Паралімпійці – молодці!

Станом на вчорашній вечір, Україна в неофіційному заліку на Паралімпіаді-2012 в Лондоні посідала четверте місце. На рахунку нашої збірної 20 золотих, 15 срібних і 17 бронзових медалей 

Станом на вчорашній вечір, Україна в неофіційному заліку на Паралімпіаді-2012 в Лондоні посідала четверте місце. На рахунку нашої збірної 20 золотих, 15 срібних і 17 бронзових медалей 

Учора, 5 вересня, українські паралімпійці завоювали до скарбнички України у Лондоні ще дві золотих медалі. 

Одну з них виборов житель Львівщини – Роман Павлик, який виграв “золото” у стрибках у довжину. Для Романа на цих Іграх це вже третя медаль: в бігові на дистанціях на 100 та на 400 метрів він був третім. Спортсмен своїм стрибком встановив особистий рекорд, який приніс йому золоту медаль. Українець стрибнув на 5,23 метра, а його найближчий конкурент поляк Маріуш Собчак показав результат на 10 см гірший. Трійку призерів замкнув росіянин Володимир Свиридов. Його результат – 5,08 метрів.

Роман Павлик мешканець с. Сокільники Пустомитівського району народився 01.12.1983 р., інвалід опорно-рухового апарату II групи, заслужений майстер спорту України з легкої атлетики. Дворазовий чемпіон та срібний призер XIII Паралімпійських ігор 2008 року (Пекін). Дворазовий чемпіон світу 2011 р. (Нова Зеландія), чемпіон та дворазовий призер чемпіонату Європи 2012 р. (Голландія). Багаторазовий чемпіон України. 

Також ще одну золоту медаль для України виборов Єгор Дементьєв. Українець на своєму велосипеді відірвався від своїх переслідувачів. Єгор фінішував у 24-кілометровій гонці з часом 32:21.03 хвилини. Другим на фініш приїхав китаєць Ліу Ксіньян, третім – Майкл Галлахер з Австралії.

Позавчора ж, 4 вересня, українські спортсмени відзначилися завоюванням 3 золотих, 3 срібних і 2 бронзових медалей. 

Українець Руслан Катишев (на фото) завоював “золото” серед чоловіків у стрибках у довжину. Руслан “золотим” стрибком встановив свій персональний рекорд – 6,46 метра. Найближчі конкуренти стрибнули на 10 см гірше. Ще дві медалі здобули наші плавці. Наталя Прологаєва стала тричі Паралімпійською чемпіонкою Лондона. Дистанцію 100 метрів брасом вона виграла зі світовим рекордом, випередивши найближчу суперницю практично на 2 секунди.

Максим Веракса (на фото) завоював свою другу золоту медаль за два дні. На дистанції 100 метрів вільним стилем він побив паралімпійський рекорд і впевнено зайняв перше місце.

У жіночому забігу на 400 метрів українка Оксана Ботурчук виграла свою другу медаль на цій Паралімпіаді. У фінальному забігу вона показала другий результат і завоювала “срібло”.

У той же час український плавець Данило Чуфаров, двічі медаліст минулого Паралімпіади в Пекіні, на дистанції 400 метрів вільним стилем поступився лише білорусу Ігорю Боки, який до того ж побив світовий рекорд.

Ще один наш спортсмен, чемпіон світу з фехтування серед паралімпійців Антон Дацко у фінальній сутичці поступився китайцеві Даоліангу Ху і виграв “срібло”.

Легкоатлет Роман Павлик показав третій результат у забігу на 400 метрів. Першим зі світовим рекордом фінішував росіянин Євген Швецов.

Українська плавчиня Ані Палян на дистанції 50 метрів вільним стилем фінішувала з рекордом Європи, який приніс їй бронзову медаль.

Також зараз головна інтрига Ігор у Лондоні полягає в тому, чи зуміють українські футболісти узяти “золото” втретє поспіль.

3 вересня збірна України з футболу, яку називають фаворитом змагань, чемпіоном світу, Європи, двічі олімпійським чемпіоном, вщент розбила надії господарів змагань. На сім голів українців британці відповіли лише одним влучним ударом. Нагадаємо, що в першій грі “синьо-жовта” команда вибила збірну США з рахунком 9:0.Якщо ж українські футболісти втретє завоюють паралімпійське “золото”, команда може заробити 1 млн британських фунтів (12,7 млн грн), що стане рекордною сумою для однієї команди за одну Паралімпіаду. Такі гроші український уряд пообіцяв футболістам, які страждають на церебральний параліч, повідомляє видання The Telegraph.

ДО ТЕМИ

Не обійшлося без скандалу. Україні таки не дали “золото” в метанні диска. Марія Помазан, чемпіонка у штовханні ядра, виборола перемогу і у метанні диска. Та вже після церемонії нагородження організатори, зіславшись на технічні несправності, присудили “золото” спортсменці з Китаю, а українці віддали “срібло”. Як вони пояснили, проблема виникла через несправність електронної системи підрахунку результатів в об’єднаній дисципліні з метання диска. Кожна спроба – певна кількість очок, які в кінці підсумовуються. Однак база пристроїв не була розрахована на те, що в змаганні беруть участь спортсмени з двома різними ступенями інвалідності, що вимагало обчислення їх результатів за різною шкалою.

Міжнародний паралімпійський комітет розглядав два варіанти вирішення цього питання – або два перших місця (і, відповідно, відсутність другого), або нагородити Марію “сріблом”.

Національний спортивний комітет інвалідів України відстояв право нашої легкоатлетки на перше місце, однак ненадовго.

Міжнародний паралімпійський комітет ухвалив рішення провести церемонію нагородження української легкоатлетки “сріблом”. Марія не з’явилася. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4134 / 1.58MB / SQL:{query_count}