Затягнувши пояси

Доки футбольні клуби Західної Європи оптимізують витрати, східноєвропейські команди влаштовують атракціони небаченої щедрості 

Доки футбольні клуби Західної Європи оптимізують витрати, східноєвропейські команди влаштовують атракціони небаченої щедрості 

 У четвер провідні європейські чемпіонати офіційно закрили трансферне вікно. Нинішня зима виявилася небагатою на гучні переходи. Фінансовий fair play залякав найбагатші європейські клуби. Щедрість виявили тільки “Мілан”, що витратив понад 30 млн євро, і ПСЖ, який купив за 40 млн євро бразильського півзахисника Лукаса Моура. “Манчестер Сіті” виключно продавав, “Реал” придбав лише воротаря Дієго Лопеса, “Челсі” економно витрачав гроші, а “Барселона” взагалі відмовилася від будь-якої участі в трансферних іграх.
Україна
Але розпочати розповідь про трансферні новини хотілося б одним із найгучніших трансферів останнього дня січня.  Як повідомляє “Спорт-Експрес”, махачкалинський клуб “Анжи” за 35 млн євро купив Вілліана, атакуючого півзахисника “Шахтаря”. 24-річний бразилець, попрощавшись із тренерським штабом та гравцями, вже залишив донецьку команду, яка зараз перебуває на зборах в Іспанії. У п’ятницю він пройде медобстеження в “Анжи” і, якщо воно не виявить проблем, підпише з махачкалинцями контракт.
Про те, що Вілліан залишить Донецьк, говорили вже давно. Вперше пропозицію про трансфер бразильця “Шахтар” отримав минулої зими. Відразу домовитися з Рінатом Ахметовим представникам “Челсі” не вдалося. Тоді ж озвучили й суму – 30 млн євро (на 
5 млн відступних менше, ніж зазначено у контракті). Сплативши її, будь-хто охочий міг забирати Вілліана. Готових виконати цю умову не знайшлося: “Челсі” обмежився 20 млн, “Зеніт” узяв час на роздуми, а “Сантос” просто зійшов з дистанції.
Вілліан з самого початку не приховував свого бажання піти, і ще раз підтвердив це незадовго до відкриття літнього трансферного вікна. Бразильцем зацікавився “Тоттенхем”, але 15-мільйонну пропозицію клубу було відхилено – Вілліан залишився в “Шахтарі”. “Я чітко заявив, що в майбутньому хотів би грати в Англії, Іспанії чи Італії”, – говорив він. Передчуваючи швидкий від’їзд бразильця, програма “Футбольний вікенд” запропонувала йому знайти “Стемфорд Брідж” на карті Лондона. Вілліан розгубився і поставив на мапі великий знак питання. Минуло півроку, і знання географії знову підвело футболіста: цього разу він переплутав захід зі сходом.
Російський “Анжи”, як відомо, у фінансах не обмежений. Можна тільки здогадуватися, чим він заманив Вілліана. Відомо, що дагестанський клуб запропонував йому чотирирічний контракт та 2,5 млн євро на рік. Тепер у  розпорядженні Гуса Хіддінка буде супертріо Ласін Траоре – Вілліан – Самуель Ето’О. Що ж, “Анжи” налаштувався на золото. 
А головний тренер “Шахтаря” Мірча Луческу зізнався, що відмовляв Вілліана від переходу в махачкалинську команду. “Знайшовся клуб, готовий заплатити “Шахтарю” зазначені в контракті відступні, – Вілліан погодився. Тут я нічого вдіяти не міг, – розповів румунський фахівець. – Чесно скажу: я відмовляв футболіста, вважаючи його рішення квапливим і недостатньо зваженим. Вілліан мені, як син. Якщо дивитися з висоти мого похилого віку, він потрапив у “Шахтар” дитиною, а покидає нашу “шахтарську” сім’ю зрілим 24-річним гравцем. На прощання я сказав Вілліану: “З нами, хлопче, ти досяг би ще більшого, ніж вже маєш”. Чому він мене не послухав? Бо, напевно, відчував дуже сильний тиск із боку свого агента та близьких, які хотіли, як кажуть, все і відразу. І врешті-решт не витримав”. 
Ще одна можлива причина переходу Вілліана в “Анжи” – спортивний директор махачкалинської команди Роберто Карлос. А як ще можна пояснити рішення змінити один клуб з СНД на інший клуб з СНД, якщо хочеш виїхати до Європи; рішення змінити клуб, який грає в Лізі чемпіонів, на клуб з Ліги Європи. Вілліан, як і всі інші бразильці, мріє зіграти на домашньому чемпіонаті світу. Тільки от запрошень туди під час виступу за “Шахтар” він майже не отримував. “Пентакампеони” зовсім недавно змінили рульового. На місце Мано Менезеша повернувся Луїс Феліпе Сколарі, людина, що принесла Бразилії останній трофей, а також хороший знайомий Роберто Карлоса, який до цього трофея має безпосереднє відношення. Швидше за все, Роберто пообіцяв порекомендувати Сколарі Вілліана, і за півтора року до мундіалю 24-річний гравець зачепився за таку можливість.  
Іспанія
А тим часом інші клуби грошима особливо не розкидалися. Наприклад, в Іспанії всі очікували перехід нападника “Барселони” Давида Вілья у лондонський “Арсенал”. Писали, що англійський клуб пропонував за 31-річного форварда 16 млн євро. Але Вілья залишився. Взагалі “Барса” на трансферному полі була вкрай пасивною. Не купувала і не продавала – що й казати, самодостатній клуб. Не розкидався грошима і “Реал”. “Королівський клуб” лише орендував у бразильського “Сан-Паулу” 20-річного півзахисника Касеміро, а також за  3,5 млн євро придбав у “Севільї” воротаря Дієго Лопеса.
