Три матчі до фінального свистка

На чемпіонаті Європи з футболу визначилися усі півфіналісти

На чемпіонаті Європи з футболу визначилися усі півфіналісти

Євро-2012 виходить на фінішну пряму. На турнірі залишилося лише чотири команди, які і посперечаються за титул кращої на Старому континенті. Цікаво, що серед цієї четвірки хіба, що присутність Португалії може викликати певний подив, проте враховуючи той факт, що португальці залишили за бортом змагань  збірну Нідерландів, їхня присутність у півфіналі вже не така сенсаційна. Окрім того вже можна сказати, що дві групи, в яких грали господарі змагань – збірні Польщі та України, були найслабкішими, оскільки жоден представник цих квартетів, не зміг подолати чвертьфінальне сито. Отже попереду нас чекають  три напружених протистояння, в яких дуже важко визначити фаворита.

1/4 фіналу. Матч №26. Німеччина – Греція – 4:2

Збірна Німеччини – триразовий чемпіон Європи, перша збірна, що успішно пройшла кваліфікацію Євро-2012 і єдина, що здобула в груповому етапі максимум очок, у чвертьфіналі отримала в суперники команду, яка стала, мабуть, найнесподіванішим учасником плей-оф – збірну Греції, повідомляє офіційний сайт УЄФА. 

Цікаво, що греки жодного разу не обігравали німців в офіційних матчах – три нічиї, п’ять поразок. До того ж бундестім не програв жодного з попередніх чвертьфінальних матчів на чемпіонатах Європи. А переможна серія підопічних Йоахіма Льова розтягнулася вже на 14 офіційних поєдинків.

Що елінни могли протиставити цій статистиці та грі, якою німці підтвердили свій статус одного з головних фаворитів? По-перше, звичайно, характер. Вони так рвалися в бій, що словенський рефері Дамір Скоміна зафіксував “фальстарт” – елліни розіграли м’яч іще до першого свистка. По-друге, міцний оборонний мур. По-третє... Хіба що знову розраховувати на прихильність вищих сил. 

На четвертій хвилині доля змилостивилась – арбітри угледіли незначний офсайд у Андре Шуррле, скасувавши гол 21-річного хавбека Байєра.

Ройс свою нагоду відкрити рахунок змарнував на 12-й хвилині, з вигідної позиції пробивши відверто невдало. Аж до 39-ої хвилини Сіфакісу та його партнерам по захисту – а це, фактично, були ще дев’ятеро гравців, крім Георгіоса Самараса – вдавалося тримати лінію оборони приблизно на рівні лінії штрафного майданчика й опинятися на шляху м’яча після німецьких ударів. Фатальним для греків став “постріл” Лама, який відкрив рахунок своїм голам на нинішньому Євро.

Зважаючи на те, що протягом перших 45 хвилин Мануелю Нойєру довелося вступати в гру всього двічі, важко було передбачити – за рахунок чого елліни збираються відігратися. Відповідь на це запитання вони дали вже на початку другого тайму. На тлі своєї солідної ігрової переваги фаворити не сприйняли за тривожний дзвіночок вихід Самараса й Теофаніса Гекаса на двох захисників. Ця ситуація ні до чого не призвела, проте через дві хвилини німцям уже довелося виймати м’яч із власних воріт. Це Салпінгідіс, скориставшись позиційною помилкою Лама, промчав правим флангом і зробив пас на Самараса, котрий опинився біля м’яча раніше за Боатенга, прошивши Нойєра ударом упритул.

Такої зухвалості від героїв нових футбольних міфів мало хто чекав. Можливо, й самі титани в синій формі злякалися скоєного. Як би там було, а вдруге “засушити” гру та спробувати довести справу до овертайму та післяматчевих 11-метрових підопічним Сантуша не вдалося. Вже на 61-й хвилині, після навісу Боатенга з правого флангу, Хедіра додав роботи тим, хто визначатиме найефектніший гол турніру, з льоту вгативши м’яч під поперечину. 

