Київське “Динамо” у першому матчі третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів удома обіграло роттердамський “Феєноорд” з рахунком 2:1. Кияни, поступаючись у ході зустрічі, зуміли переломити хід матчу і вирвати перемогу. На жаль, забити більш як два м’ячі столичним футболістам не вдалося, а це означає, що матч-відповідь буде напруженим.
Після жеребкування третього раунду Ліги чемпіонів столичному “Динамо” належало зіграти з роттердамським “Феєноордом”. Багато хто вважав, що підопічним Юрія Сьоміна не пощастило, бо ще не стерлася з пам’яті невдача “динамівців” дворічної давності у матчі проти іншого голландського клубу – “Аякса”. Тоді кияни вдома зіграли унічию – 1:1, а в гостях поступилися з рахунком 1:2. Проте не варто порівнювати той “Аякс” і нинішній “Феєноорд”. Та й український клуб за ці два роки суттєво змінився. Кияни, які без золотих медалей залишаються вже три чемпіонати поспіль і протягом двох останніх років не можуть пройти сито кваліфікації Ліги чемпіонів, на цей раз, видається, твердо вирішили перемогти. На трансферному річному ринку були одними з найактивніших не лише в Україні, але й у Європі. Лави команди поповнили вісім нових виконавців (напередодні матчу було офіційно оголошено про оренду захисника “Мілана” Тайє Тайво). Причому більшість новачків купували не на перспективу, а з таким розрахунком, що свої найкращі якості вони демонструватимуть уже зараз.
Натомість роттердамський клуб переживає період жорсткої економії. У 2009 році борг команди становив 50 мільйонів євро, після чого довелося вжити екстрених заходів: розпродати лідерів, скоротити зарплатну відомість, шукати нові шляхи інвестування. Антикризовий план виявився таким ефективним, що минулого року клуб зумів здобути срібні медалі, навіть стати прибутковим. Здавалося б, тепер роттердамці зроблять ставку на успішний виступ у Лізі чемпіонів, в якій передбачені дуже серйозні фінансові бонуси. Але влітку “Гордість Півдня” (тобто “Феєноорд”) знову змушена була розпрощатися з лідерами. Закінчився термін оренди кращого бомбардира команди Гвідетті, який повернувся в “Манчестер Ситі”. Така ж доля спіткала і кращого асистента Баккала, з тією різницею, що він перебуває на контракті у ПСВ. Не втримали в Роттердамі й основного опорного півзахисника Ель-Ахмаді, який сподобався “Астон Віллі”. Нарешті перед самим стартом у єврокубках “голландський корабель” покинув капітан Рон Влаар, який також перебрався на Туманний Альбіон, в той же Бірмінгем.
Були й придбання. Найдорожчим став Лекс Іммерс (обійшовся “Феєноорду” у 900 тисяч євро). Та все одно головна ставка була зроблена на молодих місцевих вихованців, котрі на тлі динамівських “зубрів” виглядали хлопчиками для биття.
Голландську футбольну школу недарма називають однією з найкращих у світі. Матч у Києві вкотре довів, що вік виконавця майже нічого не значить. Головне – талант і те, як його використовує тренер.
Щодо самої гри, то кияни непогано почали і на перших хвилинах цілком могли відкрити рахунок. Так, в одному з епізодів після активності Нінковича на правому фланзі м’яч відлетів до Єрмоленка. Андрій прострілив, і Де Врей скерував “круглого” в кут власних воріт, але голкіпер голландців Мюльдер зумів урятувати свою команду. Щоправда, після стартового натиску господарі заспокоїлися, а гості поводилися з кожною хвилиною впевненіше.
Голкіперові київського клубу Ковалю кілька разів довелося серйозно вступати у гру. Здалеку небезпечно пристрілювався Янмаат, якого через травму в середині першого тайму керманичу роттердамців Рональду Куману довелося замінити норвежцем Сінгхом. Сіссе зробив як мінімум два непогані удари по воротах. Коваль діяв упевнено, чого не скажеш про захисників “Динамо”. Ті “пожежі”, що виникали біля воріт столичного клубу, вкотре показали найслабшу ланку команди – з таким захистом перспективи “Динамо” в Лізі чемпіонів виглядають примарними.
Саме захист став головною причиною пропущеного гола на початку другого тайму. Причому до взяття воріт призвели почергові помилки одразу трьох захисників “Динамо”. Іммерс залишився сам на лівому фланзі після провалу Данила Сильви, простріл голландця не зміг перервати Михалик, далі на рівному місці впав Бетао, а Схакену залишалося… з п’яти метрів влучити у ворота – 0:1.
Треба сказати, що згодом захисники української команди почали діяли більш дружно, щосили намагаючись реабілітуватися після помилок у пропущеному голі. Так, через кілька хвилин Данило Сильва чудовим підкатом не дозволив Сіссе вийти на побачення з Ковалем. Кілька разів виручав Бетао. Київський клуб активізувався і в атаці, тож незабаром зумів відігратися. Щоправда, тут не обійшлося без прихильності пані Фортуни, яка в останніх матчах аж надто часто усміхається команді Юрія Сьоміна. Велозу зі штрафного скерував м’яч у центр штрафного майданчика, де Мюльдер не дуже вдало зіграв на виході, вибивши “круглого” кулаками в спину Іммерса, від якої той пострибав за лінію воріт – 1:1.
Незабаром кияни забили другий гол. Гусєв з правого кута штрафного навісив у воротарський, а там Браун Ідейє, відірвавшись від “опікунів”, головою переправив м’яч у дальній кут воріт – 2:1.
Опісля кияни просто замкнули гостей у штрафному майданчику. Моментів для взяття воріт було дуже багато – лише Ідейє міг тричі забити, проте бездоганно діяв голкіпер. Мюллер крутився немов білка в колесі і рятував, рятував, рятував...
Фінальний свисток застав команду Юрія Сьоміна в атаках. Забити такий важливий третій м’яч “Динамо” не вдалося, тому в Роттердамі киянам буде непросто, хоча їхня гра в другому таймі вселяє оптимізм.