбу на цьому не закінчилася. Ще потрібно витримати конкуренцію з іншими видами спорту, що потрапили в шортлист, – сквошем, а також бейсболом (софтболом). Остаточне рішення буде ухвалене у вересні на сесії МОК.
Виконком МОК, засідання якого відбувається у Санкт-Петербурзі, оприлюднив шорт-лист претендентів на включення до програми Ігор 2020 року. Всього на те, щоб отримати олімпійський статус, претендували відразу сім дисциплін – боротьба, бейсбол (софтбол), роллер-спорт, спортивне скелелазіння, вейкбординг, ушу та карате. У середу члени виконкому ознайомилися із 30-хвилинними презентаціями всіх претендентів, після чого почалося таємне голосування. Загалом відбулося дев’ять (!) раундів голосування. Боротьба убезпечила себе в першому ж раунді, набравши необхідний мінімум голосів – 8 із 14. Пізніше до списку претендентів внесли бейсбол (софтбол) і сквош.
Як вже писала “Пошта”, боротьба втратила статус олімпійської дисципліни в лютому. Тоді виконком МОК після ознайомлення з доповіддю спеціальної комісії, що аналізувала за підсумками лондонської Олімпіади види за понад 30 критеріями, вирішив: боротьба менш відповідає пропонованим вимогам, ніж, наприклад, сучасне п’ятиборство. Міжнародній федерації спортивної боротьби (FILA) довелося робити рішучі кроки, аби повернутися у програму Ігор. У FILA змінилося керівництво: посаду Рафаеля Мартінетті, якого багато хто звинувачував у трагедії, обійняв Ненад Лалович. Крім того, конгрес FILA, що відбувся позаминулого тижня в Москві, в екстреному режимі затвердив зміни у правилах боротьби. Крім того, вирішили зрівняти жіночу боротьбу з чоловічою – тепер у вільній, греко-римській та жіночій боротьбі буде розігруватися однакова кількість комплектів нагород – по сім (раніше у жінок було тільки чотири вагові категорії, а в чоловіків – вісім).
Особливо активно повернення боротьби в олімпійську програму обстоювали федерації країн, де цей вид спорту є популярним і приносить багато нагород. Йдеться, наприклад, про Україну, що отримувала медалі у цьому виді спорту на всіх Олімпіадах, три з них були золотими. Борець греко-римського стилю В’ячеслав Олійник завоював “золото” в 1996 році в Атланті, а Ельбрус Тедеєв та Ірина Мерлені, змагаючись у вільній боротьбі, здобули перемоги у 2004 році в Афінах.
Хоча боротьба і потрапила до шорт-листу після першого ж раунду голосування, розслаблятися FILA рано, оскільки мета ще не досягнута. Тепер потрібно чекати вересня, коли в Буенос-Айресі збереться сесія МОК, яка, по-перше, назве столицю Ігор-2020 (претендують Токіо, Стамбул і Мадрид) та, по-друге, 8 вересня вибере одного з трьох номінантів на включення в програму Олімпіади. Окрім того, в Аргентині назвуть наступника президента МОК Жака Рогге, на посаду якого претендує і глава Національного комітету України Сергій Бубка.
Передбачити, як розподіляться голоси понад ста членів МОК, вельми непросто. Боротьба, на перший погляд, – фаворит перегонів. Це обумовлює хоча б століття її історії, поширеність (у Лондоні були представлені борці з 29 країн), готовність до реформ. Але не варто забувати про те, що МОК вже неодноразово заявляв про прагнення представити на Іграх-2020 одну нову для Олімпіад дисципліну. А того ж сквошу в програмі Ігор ніколи не було.
Що стосується бейсболу (софтболу), то, як зауважив голова Міжнародної федерації софтболу Дон Портер: “Боротьба – великий спорт. А ми – аутсайдери. Проте все вирішиться тільки наприкінці матчу”. Додамо, що бейсбол і софтбол вже були у програмі Ігор (саме як медальні дисципліни з 1992-го по 2008 роки). Але вже в Лондон загальноамериканська забава не потрапила, оскільки популярності серед глядачів не мала.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4717 / 1.56MB / SQL:{query_count}