Від Євро до Євро

Україна вирішила подати заявку на проведення матчів чемпіонату Європи з футболу 2020 року

Україна вирішила подати заявку на проведення матчів чемпіонату Європи з футболу 2020 року

У понеділок на засіданні виконавчого комітету Федерації футболу України (ФФУ) було ухвалено рішення подати заявку на проведення у нашій країні матчів чемпіонату Європи 2020 року. На думку першого віце-президента ФФУ Анатолія Попова, ми маємо великі шанси завдяки “якісно організованому Євро–2012”, що спільно проводили Україна і Польща. 

Про те, що Україна має намір претендувати на проведення кількох матчів футбольного чемпіонату Європи 2020 року, стало відомо ще торік. Про це керівники ФФУ почали говорити після затвердження Союзом європейських футбольних асоціацій (УЄФА) реформи фінальної частини Євро. У грудні 2012 року вирішили, що континентальна першість 2020-го відбудеться у 13-ти містах різних європейських країн, а не в одній або двох країнах, як це практикувалося раніше. Згідно з новим форматом турніру, у 12-ти містах мають відбутися по три матчі групової стадії, а також по одній грі плей-оф. Пріоритетний статус отримає тільки тринадцяте місто, де відбудуться обидві півфінальні гри та фінал.

Вчора члени виконкому ФФУ одноголосно ухвалили офіційне рішення подати заявку на проведення в Україні матчів Євро–2020. За словами першого віце-президента ФФУ Анатолія Попова, питання про те, які міста будуть боротися за право прийняти матчі Євро–2020 в Україні, поки не обговорювали. Але він зазначив, що це під силу всім містам, у яких збірні грали на чемпіонаті Європи–2012 (Київ, Донецьк, Харків та Львів), а також Одесі.  

Між тим, згідно з регламентом УЄФА, харківський стадіон “Металіст” (місткість 40 тис. глядачів), “Арена Львів” 

(35 тис.) і одеський “Чорноморець” (34 тис.) можуть стати господарями зустрічей групової стадії та однієї гри плей-офф лише  як один із двох винятків для стадіонів місткістю від 30 тис. до 50 тис. Із цієї ж причини 52-тисячна “Донбас Арена” в Донецьку не зможе прийняти матчі 1/4 фіналу (для цієї стадії потрібно стадіон на 60 тис. місць), а також півфінали та фінал (70 тис.). На вирішальні матчі теоретично може претендувати лише київський НСК “Олімпійський”, розрахований на 70050 глядачів.

Чемпіонат Європи–2012 року, який відбувався в Україні та Польщі, на думку Анатолія Попова, має посприяти затвердженню нашої нової заявки. “Мінус полягає у тому, що ми вже проводили таке змагання і через вісім років знову на нього претендуємо. Але плюсом є те, що Євро–2012 ми провели якісно”, –заявив перший віце-президент ФФУ. 

Процес подачі заявок в УЄФА почнеться 1 квітня цього року, а у вересні 2014 року Європейський футбольний союз затвердить міста-господарі матчів. Про готовність стати організаторами турніру вже заявили в 24 країнах Європи. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4716 / 1.55MB / SQL:{query_count}