У шведському Гетеборзі завершився чемпіонат Європи у приміщенні, на якому збірна України завоювала чотири медалі. Усі вони в активі жіночої частини команди. Чемпіонками Європи стали Ольга Саладуха, яка показала в потрійному стрибку найкращий у світі результат сезону, і Наталія Лупу, що перемогла у бігу на 800 м. “Срібло” у спринті на
60 м виборола Марія Ремінь, а “бронзу” – п’ятиборка Ганна Мельниченко. У командному заліку українці посіли четверте місце, поступившись Росії, Франції та Великобританії.
У Гетеборзі в складі збірної України було чимало атлеток, що претендували на нагороди. Ользі Саладусі, чемпіонці світу 2011 року і бронзовій медалістці Олімпіади у Лондоні, належав найкращий у світі результат сезону в потрійному стрибку – 14 м 61 см. Марія Ремень, що завоювала минулого літа на Іграх “бронзу” в естафеті 4х100 м, досягла кращого європейського показника року в бігу на 60 м – 7,12 сек.. Наталія Лупу приїхала в Гетеборг у статусі власниці “срібла” минулорічного чемпіонату світу в закритому приміщенні (на дистанції 800 м). П’ятиборка Ганна Мельниченко посідала у світовому рейтингу третю позицію. Враховуючи досягнення в останні роки, жіноча збірна мала претендувати на нагороди і в естафеті 4х400 м. Але зі спортсменок, котрі здобували перемоги в 2012-му на чемпіонаті Європи та посіли на Олімпіаді в Лондоні четверте місце, у Швеції виступала тільки Ольга Земляк.
Сподівання виправдали майже всі наші фаворитки. Однією з найяскравіших виявилася перемога Ольги Саладухи у змаганнях з потрійного стрибка. Українка вже в першій фінальній спробі стрибнула на 14 м 88 см, оновивши власне найкраще в світі досягнення сезону і встановивши новий національний рекорд. Після подібного стрибка у суперниць просто не було шансів на “золото”. Саладуха згодом зробила тільки одну результативну спробу, що не завадило їй випередити росіянку Ірину Гуменюк аж на 58 см.
Наталія Лупу перед чемпіонатом Європи мала кращий результат серед усіх фіналісток – 2 хв 0,67 сек.. Але час українки в півфіналі (2 хв 03,26 сек.) був лише п’ятим. Навіть з’являлися сумніви стосовно вдалого фінального забігу у її виконанні. Втім, як з’ясувалося, Лупу просто економила сили для фіналу. Там вона, деякий час відсидівши за спинами лідерів, у притаманній їй манері прискорилася на завершальній частині дистанції та, випередивши росіянку Олену Котульську, здобула “золото”. Результат 2 хв 0,26 сек. у цьому сезоні став кращим для Наталії Лупу.
Боролася за “золото” в Гетеборзі у спринті на 60 м і Марія Ремень. У півфінальному забігу вона оновила краще європейське досягнення нинішнього сезону – 7,10 сек. Щоправда, таким воно залишалося тільки до наступного півфіналу. Його із показником 7,07 сек. виграла француженка Міріам Сумар. Всі чекали, що у фіналі за перемогу змагатимуться саме атлетки з України та Франції. Але поки вони з’ясовували стосунки на доріжці, перше місце несподівано виборола Тезджан Ніамова з Болгарії. Вона показала такий самий результат, як і Ремінь, – 7,10 сек., але отримала “золото” після фотофінішу. Українці дісталося “срібло”.
У турнірі п’ятиборок Ганна Мельниченко перед останнім видом програми посідала четверте місце. Після змагань у бігу на 60 м з бар’єрами, штовхання ядра, стрибків у висоту та довжину українка всього на одне очко відставала від бельгійки Нафіссату Тайєм. Проте в останньому виді програм (на дистанції
800 м) нашій спортсменці вдалося у своєму забігу посісти друге місце, набрати
4 608 очок та стати в загальному третьою. Чемпіонкою Європи стала Іда Нана Джиму з Франції з результатом 4 666 пунктів.
А в естафеті 4х400 м жіноча збірна України не змогла взяти участь у боротьбі за медалі. Після того, як свої етапи дистанції пробігли Юлія Краснощок, Ольга Бібік та Ксенія Кондратюк, наша команда посідала останнє, шосте місце. Все, що вдалося титулованій Ользі Земляк на заключному відрізку дистанції, – це підняти українок із результатом 3 хв 34,61 сек. на п’яту позицію. Чемпіонат Європи виграла збірна Великобританії, яка показала найкращий у світі показник сезону, – 3 хв 27,56 сек.
Щодо чоловіків, то єдиним українцем, близьким до нагороди, був Володимир Бураков (біг на 400 м). Він майже чотири години був власником “бронзи”, проте не втримав її. У фінальному забігу Бурсаков фінішував четвертим з часом 46,79. Його випередили чех Павел Маслак (45,66; національний рекорд та найкращий результат Європи), британець Найджел Левін (46,21) та росіянин Павло Треніхін (46,70). Однак після завершення фіналу українська делегація подала протест на результати забігу, мотивуючи це тим, що росіянин виходив за межі своєї доріжки. Сам Треніхін, зазначив: британець Левін неодноразово його штовхав, через що він був змушений скоротити дистанцію та порушити правило. Судді відреагували на протест України дискваліфікацією російського спортсмена, а “бронза” дісталася українцю. Однак через чотири години рішення знову переглянули, Треніхіну повернули “бронзу”, а Володимир Бураков залишився четвертим.