Вперті новатори

Деякі футбольні функціонери ніяк не відмовляться від ідеї проведення “Об’єднаного чемпіонату” 

Деякі футбольні функціонери ніяк не відмовляться від ідеї проведення “Об’єднаного чемпіонату” 

Зважаючи на нещодавню заяву президента ФІФА Йозефа Блаттера про неможливість створення ліги СНД, здавалося, сама ідея вже не може бути реалізована. Проте деякі члени наглядової ради “Об’єднаного чемпіонату” (тепер проект називається так) не занепали духом, не відійшли у тінь. У вівторок відбулася нарада цієї організації і ухвалили “важливі рішення”. 

“На початковому етапі ми вирішили запросити до участі тільки клуби з Росії та України”, – повідомив РІА “Новости” голова організаційного комітету “Об’єднаного чемпіонату” (якщо точніше, керівник організації “Оргкомітет Об’єднаного чемпіонату з футболу”) Валерій Газзаєв. 

“Спочатку чемпіонат матиме формат двох ліг, до яких увійдуть команди 16 клубів України та 16 клубів Росії”. Як і передбачалося, “Об’єднаний чемпіонат” має намір “зруйнувати” не тільки російську та українську Прем’єр-ліги, але й нижчі дивізіони. “Насамперед хочемо, щоб вища і перша ліги були об’єднаними лігами, – сказав Газзаєв. – За підсумками сезону–2013/14 планується сформувати пул з 18 команд вищої та 18 команд першої ліги. Сподіваємося, що всі клуби виявлять бажання бути присутніми на наступній зустрічі та обговорювати цю тему”. 

Те, що оргкомітет вибрав як першорядного партнера Україну, є логічним. На думку одного з головних ідеологів проекту, президента ЦСКА Євгена Гінера, “Об’єднаний чемпіонат” привабливий і з точки зору турнірної боротьби (реінкарнація принципових битв радянських часів), і з точки зору прибутковості (мовляв, і вболівальники квитки купуватимуть активніше, і телеправа подорожчають). 

Зрозуміло, що поєдинок, між, припустимо, ЦСКА і казахстанською “Астаною” (не кажучи вже про команди з Південної Осетії і Абхазії), викличе не більше зацікавлення вболівальників, ніж бій “армійців” з “Томью” або “Сибіром”. Інша справа – ігри з київським “Динамо” і донецьким “Шахтарем”, або навіть “Дніпром” та “Металістом”.У Росії, крім “Зеніту”, ЦСКА і “Аланії”, за створення “Об’єднаного чемпіонату” однозначно голосує “Анжи”. Решта клубів (йдеться, звичайно, про представників вищого дивізіону) або “готові до детальної розмови”, або не визначилися, або проти. 

Керівники українських грандів щодо ідеї “Об’єднаного чемпіонату” висловлюються здебільшого дипломатично. “Нічого, крім ностальгії, така ідея особисто в мене викликати не може”, – сказав на початку січня глава “Динамо” Ігор Суркіс. Власник “Шахтаря” Рінат Ахметов, у свою чергу, назвав пропозицію “привабливою”, проте підкреслив, що від участі у “такому чемпіонаті” відмовиться, якщо той, навіть незважаючи на комерційну привабливість, “буде не вигідним для українського футболу”. 

А кількість критичних заяв все збільшується. Наприклад, віце-президент ФФУ Анатолій Попов негативно прокоментував слова директора “Об’єднаного чемпіонату” Валерія Газзаєва про те, що клубам російської та української ліг надіслані запрошення взяти участь у чемпіонаті СНД: “Мені незрозуміла ініціатива наших російських колег. У нас є Федерація футболу України, є українська Прем’єр-ліга. Але чомусь звертаються безпосередньо до клубів. Це, щонайменше, некоректно і не відповідає нормам статутних документів. Не слід забувати, що такий проект на цей момент неспроможний. З якої причини? Він не має підтримки вищих світових і європейських організацій, якими є ФІФА та УЄФА.  Тому в цій ситуації дії наших російських футбольних колег мені видаються не зовсім адекватними. Останнє рішення не відповідає юридичним нормам. Та й просто так справи не роблять. Як можна зараз запрошувати клуби, які є структурою іншої організації, іншої країни? Ніяких формальних дій з боку наших російських колег стосовно звернення когось до ФФУ не було. Реакція Йозефа Блаттера та Мішеля Платіні щодо цього відома. Микола Толстих (керівник російського футбольного союзу – “Пошта”)? Мені складно судити, але, здається, ця ідея ентузіазму у нього не викликала. Точку зору Анатолія Конькова знають всі. Словом, всі ці кроки у мене викликають подив”.

Отже, поки ідея “Об’єд­наного чемпіонату” СНД видається приреченою. У всякому разі, так буде найближчі два роки, доки у ФІФА править Блаттер – противник нововведень, борець з G-14 та іншими самопроголошеними об’єднаннями. Але 

1 липня 2015 року він цей важливий пост. І ось тоді “Об’єднаний чемпіонат” замаячить на горизонті, адже спадкоємець Блаттера (а щодо цього сумнівів поки немає), нинішній керівник УЄФА Мішель Платіні, – великий любитель різних футбольних експериментів 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4044 / 1.58MB / SQL:{query_count}