Браво, Швеціє! Браво, Швейцаріє!

Завершився чемпіонат світу з хокею

Збірній Швеції вдалося перервати серію поразок господарів на хокейних чемпіонатах світу, що тривала 27 років. У стокгольмському фіналі нинішньої першості вона обіграла з рахунком 5:1 головну сенсацію турніру – команду Швейцарії. “Бронзові” нагороди дісталися команді США, яка у матчі за третє місце виявилась сильнішою за інших господарів турніру – збірну Фінляндії (3:2 по буллітах).
На цьому чемпіонаті світу за два тижні сталося безліч неординарних подій. І збірна Швейцарії недільного вечора відразу ж показала, що готова поставити в ньому таку крапку, щоб і через роки про нинішню першість згадували як про одну з головних спортивних аномалій. Фінішувавши першою у групі, вибивши в плей-оф спершу чехів, а потім американців, які розгромили до цього росіян, швейцарці обрушилися лавиною і на господарів турніру.
Вони забили швидкий гол вже на п’ятій хвилині. І не сказати, щоб цей прохід Романа Йозі через цілу шведську зону з кидком з незручної руки в щілину між щитками голкіпера Юнаса Енрота народився з нічого. Він саме виглядав логічним: у першій третині стартового періоду явні аутсайдери фіналу перекидали, якщо врахувати тільки попадання в площину воріт, його явних фаворитів – 8:0.
Однак шведів цей швейцарський порив не надто шокував. На пропущений гол вони відреагували спокійно. Незабаром гаряче було вже не біля воріт Енрота, а біля воріт Мартіна Гербера. І в результаті у них влетіла шайба. Шведи енергійно боролися на “п’ятачку”, а Ерік Густафссон добив шайбу, яка відскочила від голкіпера після дальнього кидка когось зі шведів.
А потім швейцарці вперше залишилися в меншості, а шведи в черговий раз підтвердили, що після приїзду до них з НХЛ двох братів-чаклунів – Хенріка і Даніеля Сивина – їх більшість перетворилася на справжнє покарання. Чисельна перевага була реалізована доволі швидко. І успіх Хенріка Сивина місцева публіка святкувала так бурхливо, ніби вже був виграний весь матч.
Тим часом виграний він ще не був. Швейцарці пережили довгий відрізок жорстокого шведського тиску на початку другого періоду, а згодом самі влаштували господарям облогу їхніх воріт. Були моменти у швейцарців і в заключному періоді. Погубила їх груба помилка захисника Жюльєна Воклера. Виходячи в середню зону, він не помітив шведського форварда Габріеля Ландескога. Той поцупив шайбу і вийшов віч-на-віч з голкіпером. Гербер з кидком Ландескога впорався, але до шайби першим встиг ще один швед – Симон Хьялмарссон і рахунок став 3:1.
А остаточним вироком швейцарцям був гол, забитий Луї Ерікссоном ковзаном. Арбітрам, щоб зарахувати його, знадобилося п’ять хвилин дивитися відеоповтор. Globen Arena спершу завмерла в очікуванні, а, потім, пустилася в танок, відзначаючи закінчення дивовижного чемпіонату  (щоправда шведи забили ще наприкінці у порожні ворота). Швеція – чемпіон! Але і швейцарці теж цілком можуть вважати себе чемпіонами. 
Чемпіонат завершився, і усі команди вже готуються до наступної першості, яка пройде у Мінську. Вже  стали відомі попередні склади груп на наступному чемпіонаті світу.
Так в групі А зіграють: Швеція (перший номер рейтингу), Чехія (4), Канада (5), Словаччина (8), Норвегія (9), Данія (12), Франція (13), Італія (18).
Група Б: Фінляндія (2), Росія (3), США (6), Швейцарія (7), Німеччина (10), Латвія (11), Білорусь (14), Казахстан (16).
 Зазначимо, що склад груп згодом ще може змінитися – наприклад, для зручності організації і проведення ЧС-2013 принцип посіву був дещо видозмінений, що вилилося в переміщення команд-фаворитів.

До теми:

У ході конгресу Міжнародної федерації хокею були визначені місця проведення юніорських, молодіжних та “дорослих” чемпіонатів світу в різних дивізіонах. 
Два турніри в наступному році будуть “експериментальними” з точки зору місць їх проведення, і в одному з них пощастить брати участь національній збірній України: чемпіонат світу в групі А першого дивізіону пройде в квітні 2014 року в південнокорейському Сеулі на шеститисячній “Мокдонг-арені”. Рішення довірити проведення такого серйозного заходу азіатській країні пояснюється тим, що в 2018 році Південній Кореї належить стати господинею зимової Олімпіади. 
Більше за інших пощастить недавнім суперникам команди Олександра Куликова, збірним Польщі, Нідерландів, Румунії, Литви, Великобританії та Хорватії – команди групи Б першого дивізіону будуть визначати найсильнішого на новенькій “Жальгіріс-Арені” у Каунасі, побудованій до чемпіонату Європи з баскетболу 2011 року і що вміщає більше 13 тисяч осіб. Турніри такого рівня і в таких масштабах у Литві раніше теж ніколи не проводилися. 
Молодіжна збірна України, що виступає в групі Б першого дивізіону, зіграє 9-15 грудня 2013 з французами, казахами, італійцями і японцями в британському Дамфрісі. Юніорську команду, що виступає в аналогічному ешелоні світового хокею, в квітні 2014 року чекає вояж до угорського Секешфехервара, де наші хлопці оскаржать право піднятися в класі, крім господарів, зі словенцями, японцями, австрійцями та командою Польщі. 
Окрім цього було прийняте рішення провести ЧС-2017 в елітному дивізіоні у Франції та Німеччині – спільна заявка цих країн за підсумками голосування значно випередила конкурентів з Латвії та Данії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9034 / 1.57MB / SQL:{query_count}