Фінальна частина Євро-2012

Учасники чемпіонату Європи з футболу. Група В

Стадіон “Металіст“ у Харкові

Місткість – 35721. 

Матчі Євро – 3 (три матчі в групі В) 

Після реконструкції харківської арени, що тривала два роки (з 2007-го по 2009-й), “Металіст” стали називати “павуком”. Таке прізвисько – від архітектурних рис стадіону, дах якого утримують 24 опори, які розташовані довкола чаші і схожі на щупальці членистоногих. Це ноу-хау харківських проектантів, коли накриття, не спираючись на тіло трибун, забезпечує свою витривалість. Дах зможе витримати землетрус силою 8 балів. При цьому навіс покриває 100% трибун і важить 3,5 тисячі тонн. 

 Однією з особливостей арени є те, що проект її реконструкції був виконаний у партнерстві бізнесу, в особі президента компанії DCH Олександра Ярославського, та держави, яка фінансувала об’єкт із бюджетів різних рівнів. Модернізація зачепила всі частини комплексу: добудовано південну трибуну, заново відбудовано східну, а північну та західну – реконструйовано. У свою чергу, збережено об’єкти комплексу, які є пам’ятками архітектури. 

У реконструкцію харківської арени заклали ідею створення сучасного багатофункціонального спортивно-розважального комплексу. Під час модернізації тут постелили нові бігові доріжки італійської фірми “Mondo” для легкоатлетів. 

Після оновлення “Металіст” став сучасним спорткомплексом, що має основне і запасне футбольні поля, шість спортивних залів, медико-відновлювальний центр, готель для спортсменів. За західною трибуною розміщено 5-поверховий комплекс – зону гостинності. На його цокольному поверсі розташовані роздягальні для футболістів команд. Прес-центр та зона для роботи ЗМІ – на 2-му та 5-му поверхах. Між ними – на 3-му – ресторан на 360 місць. 4-й поверх відведений для VIP-осіб – гостей скай-боксів. Із загальної кількості сидінь стадіону 506 призначено для VIP, 102 – для неповносправних осіб,  900 – для представників ЗМІ. 

Модернізація до Євро-2012 зачепила насамперед технічне оснащення арени. На стадіоні встановили два екрани від “Barco” й електронну рекламну лінію тієї ж фірми. В ході реконструкції були демонтовані чотири старі щогли освітлення. Нова система світла розташована безпосередньо на даху стадіону. Тепер освітленість поля становить 2400 люкс. Для забезпечення енергетичних потреб стадіону була побудована електропідстанція потужністю 500 кВт. 

У 2010 році на “Металісті” реконструювали футбольне поле. На місці старого тут з’явився новий натуральний газон всесвітньо відомої компанії STRI, на який витратили 3 мільйони євро.

 “Арена Львів“ 

Місткість – 32767. 

Матчі Євро – 3 (три матчі в групі В) 

 

Найбільш проблемний довгобуд України - «Арена Львів», ще і нині доводять до належного стану. І лише гості Євро-2012 зможуть сповна оцінити максимальний комфорт, який може надати стадіон. Під час футбольних матчів, концертів та розважальних заходів спортивна арена Львова прийматиме 33-34 тисячі гостей. Окрім цього, масштабні площі довкола стадіону дозволяють проводити тут найбільші  у Західній Україні спортивно-розважальні шоу, фестивалі та концерти, які зможуть відвідати понад 120 тисяч осіб.

 Львівський стадіон розрахований на 34 915 місць, із яких 408 - для бізнес-гостей та 192 - у VIP-зоні. Поряд з цим, під час Євро-2012 на арені буде 522  місць для представників медіа та 104 для неповносправних. Усі сидіння для глядачів розміщені під накриттям, частина якого буде прозорим.

 Однією з особливостей стадіону є його променада, що розподілятиме потоки відвідувачів між першим і другим ярусами арени. Тут переважно розташовуються заклади харчування та санітарні зони. Водночас променада - важлива ланка у системі пересування та безпеки глядачів.