А ось бразилець Кака продовжить кар’єру в “Депортиво”. Йдеться, щоправда, не про хавбека “Реала” і володаря “Золотого м’яча” 2007 року, а про півзахисника угорського “Відеотона”. “Зірковий” же Кака, який, здавалося, був за крок до “Анжи”, виступатиме за команду Жозе Моурінью щонайменше до літа. 
Англія
Як відомо, найбільші грошові мішки зараз перебувають в Англії. Проте вони більше продавали, ніж купували. “Манчестер Сіті” зрозумів, що фінансовий fair play – небезпечна річ. Взимку він не придбав жодного (!) гравця і навіть заробив, причому пристойно – 20 млн євро. Таку суму заплатив “Мілан”, вирішивши придбати Маріо Балотеллі. 
А ось економію “Арсеналу” складно назвати успіхом. “Каноніри” невдало виступають в англійській першості й, очевидно, потребують підсилення. Поповнив склад лондонського клубу лише захисник “Малаги” Начо Монреаль. Передбачається, що “Арсенал” заплатив за нього близько  8 млн євро. Одночасно Арсен Венгер відправив в оренду Маруана Шамаха, Йоана Джиро і Еммануеля Фрімпонга.
“Манчестер Юнайтед”, як завжди, відзначився цілеспрямованою селекцією. Манкуніанці за вельми солідні гроші (11,75 млн євро) придбали у “Крістал Пелас” 20-річного івуарійського гравця Вільфріда Заха і, як тільки угоду уклали, відправили Заха в оренду (що цікаво, назад у “Крістал Пелас”).
“Ньюкасл”, який нині демонструє жахливі результати, не зраджує своїм звичаям. “Сороки” придбали п’ятьох футболістів із французького чемпіонату, витративши загалом 21,2 млн євро. 
“Шопоголіком” виявився і колишній кандидат на пост тренера збірної України, а нині керманич “Куїнз Парк Рейнджерс”Гаррі Реднапп. КПР за 10 млн євро придбали форварда “Марселя” Лоїка Ремі та за 15 млн євро – захисника “Анжи” Крістофера Самбу. В заключний день КПР взагалі став героєм детективної історії. За відомостями англійської преси, лондонський клуб вів переговори із нападником “Вест Бромвіч” Пітером Одемвінге. До речі, “Вест Бром” суворо заборонив Одемвінге контактувати з КПР. Проте нігерієць не послухався і приїхав до офісу команди Реднаппа. Угоди, зрозуміло, не підписав, але отримав серйозний штраф від керівництва “Вест Бромвіч” і, можливо, навіть багатомісячну дискваліфікацію.
Італія
Придбання “Міланом” Балотеллі – одна з головних трансферних новин. Щоправда, цим  “россо-нері” не обмежилися. Вони витратили в сумі 11,5 млн євро на польського захисника Бартоша Саломона, гвінейсько-французького захисника Кевіна Константа та італійського нападника Ріккардо Сапонару. Окрім цього, міланський клуб продав “Корінтіансу” за 15 млн євро бразильського форварда Алешандре Пато (за сумісництвом чоловіка дочки Сільвіо Берлусконі). 
А ось “Інтер” ощасливив загребське “Динамо”, заплативши за 18-річного плеймейкера Матео Ковачича 11 млн євро, та поповнив бюджет “Аталанти” на 5,3 млн євро, придбавши аргентинського флангового півзахисника Езекьеля Скелотто. Одночасно Уеслі Снейдера, який став на шлях регресу, “неро-адзуррі” продали за 
7 млн євро турецькому “Галатасараю” (останній, до речі, орендував у китайського “Шеньхуа” Дідьє Дрогба).
“Наполі” орендував у “Порту” центрального захисника Роланду, а “Фіорентина”, розщедрившись на 10 млн євро, поповнилася гравцем “Вільярреала” Джузеппе Россі. 
“Ювентус” мільйонами не розкидався, але облагодив одну із найцікавіших угод, орендувавши у китайського “Шеньхуа” Ніколя Анелька. Крім того, “стара сеньйора” взяла в тимчасове користування захисника “Аталанти” і збірної Італії Федеріко Пелуза.
Франція
Зазвичай французькі клуби – це постачальники кадрів. Наприклад, у січні “Ренн” із задоволенням розлучився з Янном М’Віла (він за 12 млн євро перейшов у казанський “Рубін”), а “Марсель”, корисливо потираючи руки, попрощався з Лоїком Ремі. Проте винятки існують завжди. У французів це ПСЖ. Парижани, і далі розкидаючи гроші шейхів, стали авторами найдорожчого трансферу цієї зими. ПСЖ придбав у “Сан-Паулу” за 40 млн євро 20-річного півзахисника Лукаса Моура і одночасно підібрав нестаріючого Девіда Бекхема, який дістався французькому клубу безкоштовно. “Додік”, до речі, вирішив, що вся його зарплата (контракт розрахований на п’ять місяців) піде на благочинність. 
Німеччина 
На трансферному ринку себе виявили лише “Вольфсбург”, який виклав дортмундській “Боруссії” 
7,5 млн євро за хорватського півзахисника Івана Перішича, та “Хоффенхайм”, що сплатив загалом 11 млн євро для коригування складу невідомими футболістами (наприклад, перуанським оборонцем сімферопольської “Таврії” Луїсом Адвінкулом). 
 

Топ-5 переходів зимового трансферного вікна

1332.jpg 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4772 / 1.65MB / SQL:{query_count}