З надією на перемогу

Після поразки від збірної Франції, національна команда України опинилася у скрутному становищі

Група D

Матч № 15. Україна – Франція – 0:2 

Збірна України, програвши в п’ятницю в Донецьку команді Франції з рахунком 0:2, у другому турі групи D опинилася в складному становищі. Щоб пробитися в 1/4 фіналу чемпіонату Європи, українцям в заключному матчі групового раунду необхідно перемoгти англійців.
Від ейфорії з приводу вдалого старту на Євро-2012 збірної України, у першому турі обіграла 2:1 шведів, після зустрічі з французами не залишилося і сліду. У п’ятницю в Донецьку французи домінували протягом всієї гри, а нечисленні українські контратаки до логічного завершення доведені не були. Команда Лорана Блана перетворила свою беззаперечну перевагу в два голи на 53-й і 56-й хвилинах, забитих Жеремі Менезом та Йоаном Кабаєм.
По суті, обнадіяло в матчі з Францією лише одне – футболісти і тренери нашої збірної не стали шукати виправдання своєму провалу в стихії, що розбушувалася над “Донбас Ареною”. Через зливу гра на п’ятій хвилині була перервана, і футболісти майже годину провели в роздягальнях. Поле після дощу нагадувало величезну калюжу, і переносити матч на наступний день не довелося лише завдяки дренажній системі “Донбас Арени”, яка спрацювала на п’ятірку з плюсом.
Після невдачі у грі з французами команда Блохіна опинилася в складному становищі. У турнірній таблиці українці з трьома очками опустилися на третє місце. Крім Франції, нашу збірну також випередила Англія, що здолала в п’ятницю в Києві Швецію – 3:2 – і набрала, як і французи, чотири пункти. Тепер українцям, щоб пробитися в 1/4 фіналу, потрібно сьогодні в заключному турі обов’язково перемогти англійців.
Після поразки від збірної Франції Олег Блохін зазначив, що тепер йому необхідно “витягнути хлопців з психологічної ями”. Щоправда, збоку куди більш істотними виглядають ігрові, а не психологічні, проблеми українців. У п’ятницю деякі французькі гравці і головний тренер суперника збірної України Лоран Блан у післяматчевих інтерв’ю відверто вказували на тактичні прорахунки команди Блохіна. “Ми знали, що українці залишають багато простору в обороні, і скористалися цим”, – підкреслив Блан. “Ми очікували, що у нас будуть можливості робити передачі за спини захисників. Туди і вривалися наші футболісти”, – доповнив його правий захисник Матьє Дебюші.
В значній мірі можливість використовувати ці знання на практиці французам допоміг сам Блохін. Він прийняв досить спірне рішення, виставивши на гру проти одного з фаворитів чемпіонату Європи той же, орієнтований на атаку склад, що протистояв шведам. У результаті Анатолію Тимощуку, з яким в центрі поля знову діяв атакуючий хавбек Сергій Назаренко, при руйнуванні французьких атак відчутно бракувало допомоги другого “опорника”. Загубився на полі і Андрій Воронін – він не приносив користі ні в атаці, ні в захисті. Крайні півзахисники української збірної – лівий Євген Коноплянка і правий Андрій Ярмоленко – часто невиправдано покладалися на індивідуальну майстерність. А Олег Гусєв, який грав правого захисника, за звичкою захоплювався атакою,  і залишав за спиною вільні зони – саме після його втрати Кабай провів другий м’яч французів.
