Заключний матч першого кола між харківським “Металістом” і львівськими “Карпатами” був, можливо, найпринциповішим у 15-му турі. По-перше, впродовж двох останніх сезонів львівський клуб двічі зупинив харків’ян у Кубку країни (в нинішньому – лише десять днів тому). По-друге, не варто забувати про непрості стосунки між командами. І, по-третє, “Металіст” виходив на гру з львів’янами вже знаючи, що “Дніпро” втратив два очки, і в харків’ян з’явився шанс знову почати боротьбу за друге місце.
Враховуючи всі зазначені фактори, навряд чи варто дивуватися жвавості підопічних Мирона Маркевича з самого початку матчу. Перший гострий момент “Металіст” створив вже на другій хвилині. Гості втратили м’яч у центрі поля, Тайсон його підхопив, на швидкості наблизився до штрафного майданчика “Карпат” і зробив передачу на Марлоса. З ударом останнього воротар “Карпат” Мартін Богатинов впорався, перевівши м’яч на кутовий. Наступний небезпечний момент біля воріт львів’ян виник через якихось чотири хвилини. На дальній штанзі Сергій Пшеничних, отримавши пас через всю штрафну, зумів обробити м’яч, але от з ударом затягнув. Захисник “Металіста” втратив і момент, і м’яч, а потім, намагаючись повернути круглого, збив Лукаса та заробив “гірчичник”.
Стартову активність “Металіста” гості спробували знизити контролюючи м’яч, ось тільки володіти ним львівським футболістам вдавалося не довго. Щоправда, сум’яття і невпевненості в діях “Карпат” не відчувалося, налаштувати своїх підопічних на гру Миколі Костову вдалося непогано. На 16-й хвилині гості провели перший по-справжньому небезпечний рейд на ворота Олександра Горяїнова. Відразу три футболісти “Карпат” (Лукас, Кенія і Штіліч) вийшли на двох захисників “Металіста”. Але момент гості використали не найкраще. Останній пас від Семіра Штіліча виявився неточним – м’яч навіть не дійшов до Горяїнова.
Після цього активізувалися господарі. Упродовж наступних п’яти хвилин “Металіст” просто зачинив “Карпати” на їхній половині поля, а захисту львівського клубу доводилося працювати на повну потужність. Спочатку Крістальдо намагався прострілити з правого кута штрафного, але в боротьбі з Балажицом заробив тільки кутовий. Тут же Тайсон пробивав зльоту вже з лівого флангу, але влучності його удару не вистачило. А найнебезпечніший момент створив Шав’єр, який виконував штрафний удар. Бразильський хавбек “Металіста” блискуче виконав “стандарт”, проте, на щастя, м’яч влучив у штангу.
А відкрити рахунок “Металісту” вдалося за п’ять хвилин до перерви. На межі офсайду під час чергової атаки харківського клубу виявилися відразу три футболісти – Шав’єр, Крістальдо і Тайсон. Останній прострілив з правого флангу, і Крістальдо в боротьбі з захисниками відправив м’яч точно у ворота. “Карпати” відповіли проходом Лукаса, пробити якому по воротах Горяїнова не дали захисники господарів.
Після перерви чи не перший по-справжньому небезпечний момент біля воріт Мартіна Богатинова виявився результативним. Показову атаку провів латиноамериканський квартет харків’ян Тайсон – Шав’єр – Марлос – Крістальдо. Довгий розіграш м’яча закінчився пасом Марлоса під удар Крістальдо, який потужно “вистрілив” метрів з 20-ти – 2:0.
Наставник “Карпат” Микола Костов на такий хід подій відреагував миттєво, випустивши на поле Кополовця і Гладкого. Першому вдалося повернути матчу інтригу, відзначившись вже через сім хвилин після виходу на заміну. Слаломний прохід вдався Павлу Ксьонзу, який обіграв двох гравців “Металіста” і зробив відмінний пас на Кополовця. У Михайла був час прийняти м’яч, роздивитися і точно пробити у “дев’ятку” воріт Горяїнова. Гол вийшов дещо несподіваним, особливо якщо врахувати, що це був перший удар по воротах господарів поля. До речі, й останній.
Пропущений “Металістом” гол загострив ситуацію на полі. Гра повністю вийшла з-під контролю арбітра, який показав п’ять жовтих і одну червону картку. “Червоне світло” побачив, звичайно ж, гравець “Карпат” Семір Штіліц. Офіційного сайт “Карпат” прокоментував це так: “за післяматчевим коментарем Михайла Кополовця, суддя вилучив Семіра за “нецензурную брань” . Ось тут найцікавіше. Семір грає у Львові не так довго, вивчити українську чи російську мову він наразі не встиг. З журналістами він спілкується англійською, з партнерами по команді – мовою футболу. Тож якою мовою була оця “брань” ? Напевно, боснієць лаявся, звісно, якщо лаявся, рідною мовою. Отже робимо висновок, що Віктор Швецов – великий лінгвіст і знає боснійську, хорватську або сербську мову (у Боснії та Герцеговині три офіційні мови). А може справа в тому, що він читав в оригіналі славнозвісну книгу видатного боснійського письменника Іво Андріча “Міст через Дріну”, за яку той отримав Нобелівську премію? Цілком ймовірно, адже література – хобі Віктора Швецова. Та все ж є певні сумніви щодо того, що вихований, культурний та врівноважений Штіліч вивчив напам’ять популярне скандування уболівальників, які вважають, що судді вбивають їхню команду…”
У будь-якому разі врятувати матч львів’яни не змогли. До “зони вильоту” не далеко, а до 13 місця – відстань в дві перемоги.
Результати інших матчів: “Шахтар” – “Металург (Д) – 4:0; “Говерла” – “Волинь” – 1:1; “Таврія” – “Зоря” – 1:0; “Кривбас” – “Волинь” – 1:0; “Металург” З. – “Динамо” – 0:5; “Іллічівець” – “Дніпро” – 0:0; “Арсенал” – “Чорноморець” – 0:1