Невдовзі подачу Озіла зі штрафного головою замкнув Клозе, провівши свій 64-й гол у складі бундестіму. Форвард “Лаціо” міг іще на крок наблизитись до рекордсмена команди Герда Мюллера (68), але Сіфакіс його удар з кута воротарського майданчика відбив. Щоправда – прямо на ногу Ройсу, котрий “розстріляв” уже порожні ворота, довівши рахунок до розгромного – 4:1. 

Тільки тоді німці змилостивилися над декласованими мисливцями на сенсації. Дозволили тим навіть забити ще раз – з пенальті. Лише другий на Євро-2012 одинадцятиметровий знову був призначений у ворота суперника збірної Греції: рефері покарав Боатенга за те, що м’яч влучив тому в руку. Салпінгідіс не схибив, залишивши турнір найкращим снайпером своєї команди, якій цього разу стрибнути вище своєї голови не вдалося. 

 

1/4 фіналу. Матч №27. Іспанія – Франція – 2:0
 
В третьому чвертьфіналі зійшлися збірні Франції та Іспанії. Іспанці для французів – не лише неабиякий подразник, але й на диво зручний суперник. В офіційних матчах піренейці жодного разу не обігравали “півнів”: п’ять поразок і нічия! Причому для фінальних турнірів європейських першостей протистояння цих команд уже стало класичним. Саме іспанці дозволили Мішелю Платіні та компанії здобути європейське золото у 1984-му. Через 16 років вже Зінедін Зідан зупинив “червону фурію”.
“Триколірні” до суботи залишалися останньою командою, якій удалося перемогти Іспанію на великих змаганнях – у першому раунді плей-оф ЧС-2006, із рахунком 3:1. Відтоді “ червона фурія “ з 46 офіційних зустрічей перемогла в 40, а програла лише у трьох.
Французи були номінальними гостями на щасливій для них “Донбас Арені”. Тут вони, зіграли внічию з англійцями, а згодом обіграли господаря Євро-2012 команду Олега Блохіна. А для Іспанії це був перший візит на Україну, до цього “червона фурія” билася лише на полях Польщі.  
Перша 45-хвилинка третього чвертьфіналу пройшла за відчутної територіальної переваги іспанців. На шостій хвилині біля воріт Юго Льоріса виникла гострота – у штрафний майданчик увірвався Цеск Фабрегас і впав після контакту з Гаелем Кліші. Для італіського рефері Ніколи Ріццолі це не стало приводом вказати на 11-метрову позначку. Дві хвилини по тому Хабі Алонсо вирішив перевірити пильність французького голкіпера ударом метрів з 40, трохи полоскотавши Льорісу нерви, але особливого зиску з цієї ефектної спроби не отримав.
Рано чи пізно активність на чужій половині поля мала принести результат. Фатальною для французів стала атака суперника лівим флангом на 19-й хвилині. Хорді Альба лівим флангом утік від Матьє Дебюші й видав чудовий пас на дальній кут воротарського, звідки Хабі Алонсо ударом головою від газону відкрив рахунок – 1:0! Таким чином, до речі, хавбек “Реалу” відзначив свою 100-у появу в складі національної команди.
Отак із єдиного свого гольового моменту, створеного до перерви, іспанці вичавили максимум. Французи намагалися змінити хід подій, але зробити це без м’яча було дуже важко. 
Ті, хто чекав від цього протистояння яскравого спектаклю з гольовою зливою та фехтувальними випадами суперників, протягом другої половини зустрічі досить швидко з цими сподіваннями попрощалися. Тому кожне загострення сприймалося трибунами на “ура”. 
Французи звичайно намагалися змінити хід матчу, однак захист суперника виявився для підопічних Блана непрохідним муром. Навіть на фінальний відчайдушний штурм французи так і не спромоглися. Натомість піренейці заробили право на пенальті. Вирок за порушення правил проти Педро вже в компенсований час чітко реалізував Хабі Алонсо.
Таким чином здобувши першу перемогу над Францією в офіційних зустрічах, іспанці зробити ще крок збереження титулу.  Для цього залишилося перемогти лише в двох матчах, першим з яких буде зустрічі проти сусідів-португальців 27 червня, на тій самій “Донбас Арені”.
 