Загалом, до гри з Англією Блохіну доведеться вирішити: довіритися футболістам, які здолали Швецію, але потім бездарно програли Франції, або внести до складу корективи. Щоправда, підсилити атаку головному тренеру, по суті, немає ким. Так, двічі виходив на заміну під час Євро-2012 Марко Девіч, грав активно, але занадто сумбурно, з’являвся також на полі Артем Мілевський, який взагалі ніяк себе не проявив (а нині в інтернеті, активно обговорюється факт купівлі гравцем збірної України квитків на 20 червня, на курорт Ібіца, і виходить, що Артем не вірить в те, що він з партнерами зіграє у чвертьфіналі). Є ще кращий бомбардир національної першості Євген Селезньов, проте Олег Володимирович наразі йому не довіряє. У середній лінії у Олега Блохіна схожа ситуація. Олександр Алієв шанс проявити себе після виходу на заміну не використав. Поява на позиції опорного півзахисника в парі з Анатолієм Тимощуком Руслана Ротаня або Дениса Гармаша здатна посилити оборонний, а не наступальний потенціал команди. Позбавлений тренер можливості для маневру і на флангах, де фактично немає альтернативи Андрію Ярмоленку та Євгену Коноплянці. Звичайно, в екстреному випадку справа в півзахисті може зіграти Олег Гусєв, але тоді тренеру доведеться думати, кого поставити на правий фланг захисту, де стан справ ще гірший.
“Щоб перемогти Англію, нам треба зіграти краще, ніж з Францією. У Роя Ходжсона дуже кваліфікована команда, а особливо небезпечні в її виконанні стандарти”, – вважає капітан українців Андрій Шевченко. Втім, участь самого автора дубля у ворота збірної Швеції в матчі з англійцями опинилося під питанням. У недільному відкритому тренуванні нашої команди в Донецьку Шевченко участі не брав через пошкодження коліна.
Крім того, підтримка донецького стадіону українську збірну аж ніяк не надихає. “Донбас Арена” залишається для підопічних Блохіна проклятим місцем, де вони ніяк не можуть здобути перемогу. 
А ось англійці у вівторок отримають можливість посилити гру – після дискваліфікації повернеться лідер їх нападу Вейн Руні. У той же час у команди Ходжсона досить інших кадрових проблем. Травми не дозволили виступити на Євро-2012 кільком потенційним гравцям основи – Гаррі Кехіллу, Гарету Баррі і Френку Лемпарду. Втім, відсутність цих футболістів не завадила збірній Англії, яка вважається у себе на батьківщині найслабшою в історії, підійти до матчу проти України у статусі фаворита. 
14a_700x471.jpg
14e_380x525.jpg
14r_700x365.jpg
14t_700x460.jpg
14w_700x480.jpg 

