Європейські нагороди

У болгарському містечку Банско завершився відкритий чемпіонат Європи з біатлону

На чемпіонаті Європи з біатлону, де  збірна України традиційно вважається одним із фаворитів, наша команда здобула чотири нагороди. “Золото” до української  скарбнички поклав Сергій Семенов, який тріумфував в індивідуальній гонці, “срібло”, здобуте у спринті, повезла додому Юлія Джима, а бронзові нагороди вибороли Артем Прима у спринті і жіноча естафетна команда.

Чемпіонат Європи з біатлону традиційно вважається випробуванням для резервістів. Змагання, у яких беруть участь спортсмени віком до 26 років і куди більшість збірних виставляє другий склад, тренери використовують для перевірки спортсменів, які ще не завоювали собі місце в основних складах команд. Проте для української команди чемпіонат Європи завжди вважався одним із пріоритетних турнірів. Вся справа в тому, що завдяки титулам, завойованим на континентальних форумах, наші спортсмени могли розраховувати на державні стипендії, оскільки для бюрократичної системи не важливо, що біатлонний титул чемпіона Європи аж ніяк не можна порівняти із таким самим титулом, скажімо, в легкій атлетиці. 

Тож не дивно, що за попередні роки сестри Віта та Валя Семеренко, а також Олена Підгрушна у сумі мають відразу п’ять титулів чемпіона Європи. Цього разу сестри Семеренко не змогли приїхати на змагання через віковий ценз. Підгрушна вже є чинною чемпіонкою світу, вона забезпечила собі велику стипендію, тож не дивно, що тренери вирішили не залучати її до участі в болгарських змаганнях, тим самим давши молоді шанс проявити себе.

Учасниками чемпіонату світу у складі української команди  у Банско стали Юлія Джима, Яна Бондар, Сергій Семенов і Артем Прима. Окрім них, у Болгарію поїхали Дмитро Русинов, Віталій Кільчицький, Надія Бєлкіна, Ірина Варвінець, Катерина Цесельська, а також Марія Панфілова, яка нещодавно змінила російське громадянство на українське. 

У перший же день змагань в індивідуальній гонці Сергій Семенов приніс збірній України “золото”. Він пройшов дистанцію 20 км, зробивши один промах, та обійшов досить небезпечних конкурентів у змаганні за перше місце. “Срібло” виборов швед Тобіас Арвідсон, який минулого сезону виграв у складі своєї команди естафетну “бронзу” на етапі Кубку світу в Оберхофі (Німеччина). Третє місце посів болгарин Красимір Анєв, який непогано виглядав на світовій першості в Нове Место (Чехія), а в загальному заліку Кубку світу перебуває вище, ніж, наприклад, Семенов.  

У жіночій індивідуальній гонці перемогу здобула росіянка Анастасія Загоруйко, “срібло” – норвежка Ане-Скров Носсум, а бронзова нагорода дісталася полячці Моніці Хойніш. Нагадаємо, остання на чемпіонаті світу теж фінішувала третьою у мас-старті чемпіонату. У цій гонці стартували три українки. Найкращою стала Надія Бєлкіна – як для себе, вона дуже пристойно відстрілялася на вогневих рубежах, обмежившись усього двома промахами. У підсумку Надія вперше у своїй міжнародній кар’єрі увійшла до десятки найсильніших у гонці. А ось іншим дівчатам не пощастило. Яна Бондар добре пробігла дистанцію (за швидкістю вона програла лише 0,8. сек переможниці перегонів), проте катастрофічно відстрілялася. Зробивши вісім промахів, вона посіла 28-ме місце. Ще гіршими справи були у Катерини Цесельської – сім штрафних хвилин, погана швидкість та підсумкове 40-ве місце.  

Наспаними перегонами на чемпіонаті Європи стали спринтерські змагання. На жаль, деякі чоловіки мусили двічі брати у них участь. Вся справа в тому, що через туман перший старт довелося зупинити, коли половина учасників вже пройшла дистанцію. У цей момент Сергій Семенов очолював перегони. Але його результат, як і результати інших учасників, анулювали. Наступного дня дистанцію довелося долати ще раз. На черговий подвиг у Сергія банально не вистачило сил. Щоправда, без нагород у спринті українська делегація не залишилася. “Бронзу” здобув Артем Прима, який лише на дві секунди випередив німця Йоханнеса Кюна, що цього року виступав за першу збірну Німеччини на Кубку світу. Краще, ніж Прима, виступили біатлоністи, які найближчим часом можуть опинитися на помітних позиціях у своїх національних командах. Перемогу здобув норвежець Ветли-Сьястад Крістіансен, який цього сезону зі збірною Норвегії виборов естафетне “золото” на етапі Кубку світу в Хохфільцені (Австрія). Друге місце посів чотириразовий чемпіон світу серед юніорів Бенедикт Долль із Німеччини.

У жіночому спринті “срібло” отримала Юлія Джима, яка поступилася лише 

0,4 сек. росіянці Ірині Старих. Чергову “бронзу” здобула Моніка Хойніш із Польщі, а слідом за нею фінішувала Марія Панфілова. На жаль, Яна Бондар із чотирма промахами аж ніяк не могла взяти участь у боротьбі і посіла 16-те місце. Ще гірший результат показала Надія Бєлкіна, яка з сімома незакритими мішенями завершила перегони на 36-й позиції.  

У гонці переслідування Панфілова стала кращою серед українок, посівши п’яте місце, а ось Джима, зробивши дев’ять промахів, опустилася на 18-те. Слідом за нею фінішувала Бондар. А перемогла в цих перегонах головна зірка чемпіонату, полячка Моніка Хойніш.

Через погодні умови організаторам змагань в останній день довелося змінити календар. Так, скасували гонку переслідування чоловіків. Проте через протести з боку німців і норвежців організатори вирішили скасувати естафету, замість неї провівши пасьют. 

На жаль, в останніх перегонах українські чоловіки залишилися без нагород. Поки Долль і Крістіансен змагалися за “золото” (перемогу здобув німець), Артем Прима заробив три штрафних кола та опустився на четверте місце. Випередив його росіянин Тимофій Лапшин, слідом за ними фінішував Сергій Семенов.

А в жіночій естафеті українки задовольнилися лише бронзовими нагородами. Безпроблемним для нашої команди виявився тільки перший етап, під час якого лідерство утримувала Юлія Джима. Потім у стрільбі поразки зазнала Яна Бондар – заробивши три штрафних кола, вона опустилася на останнє восьме місце. Ситуацію почала виправляти Ірина Варвінець, що підняла нашу команду на четверту позицію. А на третє місце, незважаючи на ще один штрафне коло, збірну України витягла Панфілова. Естафету виграла збірна Німеччини, другою стала команда Чехії. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4404 / 1.6MB / SQL:{query_count}