Столичне “Динамо” в рамках останнього раунду кваліфікації Ліги чемпіонів в гостях здолало менхенгладбахську “Борусію” з рахунком 3:1. Віце-чемпіон України, як ніколи близький до того, аби вперше за останні три роки таки подолати відбіркове “сито” і взяти участь у головному клубному турнірі Європи. Востаннє кияни грали в Лізі чемпіонів у сезоні 2008/2009, коли за сумою двох матчів з загальним рахунком 8:2 здолали московський “Спартак”.
Після жеребкування четвертого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів, багато хто вважав, що українському клубу дістався найбільш непростий суперник. “Борусія” (Менхенгладбах)– третя команда Німеччини за підсумками минулого сезону, і якщо порівнювати з італійським “Удінезе”, московським “Спартаком”, іспанською “Малагою” та французьким “Ліллєм”, то саме німці виглядають найпотужніше. Проте проти італійців українські клуби грають традиційно погано, з росіянами (казанським “Рубіном”) кияни вже зіштовхнулися минулого сезону і залишилися за бортом Ліги чемпіонів, а “Малага” і “Лілль” – це команди загадки, які вистріливши минулого сезону в національних першостях, цілком можуть на куражі створити чимало проблем.
Звичайно, те саме можна було сказати і про “Борусію”, яка ще зовсім нещодавно грала в другій Бундеслізі, проте на відміну від інших команд менхенгладбахці мають за своєю спиною потужну історію, в якій чимало трофеїв, і це, як не дивно, було плюсом для київського клубу, адже ніхто не збирався недооцінювати суперника, як це могло статися у випадку з іншими. Не слід було забувати, що кияни доволі рівно грають проти німецьких клубів, здобувши в 26 матчах 11 перемог і програвши 10 матчів. Щоправда, востаннє в Німеччині кияни перемагали в далекому сезоні 1982/1983 рр., коли “синьо-білі” здолали “Гамбург”. Тож не дивно, що головним завданням в Менхенгладбасі було не програти.
Після перших 20-ти хвилин це завдання виглядало нереальним. Господарі з перших хвилин захопили ініціативу і, хоча німці здебільшого тримали м’яч на чималій відстані від воріт Коваля, було відчутно, що гравці українського клубу нервували і побоювалися суперника. Поступово це побоювання переросло в якусь паніку, яка спричинила кілька “пожеж” в штрафному майданчику “Динамо”. Не дивно, що на 13-й хвилині німці відкрили рахунок. Данило Сільва спокійно дозволив обіграти себе в штрафному майданчику Алєксандру Рінгу, який спокійно пробив у ближній кут – 1:0.
Не скажеш, що пропущений гол якось вплинув на киян, і вони заграли краще. Підопічні Юрія Сьоміна продовжували діяти в звичному русі. Але одночасно “Борусія” вже грала менш напористо. Команда стала витримувати лінію в центрі поля і там пресингувала, вичікуючи момент для контратаки. І це була помилка німців.
Склалося враження, що гравці “Борусії” вже вирішили, що перемога в них в кишені, за що і поплатилися. Після обміну напівмоментами кияни зрівняли рахунок. Після подачі кутового, м’яч за межами штрафного майданчика підхопив Михалик, прицілився і завдав удару по воротах. М’яч зачепив в польоті коліно Дамса і встромився у сітку – 1:1. Звичайно, можна сказати, що “Динамо” пощастило, але якщо аналізувати усі матчі столичного клубу у нинішньому сезоні (окрім двобою проти “Ворскли”), занадто часто щастить підопічним Сьоміна, і це вже можна назвати майстерністю .
Після того, як рахунок став рівним, з’ясувалося, що “Борусія” аж ніяк не була готова до такого розвитку подій. Німці за інерцією пішли вперед, але їхні атаки вже не були настільки гострими, як на початку матчу. До того ж, киянам знову “пощастило”. Після помилки господарів у центрі поля м’яч перехопив Гармаш, видав відмінну передачу на Ярмоленко. Андрій опинився в гордій самотності на правому фланзі атаки киян, увійшов у штрафний майданчик, фінтом забрав з дороги Домінгеса і точно пробив у ближній нижній кут – 1:2.
“Борусія” знову побігла вперед. На цей раз вийшло заробити два небезпечних штрафних. Якщо перший нічим не запам’ятався, то з другого Аранго ледь не влучив у ворота. Активізація німцям не допомагала, вони більше володіли м’ячем, але помітно нервували, і з далеким від ідеального захистом “Динамо”, не могли впоратися. Тож з рахунком 1:2 команди пішли на перерву.
В другому таймі подій було значно менше. В основному, боротьба розгорталася в центрі поля. Обидві команди включали пресинг далеко від штрафного майданчика, і по черзі втрачали круглого. Довелося включати фланги і грати доволі широко, непогано переводячи снаряд з флангу на фланг. Деколи помилялися захисники, особливо “динамівські”, але якщо німці скористатися цими помилками не могли, то українська команда зуміла збільшити перевагу .
Захисники “Борусії” ціною фола зупинили одну з контратак гостей. Штрафний був перспективним, але аж ніяк не небезпечним. Проте Велозу підкрутив круглого на ближню штангу, де Люк де Йонг, покупка якого обійшлася для німецького клубу у 15 мільйонів євро, забив свій перший гол у “Борусії” – щоправда у свої ворота. Цікаво, що спершу “динамівці” навіть радості особливої не показали, самі повіривши в те, що був офсайд. Але рефері цілком справедливо показав на центр поля, і рахунок став 1:3.
Після цього господарі втретє спробували якось вплинути на хід подій, і знову безрезультатно. “Динамо” перемагає і робить вагому заявку на вихід у груповий етап. Слід дуже постаратися, аби вдома програти з різницею у три м’ячі.