Український футбольний Цар

Перший тур Євро-2012 завершився вольовою перемогою збірної України, а головним героєм турніру наразі став наш Андрій Шевченко. Тим часом розпочалися матчі другого туру

Перший тур Євро-2012 завершився вольовою перемогою збірної України, а головним героєм турніру наразі став наш Андрій Шевченко. Тим часом розпочалися матчі другого туру

Матч №8 . Україна – Швеція – 2:1

 Збірні України та Швеції завершували перший тур зустріччю на НСК “Олімпійський”. У матчі, що проходив у неквапливому темпі та був насичений силовою боротьбою, першим відважився на удар здалеку Євген Коноплянка повідомляє офіційний сайт УЄФА. І хоча у нього це вийшло не дуже вдало, дніпрянин надихнув на вчинок Кіма Челльстрема, котрий “відзначився” таким же невлучним пострілом.

Поступово територіальною перевагою заволоділа Тре Крунур, яка за рахунок довгого розіграшу м’яча почала диктувати власну волю українцям. На 17-й хвилині Златан Ібрагимович індивідуально переграв Тараса Михалика біля лівого краю та завдав небезпечного удару в отвір – Андрію П’ятову довелося стрибати за м’ячем, який потім ледь не дістався Оле Тойвонену. Його добиванню завадив Євген Хачеріді.

Команда Блохіна намагалася відповідати контратаками, але до 23-ї хвилини вони у неї не виходили. Лише в середині тайму співгосподарям Євро-2012 вдалося організувати швидкий прорив за участі трьох Андріїв – Вороніна, Ярмоленка та Шевченка. Партнери вивели капітана на ударну позицію, однак кут для обстрілу в нього виявився замалим, і 35-річний динамівець пробив повз ворота.

На 31-й хвилині шведи, що разом із Блохіним використовували тактичну схему 4-4-1-1, розіграли позиційну атаку правим флангом, створивши непогані умови для Маркуса Розенберга – форвард “Вердера” намагався застати зненацька стража воріт “Шахтаря”, та П’ятов зіграв уважно.

Трохи згодом на удар Вороніна метрів з 25-ти підопічні Еріка Хамрена відповіли вилазкою всюдисущого Ібри – партнерів підстрахував Олег Гусєв, розрядивши ситуацію. А потім суперники дозволили собі обмінятися куди більш небезпечними моментами, кожний з яких претендував на статус гольового.

Спочатку Шевченко створив чудову можливість для Ярмоленка, якому змінити цифри на табло завадив ледь не увесь захист скандинавів – оборонці, кидаючись під м’яч, в останню мить відвели загрозу. Не залишаючись у боргу, Себастьян Ларссон відмінним навісним пасом знайшов у володіннях П’ятова вільного Ібрагимовича – Златан пробивав прицільно, але на порятунок синьо-жовтим прийшла штанга.

У другому таймі суперники трохи прискорилися, а ще більше додали після того, як на 51-й хвилині Ібрагимович скористався помилкою у захисті Ярмоленка. З близької відстані Златан не залишив П’ятову жодного шансу – 0:1. Утім, цього разу не забарилися із відповіддю вже господарі. Щоправда, подякувати за це вони мають Гусєву.

Ну а потім усі зрозуміли, чому Андрія Шевченка довгий час називали Царем. На 55-й хвилині після передачі Ярмоленка, Шевченко зіграв на випередження і ударом головою відновив рівновагу – 1:1. Щастя українців було великим, але вже невдовзі воно стало майже безмежним.

На подачу від кутового прапорця Євгена Коноплянки на 62-й хвилині відгукнувся нестаріючий Шева – ще один його удар головою упритул із стійкою став результативним. Так команда Блохіна вийшла вперед, а її капітан забив свій 48-й гол у 109-й грі за збірну.

