Найуспішніший чемпіонат

У неділю в чеському місті Нове Место завершився чемпіонат світу з біатлону, який для збірної України став одним із найуспішніших.

У неділю в чеському місті Нове Место завершився чемпіонат світу з біатлону, який для збірної України став одним із найуспішніших.

Наша команда вдруге в історії завоювала на першості п’ять нагород. Олена Підгрушна виграла “золото” у спринті та “бронзу” в гонці переслідування, Віта Семеренко стала третьою на дистанції 7,5 км, а Валя Семеренко здобула бронзову нагороду в індивідуальній гонці. Всі вони разом із Юлією Джим фінішували другими в естафеті. Це дозволило посісти третє місце в неофіційному медальному заліку чемпіонату. Краще, ніж Україна в Чехії виступили лише збірні Норвегії (в активі скандинавів 11 нагород, вісім з яких золоті) та Франції (“золото” та чотири “срібла”). Натомість позаду залишилися такі монстри біатлону, як збірні Німеччини (два “срібла” та дві “бронзи”) й Росії (“срібло” та “бронза”). 
В останні дні чемпіонату світу, який тривав майже 10 днів, відбулося чотири гонки (естафети у жінок та чоловіків і мас-старти), а в п’ятницю – жіноча естафета. Збірна України вийшла на старт у ролі фаворита. Наша команда в нинішньому сезоні була однією з трьох збірних, які вигравали гонку 4х6 км. Юлія Джима, Віта Семеренко, Валя Семеренко та Олена Підгрушна перемогли в Оберхофі (Німеччина), а також завоювали “срібло” на змаганнях у Хохфільцені (Австрія). Але головне те, що в п’ятницю лише українська команда мала у своєму складі одразу трьох медалісток цьогорічного чемпіонату світу. Крім українок, естафету в нинішньому розіграші Кубку світу вигравали норвежки, які стали найсильнішими на австрійському етапі в Рупольдінгу (Німеччина), а також німецька збірна, яка перемогла в Антхольці (Італія). Саме ця команда і була чинним чемпіоном світу.
На першому етапі українок представляла Юлія Джима, завданням якої було уберегти лідерів нашої команди від критичного відставання. З цим завданням українка впоралася не до кінця. Після першої стрільби вона посідала четверте місце і перебувала в групі лідерів. Проте на другому вогневому рубежі Юлія Джима використала один додатковий патрон, що відкинуло нашу команду на десяту позицію. До того ж Джима не найкраще подолала останнє коло, скотившись на 12-те місце. Естафету Віті Семеренко вона передала з відставанням від збірної Чехії на 28,7 сек.
Халепи українська збірна мала і на другому етапі. Віта Семеренко була близькою до того, щоб провалити першу стрільбу. Вона використала всі три запасних патрони, через що наша збірна опинилася за межами першої десятки (на 11-му місці) і програвала лідеру вже 
43,2 сек. Втім Віті вдалося дещо виправити ситуацію і, бездоганно відпрацювавши на другому вогневому рубежі, піднятися на сьому позицію з відставанням від чеських біатлоністок на ті самі 28,7 сек.
Було зрозуміло, що рано чи пізно лідерству збірної Чехії, яка не має чотирьох рівноцінних спортсменок, покладеться край. Це сталося на третьому етапі, коли за господарок чемпіонату побігла Ландова. Вона моментально втратила перевагу, її наздогнали представниці Словаччини, Італії, Росії, Білорусії. Майже відразу за ними на стрільбищі з’явилася Валя Семеренко. Вона відпрацювала не найкраще – використавши один додатковий патрон, спортсменка збільшила відставання від нового лідера, збірної Італії, до 30,7 сек.
Здавалося, ця естафета завершиться для нашої команди невдало, але на другому вогневому рубежі сталося те, в що важко було повірити. Усі суперниці припустилися кількох помилок, а Валя відстріляла бездоганно і залишила стадіон першою. Практично відразу за нею на дистанцію вийшла німкеня Лаура Дальмайер. На дистанції суперниця українки виявилася спритнішою і зуміла передати естафету Андреа Хенкель швидше. Через 3,3 сек. після неї боротьбу розпочала Олена Підгрушна. Третьою, відстаючи на 24,9 сек., була італійка Карін Оберхофер. Тим часом на четверте місце піднялася збірна Норвегії. Здавалося, норвежки після провалу на першому етапі, де Хільде Фенне заробила штрафне коло, вибули з боротьби. Тим більше, що потім Анн Карін Флатланд не зуміла досягти якісного прориву. Витягла збірну Норвегії Сюнневе Сулемдаль, що відправила лідера своєї команди Туру Бергер на трасу через 38,6 сек. після Хенкель.
На вирішальному етапі інтрига зберігалася до заключної стрільби. Після першого вогневого рубежу розриви між першими шістьма збірними практично нівелювалися. За медалі боролися Олена Підгрушна, Тура Бергер, Андреа Хенкель, Карін Оберхофер, росіянка Ольга Вілухіна та француженка Марі Дорен Абер. Після другого вогневого рубежу реальними претендентами на медалі були лише збірні України, Норвегії та Італії. Тоді й з’ясувалося, що не мають Оберхофер і Підгрушна жодних шансів випередити Туру Бергер, яка швидко пом­чала від конкуренток до свого четвертого “золота”. А ось в суперечці за “срібло” Олена Підгрушна виявилася сильнішою, ніж Карін Оберхофер, яка разом з італійською командою змушена була задовольнитися “бронзою”.
На жаль, у чоловічій естафеті, яка відбулася в суботу, наша команда залишилася далекою від призових місць. Довго українці трималися в сімці, але на останньому рубежі Сергій Седнєв настріляв штрафне коло, що відкинуло команду на 14-те місце. Перемогу здобули незрівнянні норвежці, які випередили збірні Франції та Німеччини.
 У неділю відбулися мас-старти. Щодо жінок, лише трішечки не вистачило Віті Семеренко, аби здобути ще одну нагороду. Вона зупинилася за крок від п’єдесталу пошани, але порадувала виступом в цілому і, особливо, боротьбою на останньому колі, де в очній боротьбі виявилася сильнішою, ніж Ольга Зайцева та Міріам Гесснер. Олена Підгрушна першу половину мас-старту провела дуже впевнено, але припустилася по одній помилці у кожній зі стійок, що відкинуло капітана української збірної за межі першої десятки. На фініші Олена була 11-ю. Валя Семеренко, на жаль, дуже невдало провела три вогневі рубежі, після чого тренери ухвалили рішення зняти її з гонки.
А чемпіонкою світу в цій дисципліні стала білоруска Дар’я Домрачова, яка, незважаючи на два промахи, продемонструвала фантастичну швидкість та цілком заслужено стала першою. “Срібло” здобула Тура Бергер. Вона завойовувала нагороди у всіх гонках чемпіонату, причому винятково “золото” і “срібло”! Третє місце та “бронзу” до командної скарбнички збірної Польщі сенсаційно додала Моніка Хойніш.
Що ж до чоловіків, єдиний представник України, Андрій Дериземля, заробивши на вогневих рубежах чотири штрафні кола, фінішував 20-м. Перемогу здобув норвежець Тар’є Бьо, який завдяки бездоганній стрільбі випередив росіянина Антона Шипуліна і норвежця Еміля Хегле Свендсена.
Чемпіонат світу завершився, проте вже завтра в болгарському Банско стартує чемпіонат Європи, від якого ми знову чекаємо перемог наших біатлоністів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4039 / 1.61MB / SQL:{query_count}