Вже традиційно саме півфінальні поєдинки Ліги чемпіонів стають окрасою всього футбольного сезону. Так було минулого року під час зустрічей “Челсі” проти “Барселони” та “Баварії” проти “Реалу”. Так було і два роки тому, коли в єврокубковому Ель Класіко зійшлися каталонський та мадридський клуби. Три роки тому, затамувавши подих, футбольні вболівальники, обговорюючи ісландський вулкан Ейяф’ятлайокютль, спостерігали за битвою “Інтера” та “Барселони”. Цього сезону родзинкою єврокубків стала битва мюнхенської “Баварії” та тієї ж “Барселони”. Всі чекали напруженої боротьби, видовищної гри та великої кількості голів від команд, які проповідують насамперед атакуючий футбол. У підсумку сподівання майже виправдалися – було все, крім боротьби, оскільки мюнхенський коток просто зім’яв каталонську супермашину. Матч у Німеччині можна було порівняти з лобовим зіткненням гоночного автомобіля та фури, коли від авто залишилася лише назва.
Напередодні матчу барселонські вболівальники уважно слідкували за офіційним сайтом улюбленого клубу. Головним питанням, що їх хвилювало, було те, чи зіграє Ліонель Мессі. Аргентинець пропустив кілька матчів чемпіонату Іспанії через травму, і до останнього ніхто не був впевнений у тому, що він вийде на поле “Альянц Арени”. Проте чотириразовий володар “Золотого м’яча” з’явився у стартовому складі. “Барселона” відрапортувала: Мессі повністю відновився і гратиме з перших секунд. Як показали події на полі, краще б аргентинця не було, оскільки він став зайвим елементом у побудовах каталонців.
“Баварія” з перших хвилин показала, хто є господарем “Альянц Арени”. Вже на другій хвилині Роббен міг відкрити рахунок, але Віктор Вальдес вчасно став на шляху м’яча. “Барса” час від часу відповідала контратаками, але ні Мессі, ні будь-хто інший стовідсоткових моментів не мали. Мюнхенці тим часом застосували пресинг на всіх ділянках поля. Одна атака змінювала іншу, дії каталонських захисників та воротаря ставали причиною численних кутових, рахунок яких у першому таймі виявився 8:2 на користь господарів. Не дивно, що саме зі “стандарту” відкрили рахунок. Рібері подав м’яч у штрафний, після чого снаряд побував мало не у всіх баварців, що перебували у штрафному майданчику. Останнім до “круглого” добрався Мюллер, який і надіслав м’яч у сітку – 1:0.
“Барселона” кинулася відіграватися, але небезпечні моменти біля воріт Ноєра залишалися лише моментами. Мессі відійшов у тінь, не був помітним і Алексіс Санчес. Проте загалом команди дограли перший тайм на диво спокійно.
Ледь почався другий тайм, як “Баварія” подвоїла перевагу. На 49-й хвилині після розіграшу чергового кутового відзначився Гомес – йому допомогли Роббен (ударом від прапорця) і Мюллер, який виграв боротьбу у воротарській площині.
Після цього “Баварія” зменшила темп, відійшла трохи назад, але каталонці своєю перевагою не могли скористатися, за що їх покарали втретє. На 72-й хвилині Рібері блискуче розігнав контратаку, Роббен прийняв м’яч на правому фланзі і з гострого кута точно пробив по воротах – 3:0.
Якби відразу після цього Бартра реалізував свій момент, гра могла б піти за іншим сценарієм. Але Мюллеру так сподобалося забивати “Барсі”, що той поставив собі за мету оформити дубль. Хоч і не відразу, а на 82-й хвилині, але гравець втілив у життя задумане. Як підсумок – поразка, якої “Барселона” не зазнавала вже давно і яку навряд чи легко переживе. Чи вистачить підопічним Віланови сил, аби оговтатися від подібного приниження та відіграти чотири м’ячі у матчі-відповіді? Судячи з того, як каталонці зіграли кінцівку матчу, отримавши чимало жовтих карток, із вильотом з Ліги чемпіонів вони майже змирилися. А “Баварія”, схоже, зіграє вже у третьому за останні чотири роки фіналі Ліги чемпіонів.