У час, що залишився до кінця гри, Тре Крунур могла зрівняти рахунок. Та у першому випадку гарматний “постріл” Ібри парирував воротар українців, а на передостанній хвилині він створив відмінну нагоду для Йохана Елмандера – той також бив на силу, проте поцілив “у молоко”. Відтак, здобувши вольову перемогу, синьо-жовті очолили таблицю групи D. 

8--ss--s_700x494.jpg
8-ss_684x525.jpg
8-s_700x514.jpg
8ddds_700x394.jpg
8ds_700x390.jpg
8s-s-_645x525.jpg
8sasas_350x525.jpg
8sdd_700x385.jpg
8s_700x481.jpg 

Група D

Матч №7. Франція – Ангіля – 1:1

Англійці подарували світові футбол, але вигаданий французами Кубок Європи поки що залишається для них недосяжним. Маючи загальну перевагу над Францією (16 перемог проти восьми в 28 зустрічах), англійці в офіційних поєдинках здобули з принциповими суперниками по дві перемоги та дві нічиї, причому на чемпіонатах Європи Англія ще жодного разу не вигравала у принципового суперника, повідомляє офіційний сайт УЄФА. Вісім років тому в Португалії триколірні також відкривали для себе турнір протистоянням із Англією, здобувши вольову перемогу (2:1) завдяки двом ударам Зінедіна Зідана в компенсований час – зі штрафного та з 11-метрового.

Серед підопічних Роя Ходжсона ще залишилися учасники тієї пам’ятної дуелі – партнери Франка Лемпарда, який відкрив тоді рахунок, вразивши ціль ударом головою після поданого Девідом Бекхемом штрафного. На жаль для англійців, Лемпс через травму в останній момент вибув із складу команди на Євро-2012. Але подумки він був поруч із товаришами, які в Донецьку повели в рахунку, на 30-й хвилині забивши гол-близнюк свого м’яча 2004-го! Тільки передачу з правого флангу віддавав Стівен Джеррард, а удару завдавав Джолеон Лескотт, “продавивши” свого опікуна в карному майданчику Алу Діарра.

Останній мав змогу виправитися вже через п’ять хвилин, але “скопіювати” гол Лескотта після навісу Саміра Насрі йому завадив англійський кіпер Джо Харт, витягнувши удар з-під поперечини. Спроба добити м’яч – знов-таки головою – завершилася промахом Діарра.Проте в наступній атаці не схибив Насрі. Розігравши на лівому фланзі нехитру, але стрімку триходову комбінацію, французи вивели цьогорічного чемпіона Англії на удар метрів з 18, і після “пострілу” в ближній кут воріт, які захищав його одноклубник, рахунок зрівнявся.По разу пославши один одного в нокдаун, “важковаговики” групи D повернулися до обміну ударами з безпечної відстані. Територіальною перевагою на зеленому донецькому “рингу” володіли французи, але реалізувати її було непросто – захист англійців діяв надійно. До ударів по воротах Харта справа не доходила цілих півтайму, поки того не потривожив Карім Бензема. Харт цього разу був готовий упіймати “здобич”.

Судячи з реакції трибун “Донбас Арени”, глядачі залишилися не дуже задоволеними тим, як проходила гра в другій 45-хвилинці. Яскрава “афіша” матчу, на превелике розчарування вболівальників обох команд і нейтральних фанатів, котрі очікували такого ж непересічного видовища, останнього гарантувати не могла. 

Група А

Матч №9. Греція – Чехія – 1:2

Голи Петера Йірачека на третій хвилині та Вацлава Піларжа на шостій дозволили команді Чехії поквитатися за поразку від греків у півфіналі Євро-2004 та реабілітуватися в очах уболівальників за розгром від збірної Росії (1:4) в стартовому турі групи А. Ложкою дьогтю для підопічних Міхала Білека стала помилка воротаря Петера Чеха, що призвела до гола Теофаніса Гекаса. Але загальна перемога подарувала чехам шанс поборотися за вихід у плей-оф.

