Останній футбольний акорд року

Закінчилися групові турніри Ліги чемпіонів і Ліги Європи

Ось і завершився для українських команд футбольний рік. На жаль, останні матчі наших представників в єврокубках залишили більше неприємних вражень, аніж позитиву. Достроковий вихід у наступне коло зіграв із командами злий жарт – вітчизняні вболівальники змушені були спостерігати за абсолютним небажанням гравців змагатися за залікові очки для України в таблиці коефіцієнтів УЄФА, за призові гроші і, банально, за честь країни та самих колективів. Як результат, до нічиєї київського “Динамо” додалися дві мінімальні поразки “Шахтаря” та “Металіста”. На цьому тлі звитяга “Дніпра” видавалася світлим променем у темряві. І дніп­рянам варто за це щиро подякувати. Але все по черзі.

Прокляття Ліги чемпіонів діє

Ліга чемпіонів вперше відбулася у сезоні 1991-1992 років. З того часу жодному переможцю ще не вдавалося захистити свій титул. Такій негативній традиції (а для грантів – прокляття) не один рік. Чинний власник трофею – лондонський “Челсі” – склав свої повноваження вже після групового турніру. Лондонці не змогли обійти в групі донецький “Шахтар” і туринський “Ювентус”. “Гірники” і “Стара синьйора” відправили “аристократів” у Лігу Європи, де англійський клуб виступатиме вперше в історії (з моменту приходу в клуб  Романа Абрамовича “Челсі” незмінно грав у плей-оф Ліги чемпіонів). 

Цікаво, що команда “Челсі” мала дуже мало шансів продовжити боротьбу у найпрестижнішому турнірі. Для цього лондонцям треба було перемогти данський “Нордшеллан” (з цим “аристократи” впоралися блискуче, здолавши суперника з рахунком 6:1) і сподіватися, що “Шахтар” здолає “Ювентус”. Але останнє не сталося. 

Щодо матчу, у якому команди боролися за перше місце в групі, можна сказати, що суперники просто не хотіли грати. Зовсім. За винятком деяких окремих футболістів. 

“Гірники” почали поєдинок жваво. Особливо це стосувалося Вілліана, який раз у раз чіплявся за м’яч та демонстрував свою майстерність. Сама гра виглядала якоюсь розтягненою, не дуже швидкою. Нічого цікавого не відбувалося.  Перший по-справжньому небезпечний момент стався на 30-й хвилині, коли Вучиніч добре зіграв біля правого кута штрафного та відправив м’яч лівіше на Джовінко. Останній пробив знизу в правий від себе кут, але не влучив у ворота. Навіть Пірло заражений, мабуть, загальною атмосферою зневіри, давав безадресні передачі, що було на нього зовсім не схоже. 

Глядачі хоч якось прокинулися лише на початку другого тайму. Спершу ледь не забили господарі. На удар зі штрафного Буффон встиг зреагувати, але відбив м’яч перед собою, Тейшейра опинився першим, аби добити, та пробив у дотик. Вийшло неточно. Потім до битви вже на повну силу підключився Пірло, який виконав кілька чудових передач на партнерів. І “гірники” пропустили. Щоправда, щодо пропущеного голу кілька питань можна задати арбітрам. Ліхтштайнер, який був на правому фланзі в положенні “поза грою”, виконав простріл на лінію воротарської, де Кучер, змагаючись із Джовінко, переправив м’яч у свої ворота – автогол, і вперед вийшли гості. 

А потім “Ювентус” ледве не відповів своїм автоголом (Асамоа, намагаючись перервати навіс Раца зі свого флангу, зрізав м’яч у ближній кут, гостей виручила штанга), чим мало не подвоїв перевагу. Вучиніч, відгукнувшись на пас у вільну зону, випередив П’ятова, прокинув м’яч собі на хід, але потім вирішив не бити, а відпасувати на вільного Джовінко – удар Себастьяна взяли на себе захисники на лінії воріт. 

1:0 – такий рахунок, незважаючи на нервову кінцівку, цілком влаштував “Ювентус”. Туринська команда своє завдання не просто виконала, а й перевиконала: вихід із групи з першого місця після нічиєї з “Нордшелландом” – це однозначний успіх. Хоча й вихід “Шахтаря” у плей-оф із цієї групи теж по праву можна назвати досягненням.

