Олімпійська надія

Кількість країн, які хочуть приймати Зимові олімпійські ігри 2022 року, суттєво збільшується

Кількість країн, які хочуть приймати Зимові олімпійські ігри 2022 року, суттєво збільшується

Хоча до Зимових олімпійських ігор-2022 ще досить багато часу, вже нині розгортається напружена боротьба за право приймати ці змагання. Нещодавно до величезного списку країн, які хочуть отримати право проведення Олімпіади, додалися Польща і Словаччина, заявивши, що не відкидають можливості подачі спільної заявки.

Новий конкурент

Поляки та словаки вже обговорили кілька організаційних питань. Так, згідно із задумом, змагання з хокею, фігурного катання, керлінгу та інших зимових видів спорту можна було б організувати  на спортивних аренах Кракова. Стрибки з трампліна, біатлон і біг могли б відбутися на гірськолижному курорті Закопане, за 100 кілометрів далі на південь, а змагання з гірськолижних видів спорту – поблизу гори Хопок у словацьких Татрах, повідомляє “РИА Новости”.

У Кракові вже створена ініціативна група, яка планує заручитися підтримкою польського уряду для реалізації цього задуму. До її складу увійшли, зокрема, голова місцевого законодавчого зібрання Марек Сова і олімпійська чемпіонка та політик Ягна Марчулайтіс.

Львів: знадобиться 80 мільярдів гривень

А що Львів? Згідно з попереднім техніко-економічним обґрунтуванням, яке наприкінці вересня підготувала німецька компанія PROPROJEKT Planungsmanagement & Projektberatung GmbH і яке затвердив Кабінет Міністрів, олімпійські змагання, крім Львова, проходитимуть у ще двох місцях – Тисовці (Львівська область) та на хребті Боржава (Закарпатська область). 

Найбільша кількість інфраструктурних і спортивних об’єктів припадає саме на Львів. Половина змагань з 15 зимових олімпійських видів спорту, відповідно до проекту, має пройти у Львові та в його околицях. У інтерв’ю DW посадовець Львівської міськради Олег Вілюра сказав, що всі об’єкти спортивної інфраструктури розташують на ділянці, прилеглій до нового львівського футбольного стадіону, збудованого до Євро-2012. Обґрунтування німецьких експертів базується на аналізі підготовки майбутніх ігор у Сочі (2014 р.) та проектної заявки, згідно з якою за право провести Олімпіаду 2018 року боровся Мюнхен. 

На прилеглій території біля новозбудованого стадіону, за планом, постане багатофункціональний льодовий палац, три тимчасові льодові арени для керлінгу, хокею та бігу на ковзанах, а ще олімпійське містечко на чотири тисячі учасників і медіа-центр на 6,5 тисячі осіб. Вартість однієї тимчасової льодової арени становить 20 – 30 мільйонів євро, запевняє Вілюра. Лише санно-бобслейна траса буде на околиці міста. Її вартість найвища (за оцінкою експертів, близько 100 мільйонів євро). Водночас змагання у лижних видах спорту: біатлоні, перегонах, двоборстві, сновборді та стрибках з трампліна проходитимуть у Тисовці, а швидкісний спуск організують  на гірському хребті Боржава з найвищою точкою 1681 метр. 

Олег Вілюра зазначає, що багатофункціональна арена, яка матиме не лише льодове покриття, але й забезпечить можливість проведення матчів з баскетболу та легкоатлетичних змагань, є досить привабливим інвестиційним об’єктом. Зі слів посадовця, над будівництвом це й арени вже міркує один український інвестор. Спорудження такого багатофункціонального стадіону на 12 тисяч місць, якщо орієнтуватися на європейські аналоги, обійдеться у 80 мільйонів євро. 

У міській раді наголошують: про точні цифри витрат говорити зарано, доки не буде затверджена національна програма з підготовки, як це було у випадку проведення Євро-2012. Адже йдеться не лише про спортивні об’єкти, а й про 400 кілометрів доріг та швидкісну залізницю, що сполучатиме Львів з Тисовцем та Боржавою, а ще готелі, транспорт. І головне – у цільовій програмі повинно бути зазначено, які саме об’єкти і з якою пайовою участю будуватиме держава, а які інвестор, каже Вілюра. І додає, що в будь-якому випадку Олімпіада для Львова є додатковим шансом для розвитку туристичної інфраструктури. За оцінкою німецького ТЕО, загальна вартість проекту – 80 мільярдів гривень.

Тимчасом учора стало відомо, що Львівська облдержадміністрація проситиме у Кабміну 44 млн грн для капітального ремонту дороги до Славського. Про це під час виїзної наради у Славському повідомив керівник області Михайло Костюк. 