 Під час проведення футбольних матчів та інших масових заходів гостей обслуговуватимуть 19 фаст-фудів, розташованих на променаді «Арена Львів», а також 7 фаст-фудів з продажу їжі та напоїв на зовнішньому периметрі стадіону. Загальна кількість обслуговуючого персоналу зон гостинності - 300 осіб.

 У західній трибуні арени розташований п'ятиповерховий адміністративний корпус. Тут розміщені приміщення для гравців і тренерів, прес-центр, конференц-зала, зона для VIP-осіб, приміщення для організаторів чемпіонату, а також чимало комерційних площ.

 Новий стадіон знаходиться у південній частині Львова. Таке місце розташування вигідно сполучає спортивно-торгово-розважальний комплекс з важливими функціональними зонами міста. 

 

 Нідерланди

Найкращий результат на ЄВРО: чемпіон 1988 року

Тренер: Берт ван Марвейк

Найкращий бомбардир: за всі часи – Патрік Клюйверт (40);  нинішній склад – Руд ван Ністелрой (35)

Найбільша кількість матчів: за всі часи – Едвін ван дер Сар (130); нинішній склад – Рафаель ван дер Варт (93)

Рік заснування асоціації: 1889

Прізвисько: Oranje (помаранчеві)

 

Матчі із суперниками:

Данія 

12 перемог, 10 нічиїх, 8 поразок (59:42)  

Німеччина

10 перемог, 14 нічиїх, 14 поразок (63:75)

Португалія

1 перемога, 5 нічиїх, 6 поразок (6:13)

 Багато хто називає збірну Нідерландів одним з головних претендентів на перемогу в турнірі. Ці розмови зовсім не на порожньому місці, голландці вже давно відомі усьому світу своєю яскравою грою й вмінням пожертвувати красою футболу заради результату. 

Збірна Голландії має досить гарну статистику виступів на чемпіонатах світу й чемпіонатах Європи, щоправда особливих трофеїв у голландців практично немає. Єдиний успіх голландської команди відбувся у 1988 році. Рууд Гулліт и Франк Райкаард, Рональд Куман, Марко ван Бастен стали головними ковалями перемоги на чемпіонаті Європи.  Хоча шанс поліпшити цю статистику в голландців був зовсім нещодавно. Збірна Нідерландів добралася до фіналу ЧС-2010, але лише для того, щоб стати єдиною  командою світу, яка примудрилася програти в трьох фіналах мундіалю.

За останні два роки в команді відбулася чергова зміна поколінь, але, як і завжди в цій збірній, замість ветеранів прийшли талановиті послідовники. Ця унікальна здатність голландської школи регулярно поставляти світу все нових і нових зірок дозволяє Нідерландам триматися на вершині світового футболу й, природно, у числі фаворитів на кожному міжнародному форумі. Євро-2012 – не виключення.

Голландці доволі спокійно пройшли відбірну групу, незважаючи на те, що головними суперниками були непоступливі шведи й прогресуючі угорці. Обидві ці збірні могли створити проблеми голландцям, але в підсумку головного болю у фанів „помаранчевих” не було. Здобувши перемогу в дев’яти матчах, голландці достроково пробилися в фінальний турнір за тур до завершення кваліфікації. В останньому поєдинку вони поступилися з рахунком 2:3 своїм головним конкурентам – шведам. Крім того, збірна Нідерландів стала найрезультативнішою командою у відбірному циклі. Вона здобула найбільшу перемогу в своїй історії, коли 2 вересня розгромила в Ейндховені Сан-Марино з результатом 11:0. Чотири м’ячі у ворота аутсайдера провів Робін ван Персі.

Клас-Ян Хунтелар став найкращим бомбардиром кваліфікації, записавши на свій рахунок 12 голів. Він забивав у семи матчах із восьми й обійшов на три м’ячі німецького нападника Мірослава Клозе.