1/4 фіналу. Матч №28. Англія – Італія – 0:0 (по пенальті 2:4) 
 
Останнім чвертьфіналом була зустріч збірних Англії та Італії. Обидві команди вирішили завдання виходу в чвертьфінал лише в заключному турі групового раунду, в якому італійці переграли ірландців, а англійці залишили поза бортом турніру українців.
Одразу після стартового свистка “скуадра адзурра” встановила контроль над м’ячем і без розвідки розпочала атакуючі дії. Це призвело до того, що вже на третій хвилині рахунок у матчі ледь не був відкритий. Після подачі з правого флангу Даніеле Де Россі потужно пробив у дотик із-за меж штрафного. Джо Харт не дотягувався до м’яча, однак влучив у стійку.
Цей момент заставив активізуватися підопічних Ходжсона, які ледь не забили вже через дві хвилини. Після серії рикошетів у штрафному майданчику м’яч опинився в Глена Джонсона, який із близької відстані змусив демонструвати дива реакції Джанлуїджі Буффона.
Трохи освоївшись, ініціативою заволоділи вже футболісти з Туманного Альбіону. Після серії не надто вдалих атак, на 14-й хвилині вони знову були близькими до успіху. Активний захисник Глен Джонсон виконав прицільний навіс на Уейна Руні, який виграв боротьбу в Ігнаціо Абате і пробив у падінні головою. Нападнику “Манчестер Юнайтед”, для якого цей матч був лише другим на турнірі, забракло влучності.
Зовсім непомітно відсоток володіння м’ячем став 60 на 40 на користь італійців, однак апенінці перепасовувалися більшою мірою на своїй половині поля. Команди почергово обмінювалися доволі небезпечними випадами, які завершувалися ударами Маріо Балотеллі (тричі), Антоніо Кассано (двічі) в італійців та Данні Уелбека в англійців. В усіх випадках футболістам або не вистачало влучності, або ж свої команди виручали воротарі.
Початок другого тайму став дзеркальним відображенням старту першої 45-хвилинки. Майже одразу після перерви блискуча нагода відкрити рахунок була в Де Россі. Клаудіо Маркізіо головою закинув м’яч до штрафного англійців, звідки півзахисник “Роми” пробив у дотик поруч зі стійкою.
Ще через декілька хвилин італійці влаштували справжній артобстріл воріт суперника. Атака розпочалася із дального удару Де Россі, який Харт відбив перед собою. Першим на м’ячі опинився Балотеллі, проте нападник “Манчестер Сіті” з близької дистанції влучив прямісінько в голкіпера. Після цього снаряд відскочив уже до Рікардо Монтоліво, який запустив його над поперечкою.
Незважаючи на такий стрімкий і багатообіцяючий початок, надалі гра дещо заспокоїлася. І хоча команди постійно тримали в напрузі захисні ланки один одного, до справді небезпечних моментів справа доходила дуже рідко. Зокрема, на 65-й хвилині непогано пробивав із-за меж штрафного майданчика Ешлі Янг, однак захисники збірної Італії вчасно заблокували його удар. В італійців можна пригадати удар через себе у виконанні Балотетті й дальній постріл Алессандро Діаманті, який вийшов на заміну в другому таймі.
На 89-й хвилині італійці ледь не вирішили долю протистояння на свою користь. Клаудіо Маркізіо отримав блискучий пас із глибини поля в штрафному і не роздумуючи пробив. На щастя для англійських уболівальників, в останню мить під його удар встиг кинутися Джонсон. У результаті до кінця основного часу рахунок так і не змінився й матч перейшов у додатковий час.
Незважаючи на значну втому, першу 15-хвилинку суперники провели в доволі пристойному темпі. Атака ішла за атакою, однак по-справжньому потурбувати голкіперів нікому не вдавалося. Щоправда, не можна не відзначити підступний удар Діаманті на 101-й хвилині, після якого м’яч від газону влучив у стійку.
У другому додатковому таймі італійці притисли “левів” до власних воріт, однак ніяких дивідендів їм це не принесло. Давалася в знаки втома, яка заважала гравцям завдати потужного і прицільного завершального удару. В результаті справа дійшла до серії післяматчевих пенальті, в якій сильнішими виявилися італійці. У півфіналі на них чекає дуель із командою Німеччини.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4626 / 1.68MB / SQL:{query_count}