Група А

Матч № 17. Росія – Греція – 0:1 

 Матч № 18. Польща – Чехія – 0:1
У суботу на Євро-2012 розпочався третій тур і стартував він з сенсаційного вильоту росіян. Чемпіонат Європи, який для збірної Росії розпочався просто фантастично, і їх майже включили в число фаворитів турніру разом з грандами – німцями, голландцями, іспанцями, французами, англійцями, італійцями, завершився для наших сусідів крахом. Поразка – 0:1 – в заключному турі групового етапу від греків повернула росіян в розряд футбольних середнячків. А на Євро залишилися чехи, які тиждень тому  у Вроцлаві були просто знищені командою Адвоката і греки, якиx і сприймати всерйоз напередодні турніру ніхто не хотів.   
Для збірної Росії поєдинок з греками був схожий на традиційний камінь з російських казок з написаними можливими трьома шляхами. Зрозуміло, що потрібна була перемога, яка не тільки виводила підопічних Діка Адвоката в чвертьфінал, але і дозволяла уникнути в ньому зустрічі з грізною Німеччиною і зіграти в Україні, чого воліли російські вболівальники. Нічия теж була непоганим результатом, проте у випадку успіху  чехів або поляків у паралельному матчі, росіяни залишалися б в Польщі і грали з німцями. Навіть поразка могла вивести Росію у чвертьфінал, але за умови, що матч у Вроцлаві не виявить переможця. Щодо інших трьох представників групи А, то у них вибір був не настільки широкий, всім була необхідна перемога, яка дозволяла продовжити боротьбу.
З перших хвилин стало зрозуміло, що матч буде незвичним. Греки, яких влаштовувала лише звитяга, віддали три чверті поля росіянам, а на тій частині, що залишилася побудували багатошарові захисні редути. У той же час елліни сподівалися на контратаки і очікували свого шансу. 
Росіяни ж, ніяк не могли пробитися скрізь захист суперника і обстрілювали ворота з далекої відстані. Найчастіше ці постріли були неточними, а під інші грамотно кидалися греки. Тому удари Аршавіна, Дзагоєва, Кєржакова, Глушкова та Жиркова здебільшого лякали горобців варшавської арени.
У підсумку в цій абсолютно нелогічній грі (у розрізі необхідності перемоги однієї та іншої команди) більше пощастило грекам. У компенсований час до першого тайму після розіграшу ауту і невдалої гри Жиркова, Карагуніс вискочив на побачення з голкіпером росіян і вразив ворота греків. Цей гол кардинально змінив ситуацію в турнірній таблиці, з урахуванням того, що у Вроцлаві ані поляки, ані чехи наразі не відзначилися. Елліни зробили стрибок з останнього місця на перше, росіяни перебували на другій позиції, а зайвими були збірні Чехії та Польщі.
Звичайно, попри те що після першого тайму росіяни були все ще серед учасників чвертьфіналу, ознаки катастрофи стали відчуватися все більше. Після перерви Адвокат кинув у бій Романа Павлюченка, який замінив Кєржакова. Але це суттєво не змінило ситуацію на полі. Більше того, ближче до успіху були греки. Анюков не дав Гекасу замкнути простріл Торосідіса, а Георгіос Цавелас зі штрафного влучив у хрестовину. Росіяни ж безпорадно отримували “гірчичники”, а Адвокат кинув у бій останній резерв – спершу Погребняка, а потім і Ізмайлова. Виглядало це жестом відчаю. І в підсумку вони так і не змогли забити. 
А паралельно чехи і поляки усіма силами намагалися заскочити в потяг, що від’їжджає. Футболісти збірної Чехії після зустрічі зізналися, що в перерві зустрічі їм сказали про успіх греків, і їм довелося змінювати тактичну гру. Адже спершу чехи виходили на матч з думками про нічию. І збірна Чехії в другій половині зіграла дуже активно. Символічно, що перелом у гру вніс Петер Їрачек. Різкий, непоступливий у єдиноборствах футболіст-чорноробочий  уособлює нинішню збірну Чехії – команду зовсім не таку винахідливу, технічну, віртуозну, зоряну, як на чемпіонаті Європи 2004 року. І гол Їрачека став у підсумку перепусткою до чвертьфіналу. Як не старалися поляки, вони змінити хід зустрічі так і не змогли.
Таким чином збірна Чехії фінішувала на першому місці з унікальною різницею забитих і пропущених м’ячів не на свою користь (5:6), греки стали другими, а для збірних Росії та Польщі цей чемпіонат вже завершено.

Група В

Матч № 19. Німеччина – Данія– 2:1 

Матч № 20. Португалія  – Нідерланди  – 2:1 

А в неділю з Євро-2012 прощалися Львів і Харків. Останні матчі групи В доволі довго тримали всіх у напрузі, але підсумок нікого не здивував. Збірні Німеччини та Португалії пробилися в 1/4 фіналу, а збірним Данії та Нідерландів доводиться пакувати валізи повідомляє ipress.ua.

 Перед останнім туром у групі В були дві основні інтриги. Перша –  чи зможе продовжити боротьбу збірна Нідерландів. Для цього голландці  повинні були переграти португальців з різницею в два м’ячі, і очікувати, що німці здолають данців. Друга – чи не стане Німеччина “третім зайвим”. Це могло трапитись за умови перемог Португалії і Данії. Однак дива таки не сталось.

Обидва матчі  розпочалися з атак команд, які вважалися фаворитами, а саме Нідерландів і Німеччини. І самі ці дві команди доволі швидко відкрили рахунки у своїх матчах. Голландцям для цього знадобилося лише 11 хвилин: Роббен обіграв двох захисників на правому краю штрафного майданчика і вивів Ван дер Варт на ударну позицію, півзахисник “помаранчевих” довго не розмірковуючи з 25 метрів відправив круглого у правий кут воріт.

Німцям для того, аби вразити ворота Андерсона, знадобилося 18 хвилин: після вкидання з-за бокової Мюллер отримав м’яч у штрафному майданчику, розгорнувся і прострелив у центр, звідки Лукас Подольскі впевнено вразив ворота.

