Хет-трик “червоної фурії”

Збірна Іспанії, здобувши перемогу на Євро-2012, вкотре довела, що їй немає рівних 

Збірна Іспанії, здобувши перемогу на Євро-2012, вкотре довела, що їй немає рівних 

Ось і завершився Євро-2012.  Київський фінал, у якому зійшлися збірні Іспанії та Італії, знову продемонстрував усьому світові, що немає сильнішої команди за “червону фурію”. Іспанці у вирішальному матчі переконливо обіграли своїх опонентів і поставили великий футбольний рекорд – три перемоги поспіль у головних турнірах. 

 

Цей титул став для іспанської збірної третім після тих, які вона здобула на чемпіонаті Європи 2008 року і чемпіонаті світу 

2010-го. В історії футболу до цього часу не було команди, котрій вдалося б так розтягнути свою “золоту” серію. Найближче до хет-трику перебували німці, які виграли чемпіонат Європи 1972 року, чемпіонат світу 1974-го, але поступилися у фіналі континентальної першості 1976-го у пенальті збірній Чехословаччини. 

При цьому іспанці встигли зробити ще кілька досягнень, перевершити які вдасться не скоро. “Червона фурія” і на Євро-2008, і на чемпіонаті світу в ПАР, і на нинішній європейській першості у плей-оф не пропустила жодного гола, довівши “суху” серію до 10 матчів і майже 1000 хвилин. Іспанці при цьому здобули найбільшу перемогу в історії фіналів чемпіонатів Європи – раніше з великим рахунком перемагала лише збірна ФРН у 1972 році в матчі проти радянської команди (3:0).

Вісенте дель Боске став першим в історії тренером, який зумів виграти чемпіонати світу та Європи, а також Лігу чемпіонів.

Київський фінал підбив риску під чемпіонатом Європи, який у цілому вийшов цікавим. Навіть любителі сюрпризів були винагороджені за терпіння. Варшавський півфінал, у якому Італія здолала Німеччину, показав, як у сучасному футболі важливо не припускатися помилок, адже два пропущені після прорахунків  оборони голи “німецької машини” відквитати так і не вдалося. 

Напередодні фіналу багато хто висловлював побоювання, що команди думатимуть насамперед про захист власних воріт. Фіналісти мали на це право, але в підсумку вирішили грати в атакувальний футбол. Можливо, це і була помилка Італії, оскільки супернику був наданий такий необхідний простір.  Від італійців чекали подвигу – такого, який зробили чехословаки 36 років тому. Тим паче що на груповому етапі Італія зіграла з Іспанією унічию – 1:1. Але вдруге боротися на рівних з іспанцями їм було не до снаги. 

Щоби відкрити рахунок, фаворитам знадобилося зовсім небагато часу  –  менш як чверть години. Вони розплели свою павутину передач, закрутили голову  італійському захисту, перевірили пильність Буффона дальніми ударами і забили. Андрес Інієста закинув м'яч у штрафний майданчик на  Сеска Фабрегаса. Здалося, що нічого з цього не вийде, тому що поряд із Фабрегасом перебував  Джорджо К'єлліні, а до кінця поля – лише метр. Проте іспанець втік від захисника і виконав простріл в ділянку одинадцятиметрової позначки. І знову здалося, що  з цього нічого не вийде, – занадто сильно, занадто “в нікуди”. Але Давид Сілва наче знав заздалегідь, куди саме полетить м'яч, кинувся в ту саму точку і головою забив його в сітку воріт. 

Після пропущеного гола італійцям належало відповісти тим самим. І вони відповіли серією досить гострих  кутових – не більше. А незабаром пережили ще одну неприємну подію: відбиваючи черговий іспанський наскок, зашкутильгав і пішов з поля К'єлліні – один із провідних гравців захисту збірної Італії. 

Італійці, утім, не переживали, незважаючи на неприємний рахунок і неприємний характер гри. Проте іспанці не збиралися доводити, що фінальний матч – той випадок, коли  бездоганні команди допускають чимало ляпів. А маючи за спиною Ікера Касільяса, можна дозволити суперникові кілька ударів. Тим паче що “снаряд найбільшого калібру”,  “убивця” німців Балотеллі  не міг влучити у ціль. Уперше  Маріо привернув до себе увагу за п’ять хвилин до перерви, коли вистрелив надто високо над поперечиною. 

А іспанці майже одразу ж після цього повністю деморалізували суперника. Хаві залишили самого в центрі поля, і один із кращих футбольних диспетчерів, звичайно ж, помітив, як з лівого флангу мчить до штрафного майданчика Хорді Альба. Передача, вихід віч-на-віч і другий гол! 

Звичайно, у цій ситуації ім’я переможця вже було відоме. Хоча італійці рук не опускали. Щойно почався другий тайм, як Антоніо Ді Натале, вийшовши замість Антоніо Кассано, полоскотав нерви іспанцям, пробивши головою. Згодом Ді Натале після тонкого паса Андреа Пірло опинився віч-на-віч із Касільясом, але не переграв його. 

