Спроба №5

У неділю стартує чемпіонат світу з хокею у першому дивізіоні (Група А), на якому збірна України вп’яте спробує повернутися в еліту

У неділю стартує чемпіонат світу з хокею у першому дивізіоні (Група А), на якому збірна України вп’яте спробує повернутися в еліту

У неділю, 15 квітня, збірна України вдвадцяте у своїй історії виступатиме на чемпіонаті світу з хокею. З 19-ти попередніх років дев’ять українці відіграли в елітній групі, покинувши її у 2007 році, відтоді наша збірна ніяк не може повернутися у топ-дивізіон. І ось врешті побачимо чергову спробу.

У 2010 році керівництво ІІХФ (Міжнародна федерація хокею із шайбою) вирішило дещо змінити формат змагань чемпіонатів світу з хокею. Так, з 2012 року в елітному дивізіоні, замість чотирьох груп по чотири команди, буде створено дві групи по вісім команд, чотири найкращі команди з яких посперечаються за нагороди, а найгірші команди відразу покинуть еліту (раніше проводився додатковий “втішний” турнір, де і визначалися двоє невдах). Торкнулися зміни й інших дивізіонів, які, як і раніше, було розбито на дві підгрупи, проте кожна з них вирішує інші завдання. Наприклад, у першому дивізіоні в групі А, в якому, на щастя, опинилася і збірна України, шість команд тепер сперечаються за дві путівки в еліту, а не за одну, як було раніше. А ось в групі В того ж першого дивізіоні шестірка намагатиметься вибороти один квиток, проте не в еліту, а в групу А.

Склад збірної України

Голкіпери: Ігор Карпенко (“Сокіл”),  Євгеній Напненко (“Донбас”),  Михайло Балабан (“Буран”, Росія).

Захисники:  Юрій Наваренко (“Шахтьор”, Білорусь),  Сергій Климентьев (“Сокіл”),  Денис Ісаєнко (“Беркут”),  Євген Ємельяненко (“Аристан”, Казахстан), Олександр Побєдоносцев ( “Донбас”),  Денис Петрухно (“Харківські Акули”),  Віталій Люткевич (“Донбас”).

Нападники:  Олег Шафаренко (“Донбас”), Андрій Михнов (“Донбас”),  Денис Заблудовський (“Компаньйон­-Нафтогаз”),  Артем Бондарев (“Донбас”),  Олександр Яковенко (“Сокіл”),  Олег Тимченко (“Юність”, Білорусь), Олександр Матерухин (“Донбас”), Шаміль Рамазанов (ХК “Рязань”, Росія),  Олександр Торяник (ХК “Саров”, Росія),  Костянтин Касянчук (“Сокіл”),  Віталій Доніка (“Донбас”),  Олександр Бобкін (“Донбас”),  Євген Пастух (“Донбас”).

Такі зміни значно збільшили рівень чемпіонату, який тепер фактично не матиме прохідних двобоїв. Адже ціна кожної поразки стає значно вищою, проте шансів повернутися в еліту теж побільшало.

Цього року в словенській Любляні збірна України під керівництвом Анатолія Хоменка спробує витягнути щасливий квиток в елітний дивізіон. Суперниками українців стануть команди Австрії, Словенії, Угорщини, Японії та Великобританії. 

Україна 

За останній рік в україн­ському хокеї відбулося чимало змін. І ці зміни впевнено можна назвати позитивними, адже в темному тунелі занепаду вітчизняного хокею, нарешті з’явилося світло. Створення більш-менш потужного національного чемпіонату, розвиток дитячого хокею, ріст майстерності головної команди країни –  донецького “Донбасу” – все це, звичайно, позитивно вплинуло і на національну збірну. Адже вперше за довгі роки наша збірна не має фінансових труднощів, і гравці, які приїжджають до лав команди, не переживають за своє майбутнє, а сконцентровані насамперед на поставленій меті. Це вже принесло перші плоди, коли наприкінці минулого року наша команда зуміла здобути перемогу на турнірі серії Єврочеленджер у Румунії.

Як не дивно, позитивом можна  вважати і поразку “Донбасу” у півфіналі російської ВХЛ. Цілком можливо, що керівництво донецького клубу заради збірної знехтувало цим турніром, аби у Словенію поїхали найкращі вітчизняні хокеїсти. Так, звичайно, допомога українських енхаелівців –  Олексія Понікаровського, Руслана Федотенка й Геннадія Разіна – вагома. Але ці гравці ніколи не асоціювалися з національною командою, тим більше, коли вона грає в першому дивізіоні, тож про них цілком можна і забути. 

