Вчора ввечері п’ятьма матчами розпочався чемпіонат України з баскетболу. Турнір, у якому візьмуть участь 14 команд, пройде за тією ж схемою, що й минулого року: три кола та ігри плей-оф, куди потраплять вісім найкращих команд за підсумками регулярного чемпіонату. На кожному етапі плей-оф команди гратимуть до чотирьох перемог. Завершити чемпіонат планується не пізніше 26 травня. Тут все залежатиме від того, наскільки тривалими виявляться серії плей-оф.
Як розповів на прес-конференції, присвяченій старту чемпіонату, виконавець обов’язків генерального директора Суперліги Олег Бичков, у новому сезоні не буде розіграшу Кубка країни. Але, цілком ймовірно, його замінить Суперкубок України. “У тому вигляді, в якому існував розіграш Кубка країни, його більше не буде, – розповів Бичков. – Сам турнір не мав ні якогось статусу, ні матеріальної основи. Виходило, що команди билися, по суті, ні за що. А це не цікаво ні спортсменам, ні тренерам, ні вболівальникам. Можливо, буде розглянуто проведення Суперкубка України, під який вже “зарезервовані” дати. Але поки ні формат турніру, ні учасники не визначені. Повторюся, будь-який турнір повинен мати або статус, або матеріальну основу”.
У новому сезоні не буде й обмежень, що стосувалися одночасного перебування баскетболістів-легіонерів на майданчику. Але до заявки на матч клуби можуть заносити не більше ніж п’ять іноземців. “Відіграти весь матч однієї п’ятіркою ні в кого не вийде, – прокоментував таке рішення Бичков. – Так що українські баскетболісти свій ігровий час будуть мати”.
На жаль, питання трансляції матчів на телебаченні поки що не розв’язане. “Ми з травня вели переговори з одним із телеканалів, – розповів Бичков. – Були відпрацьовані умови для взаємодії, а перед нами поставлено ряд завдань: визначити єдині ігрові дні і в червні представити готовий календар на сезон. На сьогоднішній день, скажімо так, внаслідок внутрішніх проблем в Суперлізі, ми тільки у вересні видали проект календаря. Але ми готові до діалогу і співробітництва на взаємовигідних умовах”. Враховуючи ситуацію, що склалася, Суперліга й надалі має намір розвивати онлайн-відеотрансляції матчів на своєму сайті. “Це дозволяє нашому вболівальнику при всіх труднощах бачити всі матчі”, – зазначив Бичков. Точно буде телевізійний “Журнал Суперліги” – планується зробити 40 випусків, як і минулого сезону.
Що стосується “Матчу Зірок”, то його проведення Суперліга запланувала на 9 лютого. Щоправда, поки не ясно, в якому місті відбудеться барвисте шоу. “Ми відкриті для пропозицій, – розповів Бичков. – Готові допомогти організувати “Матч зірок”. Але така подія – комерційний проект. Тому все залежить від керівництва міст і спонсорів. Від їх бажання та можливості заробити”.
Звичайно, однією з родзинок сезону має стати виступ львівської “Політехніки-Галичини”. “Студенти” вчора ввечері відкрили сезон у Івано-Франківську матчем проти місцевої “Говерли”. На жаль, впродовж кількох останніх років “Політехніка” відзначалася переважно провалами у відборах і “незіграністю” команди, повідомляє isport.ua. Як результат, львівська команда вважалася аутсайдером. Проте саме минулого сезону почалися кардинальні зміни. Взимку було ухвалено рішення “готувати сани влітку”: призначити нового тренера і почати комплектацію команди з прицілом на наступний сезон.
Запрошення одного з кращих сербських тренерів минулого десятиліття Желько Лукаїча стало, безумовно, вдачею “студентів”. Маючи під рукою відверто слабкий матеріал, серб за лічені тижні зробив із команди боєздатний колектив. Коли на початку серпня спортивний директор “Політехніки” Кирило Погостинський у черговому інтерв’ю окреслив плани на сезон: “Завдання мінімум – пройти у другий раунд плей-оф, фактично боротися за трійку. Максимум – звичайно ж, бути першими”, – більшість це сприйняли як браваду.
Але передсезонна підготовка і селекція команди дають підстави вважати заяви Погостинського реальним станом справ. Комплектації команди у міжсезоння можна поставити тверду “п’ятірку” – всі легіонерські вакансії закрили якісними гравцями, а українську частину доповнили. Підготовка команди проходила в Сербії, де львів’яни здобули кілька гучних перемог (чого варта звитяга над “Партизаном”), а гра команди на турнірі в Запоріжжі лише підтвердила здогадки – “Політехніка”, швидше за все, боротиметься за медалі.
Єдиним очевидним мінусом “біло-зелених” є солідний середній вік виконавців. Як показало запорізьке протистояння з “Ферро-ЗНТУ”, іноді досвідчені, але вже “у віці” Васильович, Іконіч, Зубрицький, Салтовець не завжди встигають за молодими опонентами. До того ж, цей мінус може мати наслідки – сезон довгий, і чи врятує довга лава запасних – ще питання. Але можна сподіватися, що тут допоможе дублюючий склад команди.
Тож на новий сезону львівські вболівальників покладають дуже великі надії, а як буде насправді покаже, звісно, час.