Ось і завершився один із найцікавіших сезонів в автоперегонах класу “Формула-1”. Тріумфатором чемпіонату став німець Себастьян Феттель, який втретє поспіль одягнув лаври переможця. На Гран-прі Бразилії, яке закривало сезон, лідер “Ред Булл”, впоравшись із масою труднощів, фінішував лише шостим. Та цього вистачило, щоб стати недосяжним для першого номера “Феррарі” Фернандо Алонсо. А переміг у гонці представник “Макларену” Дженсон Баттон.
Ситуація в чемпіонаті перед стартом Гран-прі Бразилії була доволі простою. Себастьян Феттель, який на минулих перегонах вже допоміг “Ред Булл” втретє поспіль завоювати Кубок конструкторів, випереджав свого єдиного конкурента в боротьбі за титул – Фернандо Алонсо – на 13 очок. А це означало, що Феттелю, аби гарантовано стати наймолодшим в історії триразовим чемпіоном світу, досить було фінішувати хоча б четвертим (за умови, що його конкурент переможе). Враховуючи те, що Феттель наприкінці сезону показував блискучі результати, це здавалося справою техніки. Тим більше, що в кваліфікації німець посів четверту позицію, а Алонсо виходив на старт лише сьомим.
Проте Гран-прі Бразилії – особливі перегони. Навіть новітня історія автодрому “Interlagos” пам’ятає неможливі, здавалося б, випадки. Наприклад, п’ять років тому Кімі Райкконен реалізував божевільний сценарій. Будучи найменш імовірним претендентом на титул, він зумів вихопити його з рук Льюїса Гемілтона та Фернандо Алонсо.
Про те, що бразильський етап особливий, говорив перед гонкою і Фернандо Алонсо. Але при цьому іспанець визнавав: якщо не буде дощу, він має невеликі шанси. Дощ пішов. Але все ж не капризи погоди, а, мабуть, загальна знервованість створили інтригу цього етапу. Впевнений старт обох “Феррарі” співпав з надмірно обережним поводженням Феттеля, якому не пощастило відразу – через кілька поворотів після старту у нього за спиною розвернуло Бруно Сенну, і той зачепив німця. Тимчасом, Алонсо потрапив у трійку лідерів. Теоретично саме він ставав чемпіоном світу.
Машина Феттеля отримала видимі неозброєним оком пошкодження біля заднього колеса, але з боксів надійшла команда залишатися на трасі. Все, що мав робити Феттель, так це сподіватися, що запасу міцності боліду вистачить до кінця.
І Феттель свою роботу виконав зразково. Він взявся відігравати позиції, зберігаючи холоднокровність у тій плутанині, що супроводжувала гонку. Дощ то посилювався, то слабшав, машини пірнали на незаплановані піт-стопи, керівники команд намагалися в божевільному темпі перекроїти стратегію.
Команда “Феррарі” на цьому відрізку відпрацювала найкраще. Але після всіх перипетій, після появи та з’їзду з траси машини безпеки, піт-стопів, що рухали пілотів вгору-вниз, ситуація стабілізувалася. Виявилося, що Алонсо – четвертий. Попереду – Ніко Гюлькенберг, Льюїс Гемілтон і Дженсон Баттон. А Феттель при цьому влаштувався на сьомій позиції. І фініш у такому порядку його цілком влаштовував.
Коли позаду залишилося півсотні кіл, почалася друга серія божевілля. Насамперед Гюлькенберг і Гемілтон так захопилися боротьбою, що перший вдарив другого. Гюлькенберг, як результат, на трасу повернувся, а ось для Гемілтона чемпіонат закінчився. А тут ще в “Ред Булл” почали аж занадто часто кликати Феттеля на піт-стопи, аби підлаштуватися під погоду (всього за гонку німець чотири рази міняв гуму). Алонсо ж обмежився трьома піт-стопами і в підсумку посів третє місце, а незабаром – друге. До речі, лише тому, що попереду іспанця був його напарник по “Феррарі” Феліпе Масса. Алонсо ж потрібна була перемога.
Проте в якийсь момент стало зрозуміло, що він її не здобуде. Дженсон Баттон, який отримав лідерство, відірвався від іспанця більше ніж на 20 секунд. І це за якісь сім кіл до фінішу. Не дивно, що Феттель, який тоді був шостим, отримав з боксів вказівку не ризикувати. Він і не ризикував, хоча був найшвидшим на трасі. І незабаром 25-річний німець завоював третій чемпіонський титул поспіль. Себастьян Феттель на три пункти випередив свого головного конкурента.
У такому віці триразовим чемпіоном світу не ставав ніхто. А три і більше чемпіонати підряд раніше вигравали тільки великі Хуан Мануель Фанхіо (1954-1957) і Міхаель Шумахер (2000-2004). До речі, для Червоного Барона бразильський етап став останнім у кар’єрі. А на Феттеля тепер очікують нові випробування, у новій стайні. З нового року він керуватиме болідом “Феррарі”.