“Ми здобули дев’ять перемог поспіль і пройшли далі з першого місця, – заявив ван Марвейк після матчу з Молдовою, що завершився зі скромним рахунком 1:0. – Тим не менш, у роздягальні відчувалася атмосфера розчарування. Було шампанське, але до нього ніхто не доторкнувся. Це, думаю, позитивний момент”.

Щодо шансів Нідерландів на Євро-2012, то вони можуть як здобути титул (а склад команди це цілком дозволяє) так і банально не вийти з групи, де суперники цілком можуть підставити не одну підніжку.

Збірна Нідерландів

Воротарі: Тім Крул (“Ньюкасл”, Англія), Мартен Стекеленбург (“Рома”, Італія), Міхел Ворм (“Суонсі”, Уельс).
Захисники: Халід Булахруз (“Штутгарт”, Німеччина), Вільфред Баума (ПСВ), Джон Хейтінга (“Евертон”, Англія), Йоріс Матейсен (“Малага”, Іспанія), Рон Влаар (“Фейєнорд”), Грегорі ван дер Віл (“Аякс”), Джетро Віллемс (ПСВ).
Півзахисники: Марк ван Боммель (“Мілан”, Італія), Найджел де Йонг (“Манчестер Сіті”, Англія), Стейн Схарс (“Спортинг”, Португалія), Уеслі Снейдер (“Інтернаціонале”, Італія), Кевін Стротман (ПСВ), Рафаель ван дер Ваарт (“Тоттенхем”, Англія).
Нападники: Ібрахім Афеллай (“Барселона”, Іспанія), Клаас-Ян Хунтелаар (“Шальке”, Німеччина), Люк де Йонг (“Твенте”), Дірк Куйт (“Ліверпуль”, Англія), Лусіано Нарсінгх (“Херенвен”), Робін ван Персі (“Арсенал”, Англія), Арьєн Роббен (“Баварія”, Німеччина).

Данія

Найкращий результат на ЄВРО: чемпіон-1992

Тренер: Мортен Ольсен

Найкращі бомбардири: за всі часи – Поуль Нільсен, Йон-Даль Томассон (52); з нинішнього складу – Денніс Роммедаль (21)

Найбільша кількість матчів: за всі часи – Петер Шмейхель (129); з нинішнього складу – Денніс Роммедаль (113)

Рік заснування асоціації: 1889

Прізвисько: немає

 

Матчі із суперниками:

Нідерланди

8 перемог, 10 нічиїх, 12 поразок (42:59)

Німеччина

8 перемог, 4 нічиї, 15 поразок (36:52)

Португалія

3 перемоги, 2 нічиї, 8 поразок (16:27)

Серед 16 команд, що пробилися у фінальну частину Євро-2012, є три команди, які цілком можуть скражитися на жереб. Дві з них представники групи D – збірні України та Швеції, ще одна виступатиме в групі В і це збірна Данії. Якби данійці потрапили, скажімо в квартет А, то там вони виглядали б фаворитом, а в групі В саме ця команда вважається головним аутсайдером і її вихід у чвертьфінал стане справжньою сенсацією. 

Зараз виглядає дивним, але аж до 80-х років минулого сторіччя збірна Данії перебувала серед аутсайдерів європейського футболу, і тоді нікого не дивували, приміром, поразки у відбірних матчах від Люксембургу. Щоправда у 1964 році данійці стали четвертими на чемпіонаті Європи в Іспанії. Втім, не варто переоцінювати тодішній їх успіх , адже на шляху до півфіналу вони перемогли Мальту й Албанію, де футбол у ті роки взагалі перебував на рівні нинішніх команд Океанії. А потім лише в додатковому матчі зламали опір Люксембургу. Протистояти командам Угорщини й СРСР данійці не зуміли й зайняли останнє місце у фінальному турнірі, куди в ті роки попадали лише чотири команди.

Проте на початку 80-х років німець Зепп Піонтек створив потужну команду, що одержала назву “Данійський динаміт”. Уперше вона показала себе на чемпіонаті Європи 1984 року, де вийшла в півфінал турніру. Згодом данійська команда пережила зміну покоління і тренера аби в 1992 році стати футбольною легендою.