Для відродження інтриги італійцям потрібне було везіння. Але воно, видається, закінчилося після перемог над Англією та Німеччиною. І тільки-но вийшов на поле Тьягу Мотта, як травмувався, і його винесли з газону на ношах. Ліміт замін на той час був вичерпаний, тож італійці змушені були боротися у меншості. Щоправда, “боротися” –  занадто гучно сказано. Після випадку із невдалою заміною “скуадра адзурра” просто догравала матч. І догралася до ще двох голів у власні ворота. 

Фернандо Торрес, який провів не такі вже й провальні, як здавалося, турнір і сезон, забив у другому фіналі чемпіонату Європи поспіль. Тут же Торрес став і асистентом, видавши пас на порожні ворота ще одного “джокера” Мату, який, як і Фернандо, за один сезон виграв чемпіонат Європи і Лігу чемпіонів.

Іспанія тріумфує, а критики стверджують, що це один із найгірших фіналів у історії (виявляється, і 0:0 – погано, і 4:0 – також погано). А футбольні уболівальники можуть трошки відпочити. Зовсім трошки, бо вже завтра стартують єврокубки, та й  національні першості не за горами. 

8a_700x463.jpg
8d_665x525.jpg
8e_700x524.jpg
8q_700x389.jpg
8s_700x421.jpg
8w_700x470.jpg
8_700x510.jpg 
9o_700x449.jpg

Мовою цифр 

 Результативність. У фінальному матчі Євро-2012 було забито 4 голи, тобто всього на турнірі було забито 76 м’ячів, а середня результативність розіграшу склала – 76/31 = 2,45 гола за матч.

Голови і пенальті.  22 з 76 м’ячів забиті головою – це 29% від загального числа. На Євро-2008 – було 19%. 3 голи (4%) були забиті з пенальті. Ще один пенальті залишився нереалізованим.

Фінальний голепад.  Нинішній фінал виявився другим найрезультативнішим (ФРН – ЧССР – 2:2 на ЧЄ-1976) в історії євротурнірів і найрозгромнішим (до цього найбільшою перемогою була ФРН – СРСР – 3:0 на ЧЄ-1972).

Аудиторія Євро-2012. 1440896 вболівальників відвідали 31 матч фінальної стадії турніру. Середня відвідуваність склала 46481 глядач. Відвідуваність Євро-2012 стала третьою в історії проведення цього турніру. Більше ходили тільки на матчі Євро-1968 в Італії (60 000) та Євро-1988 у ФРН (59000).
У Польщі та Україні не спостерігалося повноцінних аншлагів, однак середня заповнюваність арен виявилася досить високою - 92,8%.

Овертайми і пенальті.  Два матчі плей-оф (1/4 фіналу Італія – Англія і 1/2 фіналу Португалія – Іспанія) зажадали додаткового часу та серії післяматчевих пенальті – це було в Донецьку і в Києві.

Стадіони. Найвидовищнішим стадіоном виявився НСК “Олімпійський” – на ньому було забито 14 голів (2,8 гола в середньому за матч), а найнуднішим – Донбас Арена – 7 голів (1,4 гола).

Максимальні 12 і 9.  Іспанія забила 12 м’ячів (2 голи в середньому за гру) – чотири з них безпосередньо у фінальному матчі Євро-2012. А Ірландія пропустила 9 м’ячів (3 голи в середньому за гру).

Контроль.  Іспанія зробила 4893 пасів (3915 точних – 80%) – більше за всіх на Євро-2012. І володіла м’ячем 59% ігрового часу. Ірландії ж вистачило 1249 передач (725 точних – 58%), а м’ячем “хлопці в зеленому” володіли – лише 40% ігрового часу ..

Торрес і тріо Маріо.  Гонку бомбардирів з однаковим показником у три забитих м’ячі завершили відразу шестеро футболістів – Фернандо Торрес, Маріо Балотеллі, Кріштіану Роналду, Маріо Гомес, Маріо Манджукич і Алан Дзагоєв. Однак Золоту бутсу отримав лише іспанець, оскільки в його активі, як і в активі Маріо Гомеса, є ще й гольовий пас, і при цьому він провів на полі менше ігрового часу – 189 хвилин, німець –  282.

Асистенти. Головними асистентами стали іспанець Давид Сілва, німець Месут Озіл, англієць Стівен Джеррард і росіянин Андрєй Аршавін – на їх рахунку по передачі.

Гол + пас.  Тут усіх випередив Давид Сілва – на його рахунку 2 голи + 3 гольових передачі = 5 балів.

Men of The Matches.  Лідерами за кількістю призів Кращому гравцеві матчу стали два тезки – іспанець Андрес Іньєста та італієць Андреа Пірло – у них по три статуетки.
Терорист Роналду.  Кріштіано Роналду став лідером по ударах у ворота (15 – гольова ефективність – 20%), за ударами повз ворота (20) і за загальною кількістю ударів (35).

Майстри офсайду.  Частіше за всіх потрапляли в офсайд Фернандо Торрес, італієць Антоніо ді Натале, ірландець Роббі Кін і грек Дімітріс Салпінгідіс – по шість потраплянь у  положення “поза грою”.

Майстер пасу Хаві.  Хаві Ернандес зробив 620 передач (531 точна – 86%) – новий рекорд ЧЄ (раніше належав Зінедіну Зідану), Хабі Алонсо – 584 (490 – 84%), а Андреа Пірло – 540 (411 – 76%).

 
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4310 / 1.66MB / SQL:{query_count}