Таку фантастичну суму, що потрібна для цих світових змагань, оголосив керівник області Михайло Костюк під час ІІІ Спортивного конгресу України.
Про це інформує прес-служба ЛОДА.
Очільник області розповів, що Львівщина, згідно прийнятих урядових доручень, розпочала підготовку окремих заходів щодо можливості проведення у Львові та в Карпатському регіоні Олімпійського турніру 2022 року.
“Зауважу на необхідності будівництва низки нових стратегічних об’єктів, зокрема у місті Львові – не менше п’яти потужних льодових арен (з кількістю глядацьких місць від 6 до 12 тисяч); сучасної санно-бобслейної траси та критого льодового стадіону для ковзанярських видів спорту. Попередня орієнтовна сумарна вартість таких об’єктів – 390 млн євро. До цих спортивних об’єктів потрібно додати ще олімпійське селище для спортсменів та представників ЗМІ на понад 10 тисяч місць та міжнародний медіа-центр на 40 тисяч квадратних метрів. Загалом попередня вартість таких видатків по місту Львову складатиме 1 млрд 405 млн євро. “Снігова зона” передбачатиме будівництво відповідних спортивних об’єктів у Тисовці та Воловці з вкладенням коштів на суму 1 млрд євро”, – розповів Михайло Костюк.
Що стосується готельної інфраструктури, необхідно побудувати 21 995 номерів у готелях та 2 137 місць в альтернативних житлових приміщеннях. У тому числі для Олімпійської родини: у Львові – 15 695 готельних номерів, у Тисовці – 3 700 готельних номерів, у Воловці – 600 готельних номерів, а також для вболівальників: у Львові 1 000 готельних номерів 2*– 5* категорії, у Тисовці – 1 800 номерів ( із них 500 в готелях, решта – в альтернативних місцях проживання) та у Воловці 1 337 номерів (із них 500 в готелях ).
Для розвитку транспортної інфраструктури цього року розпочато будівництво Бескидського тунелю, який входить до складу 5–го пан’європейського транспортного коридору (Трієст – Любляна – Будапешт – Ужгород – Львів – Київ – Москва), що пролягає з Італії через Україну до Росії. Новий тунель буде двоколійним, модернізованим і, відповідно, його пропускна спроможність зросте удвічі. Вартість проекту 102,7 млн євро.
Як інформує прес-служба ЛОДА, в цілому за попередніми підрахунками загальна сума видатків на проведення Зимової олімпіади в Україні, включаючи також і капітальні інвестиції в інфраструктуру енергетичної, телекомунікаційної, медичної сфери, служби безпеки тощо складатиме 8 млрд євро.