Греки вийшли на поле в експериментальному складі захисту. Фернанду Сантуш не міг розраховувати на двох основних захисників – травмованого Авраам Пападопулоса та дискваліфікованого Сократіса Папастатопулоса. Проблеми, спричинені перестановками в обороні, виникли вже на третій хвилині. Томаш Хюбшман прекрасним відтинаючим пасом вивів Петра Йірачека на побачення з Костасом Халкіасом, і чеський півзахисник не схибив. Не встигли греки оговтатися від стартового шоку, як у їхні ворота влетів іще один м’яч – цього разу Вацлава Піларжа, після передачі з флангу виявився спритнішим за своїх опікунів Вассіліса Торосідіса та Константіноса Кацураніса і вразив мету 2:0!

На додачу до всіх негараздів на 21-й хвилині зашкутильгав і попросив заміну Халкіас, замість якого вийшов Сіфакіс. 

А в другому таймі на рівному місці помилився один з головних героїв перемоги лондонського “Челсі” в Лізі чемпіонів Петер Чех. “Танкіст” прекрасно бачив траєкторію несильного удару Георгіоса Самараса, але випустив м’яч із рук, наче розпечений камінь. Теофанісу Гекасу залишалося влучити в порожні ворота. Цікаво: другий поспіль матч спрацювала інтуїція наставника грецької команди – гол провів гравець з лави запасних. Однак на лаври Дімітріоса Салпінгідіса, героя зустрічі з поляками, Гекас не напрацював. Точніше, йому не дали більше нічого зробити суперники. Чехам вдалося “засушити” гру й довести її до переможного кінця.

Матч №10. Польща– Росія – 1:1

А згодом у Варшаві на полі стадіону “Національний” зійшлися футболісти збірної Польщі зустрілися з командою Росії. Гра закінчилася бойовою нічиєю – 1:1. 

Перед початком матчу новинні стрічки рясніли повідомленнями про сутички між польськими та російськими вболівальниками. У бійки довелося втрутитись поліції, яка розігнала фанатів водометами, тож атмосфера перед стартовим свистком на варшавському стадіоні була більш ніж напружена повідомляє іpress.ua.

Щодо самого матчу, то він насамперед став свідченням того, що ані Росія, ані Польща ніяк не можуть претендувати на звання чемпіонів Європи. І обидві команди (як і греки з чехами) в інших групах навіть не думали б про вихід у чвертьфінал, а сподівались лише на один, максимум два набраних пункти. Проте жереб свого часу вирішив, що такий квартет гідний існування.

Загалом матч складався з чотирьох частин. Перша тривала до 37-ої хвилини, коли поляки доволі обережно атакували, володіли ініціативою, а росіяни дуже спокійно захищалися, очікуючи свого шансу, якого врешті і дочекалися. Після розіграшу штрафного Алан Дзагоєв головою переправив круглого у сітку воріт і вивів збірну Росії вперед, а “себе чудового” у лідери списку бомбардирів.

Друга частина тривала до кінця першого тайму. Господарі, шоковані таким розвитком подій, як і в матчі проти Греції, буквально встали. Склалося враження, що фізично збірна Польщі абсолютно не готова до турніру і тренера з фізпідготовки варто вже звільняти за профнепридатність.

Частина третя тривала з початку другої половини до середини тайму. Поляки знову великими силами пішли вперед, росіяни спокійно захищалися, в одній з контратак ледь не нокаутували господарів і… пропустили чудовий гол від Якуба Блащиховскі.

Ну і нарешті остання частина до фінального свистка – це нерви, нерви і ще раз нерви. Звичайно, відзначитися могли як росіяни, так і господарі, але занадто вони кудись поспішали і подекуди приймали не зовсім логічні рішення . Тим більше, що нічийний рахунок був кращим, аніж поразка. Тому не дивно, що саме з рахунком 1:1 завершився цей двобій. Після двох турів росіяни з чотирма очками очолюють турнірну таблицю, другі – чехи (три очки), треті – поляки (два очки), останні – греки (одне очко).

Фото: sportbox.ru, championat.com 

 

 

 

 

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5534 / 1.68MB / SQL:{query_count}