Київське "Динамо" у другому турі групового раунду Ліги чемпіонів спромоглося в гостях зіграти внічию з турецьким "Фенербахче". До матчу з турками кияни не знали радості перемог в груповому турнірі 14 двобоїв поспіль. Тепер таких матчів 15. "Фенербахче" також не програвав на своєму полі майже 3 роки - не програв знову. Тому нульова нічия, яку зафіксував арбітр зустрічі, була цілком закономірна.
Напередодні двобою було чимало розмов щодо останньої зустрічі нинішнього керманича турецького клубу Луїса Арагонеса з київським клубом. Нагадаємо, відбулася вона в далекому 1986 році, коли "Динамо" на чолі з Валерієм Лобановським у фіналі Кубка УЄФА розтрощило тодішній клуб "Мудреця з Орталеси" - мадридський "Атлетіко". Переможець останнього європейського чемпіонату пообіцяв узяти реванш за невдачу двадцятидворічної давнини, але не судилося.
Нинішній клуб Арагонеса, попри усі побоювання з боку української сторони, виявився пораненим звіром. Невдачі у внутрішній першості, які нині переслідують турецький клуб, помітно вплинули на гравців команди, до того ж клуб був позбавлений звичної шаленої підтримки через мусульманське свято Рамадан-байрам, яке відзначають 30 вересня. Кияни ж чи не вперше за останні кілька років перебувають у смузі позитивної динаміки, прес критики і обурення їм не загрожує, склад збалансований і прогнозуємо - залишається лише грати на повну силу. Єдине, що турбувало, то це травми Артема Мілевського та Юссуфа і, як показав матч, обох дуже бракувало. В атаці ані Бангура, ані Шацкіх самостійно біля воріт турків щось конструктивне створити не змогли. Відсутність нігерійця киянам теж не вдалося компенсувати. Гіоане, що зіграв у парі з Вукоєвічем, діяв з вогником, але занадто спонтанно й нестабільно, і демонстрував величезний брак в передачах.
До того ж, якщо аналізувати гру, не найкращим чином зіграв чи не основний "мозок" нинішнього "Динамо" Олександр Алієв. Футболіст, який напередодні двобою обіцяв "покласти" в ворота турків гол-красень, намагався виконати свою обіцянку, інколи нехтуючи партнерами. Кілька разів Алієв пробив з далекої відстані й жодного разу не влучив у площину воріт, водночас у одному з епізодів, коли необхідно було пробивати по воротах, Алієв віддав незрозумілу передачу, а згодом висловлював партнеру (Шацкіх) свої претензії. На додачу півзахисник одержав зовсім непотрібну жовту картку за свою нестриманість в емоціях. Ще одним негативом виявився величезний брак в передачах. Кияни занадто часто намагалися грати в дрібний, "спартаківський" пас і нерідко помилялися. Навіть турки, ошалілі від такого браку в діях суперника, теж допускали помилки в передачах. Виникали ситуації, коли протягом десяти секунд м'яч кілька разів переходив від однієї до іншої команди. І це було не наслідком уважної гри суперників, а якраз повним недбальством при передачах.
Але все ж таки слід сказати кілька слів про позитивні моменти. По-перше, кияни спромоглися зіграти внічию там, де ні з чим залишалися такі команди як "Інтер", "Севілья", "Челсі". І слід зазначити, що нічия цілком закономірна, попри заяви Арагонеса, що його команда повинна була перемогти. По-друге, майже бездоганно зіграла лінія захисту київського клубу. В першому таймі турки взагалі нічого путнього не створили біля воріт Богуна, в другому було лише два моменти, з якими чудово впорався наш голкіпер. Як наслідок, вперше з листопада 2004 року, коли в Києві "Динамо" здолала італійську "Рому", ворота "біло-блакитних" в матчах групового турніру залишилися недоторканими. І нарешті, попри те, що серія "Динамо" без перемог у Лізі чемпіонів нараховує вже 15 матчів, вперше з того ж 2004 року кияни не програють вже два двобої поспіль і після другого туру "динамівці" набрали стільки ж пунктів, скільки у двох попередніх кампаніях. Тому можна сподіватися, що цього року ми таки побачимо і перемогу українського клубу і, може, продовження боротьби у весняній частині.
Щодо інших матчів, які відбулися у вівторок, то, насамперед, нас цікавив двобій "Арсенал" - "Порту". Зустріч проти "канонірів" португальці відверто провалили і внаслідок цього отримали в свої ворота чотири м'ячі, авторами яких стали Ван Персі та Адебайор, які оформили по дублю.
Таким чином, після двох турів у групі G лідирує "Арсенал", в активі якого чотири очки, три пункти у "Порту", два у "Динамо", одне у "Фенербахче".
Варто відзначити і сенсаційний результат, який зафіксували у Мінську, де борисовський БАТЕ спромігся відібрати очки у грізного "Ювентуса". Дебютант Ліги чемпіонів зіграв просто чудово і після фінального свистка дехто з білорусів висловлював незадоволення з приводу втраченої перемоги. Вже до 23-ї хвилини БАТЕ вів з рахунком 2:0, але ще до перерви Якінта двома влучними ударами відновив рівновагу. Багато хто вважав, що в другій половині гри італійський клуб спокійно здобуде три очки, проте швидше білоруси могли забити третій гол, аніж італійці святкували б успіх. В іншому, не менш цікавому матчі групи Н мадридський "Реал" зіпсував домашній дебют "Зєніта" у Лізі чемпіонів, здолавши суперника з рахунком 2:1. Саме мадридці очолили турнірну таблицю, маючи в своєму активі шість очок, чотири пункти у "Ювентуса", один у БАТЕ, і з нулем наразі "Зєніт".
Результати решти матчів. Група Е: "Ольборг" (Данія) - "Манчестер Юнайтед" (Англія) - 0:3, "Вільярреал" (Іспанія) - "Селтік" (Шотландія) - 1:0. Турнірне становище команд: 1. "МЮ" - 4 очки, 2. "Вільярреал" - 4, 3. "Селтік" - 1, 4. "Ольборг" - 1.
Група F: "Баварія" (Німеччина) - "Ліон" (Франція) - 1:1, "Фіорентина" (Італія) - "Стяуа" (Румунія) - 0:0. Турнірне становище команд: 1. "Баварія" - 4 очки, 2. "Ліон" - 2, 3. "Фіорентина" - 2, 4. "Стяуа" - 1.