На останок слід зазначити, що найрезультативнішим клубом групового турніру Ліги чемпіонів став... лондонський “Челсі”. “Аристократи” 16 разів відзначилися у воротах суперника (10 у матчах проти “Нордшеллану”).

Браво, “Дніпро”!

Цікавим є й інший факт. 16 м’ячів забила найрезультативніша команда групового турніру Ліги Європи. Йдеться про дніпропетровський “Дніпро”. Але, на відміну від “аристократів”, дніпряни практично однаково вражали ворота всіх суперників. Чотири м’яча вони забили голландському ПСВ, п’ять – італійському “Наполі” і сім – шведському АІКу. (чотири глядачі побачили у четвер).

Наставник “Дніпра” Хуанде Рамос, говорячи, що матч зі шведським АІКом дуже важливий для його команди, не лукавив. І хоча ця зустріч абсолютно нічого не вирішувала для українського клубу з турнірної точки зору, головний тренер “Дніпра” заявляв, що його підопічні гратимуть у повну силу для рейтингових очок України та глядачів. У підсумку на матч зі шведами дніпропетровці вийшли у повній бойовій готовності, здобувши впевнену перемогу та на мажорній ноті завершивши футбольний 2012 рік.

Господарі, не відкладаючи справу в довгий ящик, зі стартовим свистком кинулися в атаку, змусивши воротаря АІКа вже з перших хвилин матчу почати змагання. Особливо старався Коноплянка, який буквально руйнував лівий фланг своїми швидкісними проходами. Змарнувавши кілька нагод, дніпряни вийшли вперед на 20-й хвилині матчу.  Героєм гольового епізоду став Зозуля. Форвард “Дніпра” у штрафному АІКа двома фінтами прибрав Лоренцона, змусивши захисника порушити правила. Пенальті чітко реалізував Калінич.

Але цього господарям було замало. Відчувши смак крові, “Дніпро” заграв ще розкутіше й агресивніше. Небезпечно здалеку бив Жуліано, кілька фірмових ударів-навісів виконав Коноплянка, хороший момент змарнував Калінич.

Але незабаром хорватський форвард виправив свою помилку. Коли, здавалося б, атака “Дніпра” захлинулася, Калінич тонкою передачею “знайшов” Коноплянку, який обіграв двох суперників і прострілив у центр штрафного майданчика. Для Зозулі переправити м’яч у дальній кут було справою техніки – 2:0.

Побиття гостей продовжилося у другому таймі. На 51-й хвилині рахунок став розгромним. Калінич із центральної зони зробив передачу Жуліано, який відразу відпасував на Зозулю, Роман пробив у дальній кут – 3:0. Далі дніпряни не зменшували тиску, але, захопившись атаками, пропустили кілька небезпечних контрвипадів шведів. Двічі на вістрі атак АІКа був Кайсон, і тут варто відзначити, що Лаштувка, як всі гравці “Дніпра”, увечері в четвер був бездоганним. Свого “Дніпро” досяг за п’ять хвилин до закінчення основного часу матчу. Коноплянка навісив зліва, після рикошету Жуліано головою кинув на Кравченка, який, немов з гармати, пробив голкіпера гостей.

4:0 – впевнена перемога і відмінне закінчення осінньої частини сезону. На зимову перерву команда Рамоса йде з другим місцем у турнірній таблиці чемпіонату країни та путівкою до плей-оф Ліги Європи.

Ганьба, “Металісте”!

А ось “Металіст” свій матч проти аутсайдера групи, віденського “Рапіду”, просто провалив, програвши супернику з мінімальним рахунком. Єдиний гол у Відні був забитий на 13-й хвилині, коли Тріммель пройшов правим флангом і прострілив на Алара, який, випередивши Гуйє, закинув м’яч у ворота. Надалі всі спроби харків’ян бодай відігратися не дали позитивного результату. І це при тому, що упродовж всього другого тайму українська команда мала чисельну перевагу (на 44-й хвилині Піхлер отримав червону картку за грубий підкат у центрі поля).  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1873 / 1.62MB / SQL:{query_count}