До дебюту української команди у Світовій серії боксу (WSB) залишилося не так багато часу. 16 листопада команда України у Києві прийме казахський клуб “Арланс”. Як повідомляє газета “Коммерсантъ-Украина”, попередню згоду представляти Україну вже дали олімпійські чемпіони Василь Ломаченко і Олександр Усик, а також бронзовий призер Ігор-2012 Олександр Гвоздик, який має досвід виступів у WSB. Передбачається, що бюджет нашої команди на сезон становитиме майже 2 млн євро. Щоправда, більшу частину цієї суми ще не вдалося залучити.
Федерація боксу України (ФБУ) продовжує підготовку до дебюту свого клубу в WSB. Цей чемпіонат за участю 12 команд із країн Європи, Азії, Північної та Південної Америки повинен стати певною альтернативою для боксерів-любителів і втримати їх від переходу в професіонали. У Міжнародній асоціації любительського боксу (AIBA) під час створення ліги намагалися взяти найкраще, на їхню думку, із обох боксерських культур. Наприклад, у WSB спортсмени, як і професіонали, виступають без шоломів. Щоправда, AIBA зберегла “аматорські” рукавички – вони знижують ризик розсічень, але за рахунок пом’якшення ударів також зменшують і кількість нокаутів. Крім того, боксери WSB проводять на ринзі не по три трихвилинних, як звичайні аматори, а по п’ять трихвилинних раундів.
Є у WSB відмінності і від аматорів, і від професіоналів. У ній боксери змагаються тільки в п’яти вагових категоріях –
до 54 кг, до 61 кг, до 73 кг,
до 85 кг і понад 91 кг. Крім того, змагання Всесвітньої серії проводяться за клубним принципом.
Згідно з регламентом третього сезону WSB (а в двох попередніх чемпіонами ставали французький “Паріс Юнайтед” та італійський “Мілано Сандер”), всіх учасників розділили на дві групи. Українському клубу, який, на відміну від багатьох конкурентів, комплектуватиметься винятково із вітчизняних боксерів, у суперники дісталися чинні чемпіони з Мілана, німецький “Іглз”, казахстанський “Арланс”, а також команди США і Великобританії.
У регулярному чемпіонаті всім клубам необхідно провести десять матчів – по одному вдома і на виїзді з кожним суперником. Чотири кращі команди з кожної групи у лютому вийдуть у плей-оф, де проведуть виїзні та домашні матчі 1/4 і 1/2 фіналу. У травні на нейтральному майданчику у вирішальному протистоянні визначиться переможець серії.
“Дуже цікаво дізнатися, як Україна покаже себе в першому сезоні WSB. Наша група дуже сильна, але ми любимо долати труднощі”, – зазначив після жеребкування президент української федерації Володимир Продивус. Втім, для початку доведеться подолати труднощі самої ФБУ. Вступний внесок для участі в турнірі – 300 тис. євро – федерація вже заплатила. Тепер залишилося знайти решту необхідних коштів для здійснення проекту”. За словами генерального секретаря федерації Іллі Гуринович, річний бюджет команди з України, за попередніми оцінками, становитиме близько 1,5 млн євро, не враховуючи вступний внесок.
У розіграші Всесвітньої серії-2012/13 ФБУ ставить перед своєю командою максимальні завдання. Передумови для того, щоб виграти турнір, у наших боксерів є. Окрім Ломаченка, Усика та Гвоздика, Україна також, за словами генсека ФБУ, може розраховувати на чемпіонів світу минулого року Тараса Шелестюка (до 69 кг) та Євгена Хитрова (до 75 кг).
Цікаво, що Олександр Гвоздик у минулій Всесвітній серії виступав за московське “Динамо”. Він виграв всі чотири своїх поєдинки, враховуючи фінальний. Ця перемога виявилася єдиною для “динамівців” у вирішальній серії проти італійської команди. А ось віце-чемпіон світу-2011 і Олімпіади-2012 Денис Берінчик (до 66 кг) навряд чи буде задіяний у WSB. У зв’язку з особливостями розподілу вагових категорій на турнірі українцеві важко буде змагатися із супротивниками, які майже на 10 кг важчі, ніж він.
ФБУ веде переговори ще з кількома українськими боксерами, які мають досвід участі в WSB. Один із них – Дмитро Митрофанов –минулого року боксував за мексиканський “Гуейрос”, вигравши два бої і в одному програвши. Крім того, федерація запросила віце-чемпіона світу 2007 року В’ячеслава Глазкова, який вже перейшов у професіонали і здобув перемоги у всіх 13 поєдинках. Це, втім, не стане перешкодою для Глазкова, якщо він відповість згодою. Регламент WSB дозволяє задіяти у клубах боксерів, чий стаж на професійному рингу не перевищує 15 боїв.
Всього український клуб буде укомплектовуватися приблизно 10-15 бійцями. Зароблятимуть боксери від 500 до 5 тис. доларів за кожен матч (залежно від індивідуальних домовленостей і результатів).
Потенційно потужний склад нашого клубу зовсім не означає, що в WSB він буде головним фаворитом. По-перше, в українців немає досвіду участі в змаганнях, у яких їм, застосовуючи принцип ротації, менш ніж за три місяці потрібно провести десять командних зустрічей на груповій стадії, а потім – боксувати в плей-оф. Вистачає у наших боксерів і сильних суперників. Так, у групі А, де виступають московські “динамівці” та сильні азербайджанці, задіяли майже всю свою національну збірну. За таким самим принципом комплектувалися в групі В британці, які нехай і з суддівськими скандалами, але все ж отримали на минулій домашній Олімпіаді два золота. Головними ж суперниками українців, навіть на тлі клубу із США та чемпіона ліги, команди з Мілану, буде “Арланс” із Казахстану. За цю фінансово потужну команду, з якою українці і дебютуватимуть у WSB, виступають два українських боксери. Суперважковик Роман Капітоненко у 2009-му взяв срібло світової першості. А ось середньоваговик Сергій Дерев’янченко встиг стати справжньою зіркою вже у самій WSB. На цих змаганнях він виграв усі свої 13 поєдинків і двічі став чемпіоном.