Український “графік”

На Олімпійських іграх у Лондоні наша команда чергує далі дні з провальними і раз у раз опиняється в центрі суддівських скандалів

На Олімпійських іграх у Лондоні наша команда чергує далі дні з провальними і раз у раз опиняється в центрі суддівських скандалів

Українська збірна на Олімпійських іграх продовжує цікаву і водночас не дуже приємну традицію: наші спортсмени чергують дні, в яких здобувають нагороди, з провальними. У суботу – пусто, в неділю – перша “бронза”. У понеділок “золото” і “бронза”, у вівторок – знову пусто. В середу – одразу три нагороди, четвер – без результатів та ще й зі скандалом… Та найцікавіше, що всі олімпійські нагороди здобули жінки! Чоловіки поки що пасуть задніх.

Учорашній день знову був невдалим. Без нагород залишилися наші лучники Маркіян Івашко (програв у 1/8 фіналу) і Віктор Рубан (вибув у чвертьфіналі). Так само розчарували майстри кульової стрільби, особливо Артур Айвазян, який не зміг пройти сито попереднього раунду змагань. Мали надію на стрибунів на батуті, проте Юрій Нікітін посів лише 14-те місце в кваліфікації. Найближчою до нагороди була дзюдоїстка Ірина Кіндзерська, яка у ваговій категорії понад 75 кг в сутичці за “бронзу” поступилася британці Карині Браянт.

Наше “золото”

Другу золоту нагороду українській збірній принесла жіноча четвірка в змаганнях з  академічного веслування. Це була прогнозована перемога, її очікували, і будь-який інший результат став би неприємною несподіванкою. Напевно найважче підтвердити статус фаворитів. Проте Яна Дементьєва, Катерина Тарасенко, Наталія Догодько і Анастасія Коженкова зробили це – залишаючись протягом всього 2012-го нездоланними, перемогли в олімпійському фіналі непристойно легко. Утримувати темп української команди суперниці змогли лише на перших 500 метрах, коли відставання ще було мінімальним. Інші три чверті дистанції наші спортсменки спокійно тримали розрив приблизно на корпус. Представниці Німеччини, отримуючи срібні медалі, не приховували сліз розчарування. Але зрозуміти, як можна випередити Україну, майже неможливо. Тут коментарі зайві... 

Неочікувана “бронза”

Після перемоги української четвірки ще одну “бронзу” принесла нашій команді Олена Костевич. Відновивши моральну рівновагу і колишню спортивну форму після непростого періоду в попередньому олімпійському циклі, вона не лише виборола медаль Лондонських ігор у своєму коронному виді – ПП-2, але й повторила “бронзове” досягнення у дисципліні, в якій від неї такого успіху ніхто не чекав.

Вид МП-5 – це чотири підходи по п’ять пострілів, на кожен з яких дається по три секунди у фіналі. Цей вид програми ніколи не був для тепер уже триразової призерки Олімпійських ігор Олени Костевич профільним хоча б тому, що звикла робити паузу і стріляти після своїх суперниць. Можливо, тому всі свої головні перемоги, зокрема дві олімпійські нагороди, вихованка Ігоря Чередінова здобула у вправі ПП-2.

Звичайно, в останньому міжолімпійському циклі Олена істотно поліпшила показники в стрільбі зі спортивного пістолета. Зупинилася за крок до фіналу, посівши дев’яте місце на чемпіонаті світу, а на європейській першості 2011 року була четвертою.

Претенденток на “золото” Лондона багато. Але більшість із них не змогли пройти сито кваліфікації, яку виграла, поставивши новий олімпійський рекорд (591 очко), кореянка Чжан-Мі Кім. Чинна олімпійська чемпіонка в цьому виді програми, чемпіонка світу 2006 року китаянка Їнь Чен, набравши 585 очок, стала третьою. З такою ж сумою прийшла на попередній фініш Костевич.

Після першої фінальної серії пострілів лідерство захопили саме Їнь Чен і Костевич. А все тому, що тільки вони всіма п’ятьма патронами влучили у “десятку”. Щоправда, подальшу серію закінчили невдало – зробивши по три постріли і влучивши в “район” “дев’ятки”.