 “Дорога потребує негайного ремонту. Зважаючи на можливість реалізації проекту “Олімпійська надія – 2022” та проведення низки нарад з цього приводу саме у Славському, питання ремонту дороги стає окремими пріоритетом. Відтак Львівська обласна державна адміністрація звертатиметься з листами до Кабінету Міністрів України щодо можливості виділення коштів для капітального ремонту дороги на Славське”, – цитує Михайла Костюка прес-служба Львівської ОДА.

З його слів, наразі йдеться про 44 млн грн – саме така сума знадобиться для капремонту дороги Сколе – Славське.

Мюнхен: як вирішать жителі

У четвер свій намір претендувати на проведення Зимових олімпійських ігор у 2022 році підтвердила й Німеччина. Про це заявив член міської ради Мюнхена, представник Християнсько-соціального союзу Маріо Шмідбауер, повідомляє Lenta.ru.

Мюнхен претендував на проведення Олімпіади в 2018 році, проте його заявка провалилася, поступившись південнокорейському Пхенчхану. Після цього Національний олімпійський комітет, федеральна та регіональна влада домовилися, що нову заявку Мюнхена і Гарміш-Партенкірхену подаватимуть лише за згоди населення. Маріо Шмідбауер розраховує зібрати необхідні для схвалення 34 000 підписів вже до січня 2013 року.

Згідно з правилами МОК, Німецький олімпійський комітет (DOSB) повинен представити заявку на участь конкретного міста в боротьбі за право приймати Олімпіаду-2022 до 14 листопада 2013 року.

Востаннє Олімпіада проходила в Мюнхені в 1972 році, тому в політичних колах надають особливого значення можливості її проведення через рівно 50 років. Олімпіада-72 запам’яталася в першу чергу терактом проти ізраїльських спортсменів, який здійснили палестинські терористи. Вони проникли в розташування збірної Ізраїлю, вбили двох людей і ще дев’ятьох взяли у заручники.

Барселона: усе можливе

Стати першим містом, яке прийматиме як Літні, так і Зимові олімпійські ігри, мріє й Барселона. Хав’єр Тріас, мер Барселони, підтвердив, що вона має намір до останнього боротися за можливість прийняти Зимові ігри – 2022 і не зніме кандидатури за жодних умов. Таке уточнення цілком зрозуміле, адже попередній фаворит Іспанії Сарагоса-Піренеї відмовився від участі в перегонах.

 Хав’єр Тріас вважає, що організувати Олімпіаду на території Барселони й у прилеглих Піренеях можна без величезних грошових вкладень. Крім того, мер заявив, що барселонці сподіваються повторити олімпійську казку 1992 року. Місто повністю готове, а минулий досвід стане кращим помічником у вирішенні організаційних питань.

Нагадаємо: раніше Барселона приймала Літні ігри, які стали одними з найбільш видовищних  і успішних за всю історію проведення Ігор. 

Велика черга

Окрім Барселони, офіційно (Львів, до речі, наразі бореться лише “на папері”) підтвердили своє бажання провести Олімпіаду швейцарські міста Давос і Санкт-Моріц, а також норвезький Осло. Про це їхні представники заявили на засіданні Всесвітнього союзу олімпійських міст в Лозанні, яке відбулося на початку жовтня.

Санкт-Моріц хоче стати першим містом, який утретє прийматиме Зимові олімпійські ігри. Раніше змагання в Швейцарії проходили у 1928 і 1948 роках, а на початку лютого Санкт-Моріц отримав “зелене світло” від уряду Швейцарії, що дало фінансові гарантії.

Ще потужнішою є заявка Осло. Столиці Норвегії не треба особливо витрачатися на будівництво спортивної інфраструктури, адже за 180 км від міста – Ліллегаммер (містечко, яке вже приймало Олімпіаду-1994). Воно має чудову спортивну базу, на якій дотепер проводять різноманітні зимові змагання рівня Кубків і чемпіонатів світу.

Що ж до інших міст, то своє бажання в різні часи висловлювали й інші кандидати. Одним із перших про це заявив Харбін. Проте, враховуючи, що Олімпіада-2018 пройде в сусідній Кореї, китайці вирішили зачекати. 

Колишній прем’єр-міністр Румунії Келін Попеску-Терічану заявляв, що країна розглядає можливість подання заявки на проведення Ігор у долині Праховій. Але фінансові можливості країни не дозволять вкласти величезні кошти у інфраструктуру, тому на цю заяву особливо ніхто не зважав. 

М’яко кажучи, дивними видаються  і плани НОКу Нової Зеландії щодо подання заявки на проведення Олімпіади-2022. Самі новозеландці розглядають як варіант проведення Ігор у всій країні, так і окремі варіанти – в містах Данідін або Квінстаун.

Нагадаємо, що місто і країна-господар проведення Зимових олімпійських ігор у 2022 році будуть обрані на сесії Міжнародного олімпійського комітету в Куала-Лумпурі, що відбудеться з 1 по 3 серпня 2015 року.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4998 / 1.64MB / SQL:{query_count}