Збірна Данії не змогла пробитися на Євро-92, поступившись Югославії, але в останній момент цю країну з політичних мотивів позбавили чемпіонату Європи, а данійців викликали замість них буквально з відпусток. Тренер збірної Меллер-Нільсен і зовсім займався ремонтом у будинку, коли йому подзвонили за два тижні до старту чемпіонату Європи й сказали збирати команду. І ця абсолютно не готова  команда виграла турнір.

Щоправда надалі данійці особливих успіхів не зазнавали. Через раз потрапляючи на міжнародні форуми, вони перетворилися в міцного середняка європейського футболу, який здатен переграти фаворита, проте на особливі подвиги не спроможний. 

Данія стала переможцем групи H завдяки домашній перемозі (2:1) в останньому турі над Португалією. Але про те, наскільки нестабільний склад цієї команди, може говорити той факт, що у відбірному циклі у вісьмох матчах керманич збірної використовував 34 футболістів! “Ми вийшли з групи в той момент, коли в складі з’явилися новачки, – сказав після виходу на Євро-2012 Мартін Ольсен. – Тепер важливо, щоб гравці трохи “притерлися” один до одного”.

Збірна Данії

Воротарі: Стефан Андерсен (“Евіан”, Франція), Андерс Ліндегор (“Манчестер Юнайтед”, Англія), Каспер Шмайхель (“Лестер”, Англія)

Захисники: Ларс Якобсен (“Копенгаген”), Даніель Васс (“Евіан”, Франція), Даніель Аггер (“Ліверпуль”, Англія), Сімон Шер (“Рома”, Італія), Андреас Б’єлланд, Жорес Окоре (обидва – “Нордшелланд”), Сімон Поульсен (“Алкмар”, Нідерланди).

Півзахисники: Крістіан Поульсен (“Евіан”, Франція), Якоб Поульсен (“Мідтьюлланд”), Вільям Квіст (“Штутгарт”, Німеччина), Нікі Цимлінг (“Брюґґе”, Бельгія), Томас Каленберг (“Евіан”, Франція), Крістіан Еріксен (“Аякс”, Нідерланди), Міхаель Сільбербауер (“Янг Бойз”, Швейцарія), Лассе Шьоне (“Неймеген”, Нідерланди).

Нападники: Денніс Роммедаль, Мікаель Крон-Делі (обидва – “Брондбю”), Ніклас Бендтнер (“Арсенал”, Англія), Тобіас Міккельсен (“Нордшелланд”), Ніклас Педерсен (“Гронінген”, Нідерланди).

 Німеччина

Найкращий результат на ЄВРО: чемпіон 1972, 1980, 1996

Тренер: Йоахім Льов

Найкращий бомбардир: за всі часи – Герд Мюллер (68); нинішній склад – Мірослав Клозе (63)

Найбільша кількість матчів: за всі часи – Лотар Маттеус (150); 

нинішній склад – Мірослав Клозе (113)

Рік заснування асоціації: 1900

Прізвисько: Nationalmannschaft (народна команда)

 

Матчі із суперниками:

Нідерланди

14 перемог, 14 нічиїх, 10 поразок (75:63)

Данія 

15 перемог, 4 нічиї, 8 поразок (52:36)

Португалія

9 перемог, 5 нічиїх, 4 поразки (28:19)

 Збірна Німеччини, хоча й потрапила у важку групу, буде одним з головних, поряд з Іспанією, фаворитом майбутнього чемпіонату Європи. Німці є найуспішнішою командою в історії чемпіонатів Європи – вони тричі вигравали турнір і ще три рази поступалися у фіналі. Ще ніколи бундестіму, який востаннє тріумфував на першості континенту в 1996 році, не доводилося чекати чергової перемоги більше чотирьох розіграшів.  Але цього року цілком можливо вони перервуть цю чорну смугу. 