Попри те, що в обох матчах змінився рахунок, ситуація в турнірній таблиці не змінилася. Німці і португальці за таких умов виходили в чвертьфінал, і, звичайно, це аж ніяк не влаштовувало насамперед  Данію. І данці доволі швидко і головне, несподівано відновили паритет. Після подачі кутового Бендтнера головою скинув круглого поближче до воріт, де Крон-Делі теж головою переправив снаряд у ворота. А в цій ситуації зайвими вже ставали португальці.

Не відомо, чи їм повідомили, чи вони це відчули, але саме після голу у Львові, Португалія заграла так, що голландці були змушені не лише відійти назад, а й банально вибивати м’яч абикуди, щоб розрядити ситуацію. Цікаво, що група атаки збірної Нідерландів воліла взагалі назад не повертатися, а очікувати м’яча на половині поля суперника і саме цим скористались португальці. Вони спокійно підбирали м’яч на власній половині поля, на крилах пролітали центр і змушували працювати як захист, так і голкіпера.

Особливо активним у португальців був Кріштіану Роналду, який за перші два матчі потрапив під шквал критики. Цього разу найдорожчий гравець світу діяв різноманітно і ефективно: забіги з наступним зміщенням в центр і ударом по воротах, хороша позиційна гра при стандартах, зручні для партнерів передачі. І цілком справедливо, що саме Кріштіану відновив рівновагу. Жоау Перейра гарною наскрізною передачею вивів капітана на побачення з голкіпером – і рахунок зрівнявся 1:1.

Забивши гол, португальці не зменшили оберти. Нані, Мейрелеш, Роналду, Велозу – всі вони мінімум по разу небезпечно загрожували воротам Нідерландів. Активними учасниками моментів збірної Португалії були і голландські захисники, які кілька разів дозволяли собі грубі помилки, віддаючи м’яч форвардам команди Бенту. До усіх бід помаранчевих попереду в них теж абсолютно “розклеїлася” гра і свисток на перерву був у буквальному значенні порятунком для команди Нідерландів.

Так само свистка на перерву очікували і у Львові данці, які після взяття воріт займалися вже звичною для себе справою на нинішньому чемпіонатів – відбивалися від атак суперника.

Щоправда і після перерви данці продовжували сидіти в захисті, але не тому, що їх влаштовував рахунок, бо німці не залишили їм вибору. Все, на що сподівалися скандинави, що німці будуть берегти сили, а паралельно голландці знову вийдуть вперед.

І в принципі ці надії були не безпідставні. У харківському матчі початок тайму знову був за помаранчевими. Щоправда особливої небезпеки найкраща атака кваліфікаційного турніру Євро-2012 створити ніяк не могла. Банальні навіси з флангів ставали здобиччю португальців, а до ударів по воротах Патрісіу справа практично  не доходила.

Своєю чергою португальці виглядали більш спокійними і намагались спіймати суперника на стрімких контратаках. На 74-й хвилині рахунок у Харкові знову змінився, і знову в центрі уваги опинився Роналду, який завершив швидкий контрнаступ своєї команди – 2:1.

Уся увага знову перемістилась до Львова, адже, якщо данці забили б гол, Німеччина могла б залишитися без чвертьфіналу. Цікаво, що ледь забили португальці, у Данії був просто чудовий момент для взяття воріт, при тому що весь попередній час вони практично безвилазно сиділи на власній половині поля. Але Бендтнеру не вистачило влучності, аби перекинути снаряд через Нойєра. Німці, відчувши, що пахне смаженим, увімкнули швидкість і вже через кілька хвилин Бендер приймав привітання партерів.

Кінцівки обох матчів вже були не настільки яскравими: усі потуги Данії та Нідерландів щось змінити так і залишилися потугами, і фінальний свисток як у Львові, так і в Харкові зафіксував рахунок 2:1.

 Таким чином збірна Німеччини зі стовідсотковим результатом виходить у чвертьфінал, де зустрінеться з Грецією,  а Португалія поміряється силами з Чехією.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4254 / 1.74MB / SQL:{query_count}