Їх залишилося лише четверо

У четвер на чемпіонаті світу з хокею відбулися чвертьфінальні матчі.

 Головною несподіванкою цієї стадії стала поразка тепер екс-чемпіона світу збірної Росії від збірної США. І хоча сам факт невдачі росіян, можливо не став дуже великим сюрпризом, те, з яким рахунком поступилися наші сусіди, просто вражає. 3:8 – одна з найбільших в історії поразок хокейної збірної Росії. 
Матч Росія–США розпочався досить спокійно. Проте згодом американці перехопили ініціативу і відзначилися двічі з 11-ї по 13-ту хвилини – спочатку шайбу закинув капітан збірної США Пол Штясни, син знаменитого нападаючого збірної Чехословаччини Петера Штясни, а потім першим голом на турнірі відзначився О’Ші. Номінально четверта ланка росіян відіграла одну шайбу (Олександр Світов), однак зрівняти рахунок у другому періоді підопічним Білялетдінова не вдалося. Навпаки, відставання збільшилося до трьох шайб після точних кидків Томпсона та Гальченюка, для якого цей гол став першим на чемпіонатах світу.
Після четвертої пропущеної шайби Ілля Бризгалов поступився місцем у воротах російської збірної голкіперу “Колорадо” Семену Варламову. Початок третьої двадцятихвилинки дав чемпіонам світу 2012 року примарні надії на порятунок – кидок Овечкіна з гострого кута, здавалося б, взяла на себе поперечина, але судді вирішили подивитися відеоповтор, а зробивши це, дійшли висновку, що шайба влетіла у ворота, – 2:4. Після цього голи посипалися, наче з рогу достатку, а рахунок змінювався практично щохвилини. Росіяни знову отримали чисельну перевагу, але гра в нерівних складах обернулася пропущеною шайбою в меншості – після втрати шайби Радулова Картер закинув п’яту шайбу. 
Росіянам все ж вдалося реалізувати більшість – Пережогін відзначився після передачі Попова, але упродовж наступних семи хвилин голи Троуби, Мосса і того ж Штясни зробили рахунок розгромним. Менш ніж за рік до старту Олімпіади в Сочі збірна Росії зазнала нищівної поразки, яку можна порівняти лише з поразкою з рахунком 3:7 від канадців у чвертьфіналі Олімпіади-2010 у Ванкувері.
Натомість продовжилася швейцарська казка. Головний сюрприз нинішньої першості в чвертьфіналі мінімально здолав збірну Чехії (2:1) і вийшов у півфінал.
Третім півфіналістом стала збірна Фінляндії, яка цілком прогнозовано здолала Словаччину. Хоча фіни таки примудрилися влаштувати своїм вболівальникам “валідольний” матч. Вже до 15-ї хвилини першого періоду господарі турніру вели з рахунком 3:0. Здавалося, більше нічого цікавого у цьому матчі не буде. Але “пенсіонерна” збірна Словаччини зуміла знайти в собі сили і в другому періоді скоротити відставання до мінімуму, а на початку третьої частини гри відновити рівновагу. В цю мить склалося враження, що “словацький фенікс” відродився, і команда знову зможе стати головним ковалем сенсацій у плей-оф, як це було минулого року. Однак господарів виручив Алтонен – у середині періоду він вивів господарів вперед. Всі спроби словаків врятуватися ні до чого не призвели.
Останнє ім’я півфіналіста визначалося в матчі Канада–Швеція. Цей матч став битвою більшості, адже з п’яти шайб, закинутих у зустрічі, три було забито у нерівних складах. Першими на початку другого періоду відзначилися канадці, коли Стемкос вдало підставив ключку на п’ятачку, реалізувавши більшість. Шведи у свою чергу відігралися на початку третього періоду. Цікаво, що вчотирьох проти п’яти суперників канадці опинилися лише на 45-й хвилині гри (до цього – два двосторонні вилучення) і порушення правил було просто сміховинним. Хем’юс невдало викинув шайбу за межі майданчика, а “Тре крунур” відразу ж покарали противника за помилку. Даніель віддав шайбу Хенрику, а той у свою чергу відкинув її Даніельссону, чий постріл від синьої лінії змусив канадців капітулювати. Не минуло й чотирьох хвилин, як канадці вдруге змушені були грати в меншості (Жиру чомусь штовхнув захисника господарів на голкіпера) і вдруге пропустили. Даніельссон, що не закинув до цього матчу жодної шайби, оформив дубль.
Але Жиру не хотів перетворюватися на антигероя: щойно він з’явився на льоду, рахунок став рівним. Голкіпер шведів Енрот не зміг впоратися з його різким кидком із двох метрів – 2:2. Саме з таким рахунком закінчився основний час. Овертайм теж не виявив переможця, і все завершилося закономірною серією штрафних кидків, в якій перемогу “Тре крунур” приніс гравець донецького “Донбасу” Фредрік Петтерссон. Шведи у півфіналі, а канадці вчетверте поспіль не змогли подолати чвертьфінальний бар’єр світового форуму.
Таким чином, у півфіналах, які відбудуться у суботу, зустрінуться Фінляндія–Швеція та Швейцарія–США. Хто стане фіналістом у цих парах, спрогнозувати дуже важко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4903 / 1.57MB / SQL:{query_count}