Німецька команда помітно додала досвіду в порівнянні з 2008 і 2010 роками, коли вони іспанцям звільняли дорогу до титулу. У наставника збірної Йоахіма Льова під рукою – одна з найтехнічніших команд серед учасників Євро-2012, яка два роки тому вразила своїми талантами. Однак з того часу у збірній з’явилися такі яскраві футболісти атакуючого плану, як Маріо Гетце, Андре Шюррле або Марк Ройс, що лише підсилило конкуренцію в збірній, середній вік якої ледь перевищує 25 років.

Нинішні успіхи німецького футболу, насамперед  кадрові, зумовлені, як це часто буває, провалу. А трапився він в 2000 році, коли Еріх Ріббек привіз на чемпіонат Європи команду ветеранів на чолі з 39-річним Лотаром Маттеусом. 30-річний голкіпер Олівер Кан був у 2000 році ледь не наймолодшим. По завершенні того Євро у Німеччині прийняли програму розвитку футболу, засновану насамперед  на пошуках юних талантів у провінції, і при цьому максимально використовували численних вихідців з інших країн.

Результат не змусив на себе чекати: нинішня збірна Німеччини – повністю плід тої програми. А в збірній з’явилися такі люди, яких ще 10 років тому важко було собі уявити в складі арійської збірної. Самі Хедіра, Месут Езіл, Джером Боатенг, Маріо Гомес, Какау – люди різних національностей, але одного прапора. 

Не дивно, що саме збірна Німеччини стала першим володарем путівки на Євро-2012. Сталося це 2 вересня, коли німці розгромили у Гельзенкірхені австрійців з рахунком 6:2. Для підопічних Льова ця перемога стала восьмою поспіль, і за два тури до кінця відбірного циклу вони забезпечили собі перше місце в групі А.

“Вихід у фінальну стадію із стовідсотковими показниками в кваліфікації нічого не значить, про подібні досягнення потім ніхто не згадає, – вважає Льов. – Утім, відбірний цикл ми провели прекрасно, домоглися визнання і здобули впевненість у власних силах. Ключовим фактором стала перемога на старті в Брюсселі та наступний успіх у Туреччині”.

Збірна Німеччини 

Голкіпери: Мануель Нойєр (“Баварія”), Тім Візе (“Вердер”), Рон-Роберт Цілер (“Ганновер”).
Захисники: Хольгер Бадштубер, Жером Боатенг і Філіпп Лам (усі – “Баварія”), Бенедикт Геведес (“Шальке”), Матс Гуммельс,  Марсель Шмельцер (обидва – “Боруссія” Дортмунд), Пер Мертезакер (“Арсенал”).
Півзахисники: Ларс Бендер, Андре Шуррле (обидва – “Байєр”), Маріо Гетце, Ілкай Гюндоган (обидва – “Боруссія” Дортмунд), Тоні Кроос, Томас Мюллер, Бастіан Швайнштайгер (усі – “Баварія”), Месут Езіл, Самі Хедіра (обидва – “Реал”), Марко Ройс (“Боруссія” Менхенгладбах), Лукаш Подольський (“Кельн”).
Нападники: Мірослав Клозе (“Лаціо”), Маріо Гомес (“Баварія”).
 
 

Португалія

Найкращий результат на ЄВРО: фіналіст 2004 року

Тренер: Паулу Бенту

Найкращий бомбардир: за всі часи – Паулета (47); нинішній склад – Кріштіану Роналду (32)

Найбільша кількість матчів: за всі часи – Луїш Фігу (127);  нинішній склад – Кріштіану Роналду (87)

Рік заснування асоціації: 1914

Прізвисько: “збірна п’яти щитів” (Seleccao das Quinas)

 

Матчі із суперниками:

Нідерланди

6 перемог, 5 нічиїх, 1 поразка (13:6)

Данія 

8 перемог, 3 нічиї, 2 поразки (27:16)

Німеччина

4 перемоги, 5 нічиїх, 9 поразок (19:28)

 

 

 

Після виходу в фінал Євро-2004 збірна Португалії стала постійним учасником плей-офф на великих міжнародних турнірах. На чемпіонаті світу-2006 португальці дійшли до півфіналу, на Євро-2008 поступилися в одній четвертій, а два роки тому на світовій першості в ПАР у 1/8 фіналу потрапили під гарячу руку майбутніх чемпіонів іспанців. Незважаючи на це, вони цілком могли залишитися без п’ятої поспіль путівки у фінальну стадію ЄВРО.