Але якщо Їнь Чен з трійки не вилітала, то Олена після третьої серії стала четвертою. Лідерство повернула собі і Чжан-Мі Кім. Втім у останній серії Костевич показала приголомшливу холоднокровність – п’ять “десяток”, зокрема останній, майже ідеальний постріл в 10,8 приніс їй другу “бронзу” Лондонської олімпіади.

Не дотягнули до нагороди

Паралельно зі стрільбою Олени Костевич, миколаївець Ілля Кваша і харків’янин Олексій Пригоров зупинилися за крок від олімпійського п’єдесталу в синхронних стрибках з триметрового трампліна. Українці в цій дисципліні були чемпіонами Європи і бронзовими призерами Олімпіади-2008.

Свій виступ на олімпійському турнірі Ілля та Олексій почали досить погано. Під час виконання двох обов’язкових стрибків допустили мінімальні розбіжності і не продемонстрували належної чіткості. Як наслідок – двічі 51,00 і восьме місце з восьми учасників. Але поступово виправили ситуацію і після четвертого стрибка вже перебували на третьому місці. На жаль, у п’ятій спробі трішки не вистачило висоти при вході у воду Олексію Пригорову, тож українці вибули з трійки. У вирішальній спробі чинні чемпіони Європи – росіяни Ілля Захаров і Євгеній Кузнєцов – виконали стрибок бездоганно. В сумі набрали 459,63 і вийшли на друге місце. Щоб обійти їх, іншим суперникам треба було виконати свою спробу теж ідеально. Прямі конкуренти українців – Трой Думайс і Крістіан Іпсен зі США – свій стрибок також виконали добре, майже не залишивши нашим спортсменам права на помилку. Може, така відповідальність дещо скувала дії Кваші та Пригорова, бо їх стрибкові не вистачало синхронності. Таким чином американець Думайс зі своєї четвертої Олімпіади поїде з першою медаллю, а Кваша і Пригоров, маючи в сумі 434,22 бала, посіли четверте місце.

Не пощастило й гімнастові Миколі Куксенкову, який у індивідуальному багатоборстві, набравши 90,432 бала, на четвертому місці. До того, щоб зійти на п’єдестал, йому не вистачило усього 0,266 бала! А олімпійським чемпіоном став японець Кохеі Утімура, набравши у багатоборстві 92,690 бала. “Срібло” здобув німець Марсель Нгуен (91,031), “бронзу” – американець Данелл Лейва (90,698). Українець, 18-річний Олег Верняєв, на 11-му місці (88,931).

Боролися троє перемогла четверта

А вже увечері чергову “бронзу” українській команді принесла Ольга Харлан. Весь олімпійський турнір шаблісток відбувався таким чином, що все крутилося навколо потрійного протистояння американки Маріель Загуніс,  росіянки Софьї Вєлікой та українки Ольги Харлан. Два стартові кола ця трійка пройшла на одному подиху, зустрівши серйозних опонентів лише на стадії чвертьфіналу: Харлан змагалася з Ірені Веккі з Італії. Як це не парадоксально, апеннінка, будучи шостою у світовому рейтингу, програла Харлан всі дев’ять зустрічей. Тепер Ольга довела цю кількість до десяти – 15:9. Загуніс на цій стадії обіграла сьому в світовому рейтингу Мін Жу з Китаю (15:6), а Вєлікая, програючи у ході зустрічі, здолала десяту в світовому рейтингу шаблістку – американку Дагмар Возняк (15:13).

У півфіналі росіянка і українка зійшлися у двобої. Американка ж отримала, як здавалося, найвигіднішу суперницю – п’яту в світовому рейтингу Чжи-Йон Кім з Кореї. Проте Загуніс, ведучи в рахунку 8:2, втратила концентрацію, і коли суперниця потихеньку почала відіграватися, спершу не зауважила, що та спіймала кураж. Чжи-Йон Кім “завелася” і за рахунку 13:13 завдала два поспіль результативні удари.Щодо зустрічі Харлан і Вєлікой – це був рівний матч рівних суперниць. Йти у відрив росіянка почала з 6:6. Спочатку повела 8:6, потім – 10:7. А за рахунку 11:8 на користь росіянки українка завдала точного удару, і судді спочатку його зарахували. Однак Вєлікая показала руками “телевізор”. І після відеоперегляду чергове очко було зараховане росіянці.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4618 / 1.63MB / SQL:{query_count}