У складі збірні Португалії виступає найсильніший європейський футболіст, однак навряд чи хто зараховує її до головних фаворитів чемпіонату Європи. Скоріше, сенсацією буде, якщо португальці вийдуть із “групи смерті”, куди їх призначив жорстокий жереб. Наявність у складі Кріштіану Роналду автоматично робить будь-яку команду, де він виступає, фаворитом, однак збірну Португалії перед фінальним турніром, скоріше, шкодують. Вийти із групи, де також виступають Німеччина, Нідерланди й Данія, буде досить складно, з огляду на те, що нинішня португальська команда досить середнього рівня, а сам Роналду поки на великих турнірах не світився.

Сказати, що нинішня збірна Португалії – це Роналду й всі інші, звичайно не можна, багато партнерів “золотого хлопчика” виступають у серйозних європейських клубах, однак в основному опиратися Кріштіану немає на кого, і у вирішальні моменти йому доводиться брати гру на себе. Так було, приміром, у стикових матчах проти збірної Боснії й Герцеговини, коли після нульової нічиєї в гостях він оформив дубль у відповідній зустрічі, і португальці перемогли – 6:2, одержавши путівку на Євро. Інше питання, чому команда такого класу, із зіркою світового масштабу посіла лише друге місце в далеко не найсильнішій  відбірній групі?

Усе почалося з дискваліфікації головного тренера португальської збірної Карлуша Кейруша – за втручання в роботу допінгових служб. Після невдачі на чемпіонаті світу-2010, коли збірна Португалії, забивши сім голів у ворота нещасної команди КНДР, так і не змогла відзначитися у матчах з Кот- д’Івуаром, Бразилією й, головне, Іспанією в 1/8 фіналу, Кейруша й так хотіли відправити у відставку, але вирішили дати ще один шанс. Однак під керівництвом його помічника Агоштіньї Олівейри португальці зіграли вдома внічию з Кіпром – 4:4 і програли Норвегії. Замаячіла перспектива вперше з 1998 року не потрапити на великий футбольний турнір, і Кейруша відправили у відставку. А на його місце прийшов Паулу Бенту і збірна під його керівництвом зуміла врятувати здавалось би програний відбірний турнір.

Щоправда перспективи португальців на Євро-2012 не досить втішні. Вони просто слабкіші збірних Голландії й Німеччини й за складом і й за тактичним наповненням, та й Данія виглядає більш організовано за європейських бразильців. 


 

 Збірна Португалії

Воротарі: Едуарду (“Бенфіка”), Руй Патрісіу (“Спортинг” Лісабон), Бету (“Клуж”, Румунія).

Захисники: Жоау Перейра (“Спортинг”), Фабіу Коентрау, Пепе (обидва – “Реал” Мадрид, Іспанія), Бруну Алвеш (“Зеніт”, Росія), Роланду (“Порту”), Рікарду Кошту (“Валенсія”, Іспанія), Мігел Лопеш (“Брага”).

Півзахисники: Раул Мейрелеш (“Челсі”, Англія), Мігел Велозу (“Дженоа”, Італія), Жоау Моутінью (“Порту”), Рубен Мікаел (“Сарагоса”, Іспанія), Угу Віана, Куштодіу (обидва – “Брага”).

Нападники: Нані (“Манчестер Юнайтед”, Англія), Кріштіану Роналду (“Реал” Мадрид), Угу Алмейда, Рікарду Куарежма (обидва – “Бешикташ”, Туреччина), Сілвестр Варела (“Порту”), Елдер Поштіга (“Сарагоса”), Нелсон Олівейра (“Бенфіка”).



коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4468 / 1.82MB / SQL:{query_count}