Австрія

ДО ТЕМИ

Юніорська  збірна України (U18) з хокею під керівництвом Олександра Годинюка на чемпіонаті світу в першому дивізіоні (група В), що триває в Угорщині, вже після двох матчів фактично вирішила завдання мінімум – збереження прописку в цьому дивізіоні. Після стартової поразки в овертаймі від збірної Казахстану (4:5) українці зуміли переграти господарів змагань з рахунком 5:3. Набравши після двох турів чотири очки, наша команда забезпечила собі комфортний відрив від аутсайдерів. Попереду в українців матчі проти збірних Польщі, Білорусі та Австрії.  

У першому ж матчі на турнірі підопічні Анатолія Хоменка схрестять ключки з головним фаворитом турніру – збірною  Австрії, яка ще торік виступала в еліті світового хокею. Щоправда, вже сім років поспіль австрійці бовтаються між дивізіонами. Вилетівши 2005-го в перший дивізіон з елітного, австрійці відтоді то підвищують свій клас – і грають в еліті, то так само наступного року вилітають з неї. 

Збірна Австрії – одна з тих команд, з якою наша команда зустрічалася найчастіше. Крім сім матчів під час чемпіонатів світу та Олімпійських ігор, наша команда провела ще дев’ять зустрічей у різноманітних турнірах і товариських двобоях. І в цих суперечках лише шість перемог святкували українці, один раз була зафіксована нічия, і дев’ять разів переможцями виходили австрійці. Різниця шайб теж не на користь нашої команди – 43:49.

При цьому дві останні зустрічі для Україні були дуже болісними. На чемпіонаті світу 2007 року в Москві розгромна поразка саме від збірної Австрії – 4:8 – стала останнім матчем “синьо-жовтих” у топ-дивізіоні світового хокею. А через три роки на чемпіонаті світу українці знову поступилися Австрії, але цього разу  у вирішальному матчі першого дивізіону – 1:2.

Надій на те, що у Словенії українці зможуть переграти австрійців, теж не багато. Ця збірна збалансована у всіх ланках, хоча їй відверто не вистачає швидкості. Проте два останні товариські поєдинки проти збірних Білорусії та Швейцарії, в яких австрійці здобули перемоги, підтверджують, що саме вони є головними фаворитами змагань.

Угорщина

Наступним суперником українців буде міцна збірна Угорщини. Минули ті часи, коли “синьо-жовті” знущалися над угорцями, перемагаючи їх з рахунком 8:0 або 9:1. Тепер цей колектив ходить у ранзі вічних фаворитів першого дивізіону, і одного разу їм навіть вдалося пробитися в еліту світового хокею. Трапилася ця знаменна подія у 2008 році в Японії, де у вирішальному матчі угорці здолали збірну... України. Ця поразка, а також невдача 2007-го під час турніру Pannon Cup єдині – невдачі українців в історії протистоянь цих команд. Тож можна сподіватися, що підопічні Анатолія Хоменка зуміють продовжити доволі цікаву традицію останнього року, коли в трьох матчах проти угорців було здобуто три звитяги з однаковим рахунком – 3:2. 

Великобританія

Відпочивши день, українці у третьому матчі посперечаються зі збірною Великобританії. Аж до минулого чемпіонату світу в Києві наша команда у п’яти матчах жодного разу не програвала британцям і лише раз зіграла з ними внічию. Але торік стартова зустріч із Великобританією завершилася першою в історії поразкою. Це фіаско багато в чому поставило хрест на шансах України поборотися за вихід у топ-дивізіон. Крім того, у підсумковій таблиці групи наші майбутні суперники обійшли підопічних тодішнього тренера збірної України Дейва Льюїса, які вперше після вильоту з елітної групи світового хокею посіли не друге місце. Саме минулорічна третя позиція у групі й зумовила нинішній календар для нашої команди, в якому українці, маючи шостий номер “посіву”, більшість матчів проводять в обідній час. Лише двобій проти Австрії розпочнуть о 17.30, а проти господарів о 21.00. Звичайно, фізично це аж ніяк не може добре позначитися на наших гравцях. 

Проте цього року цілком можна помститися британцям, які разом з японцями все ж таки належать до аутсайдерів турніру. Проте, якщо враховувати той факт, що у британців склад, як завжди, рівний і досить збалансований, усім суперникам доведеться докласти чимало зусиль, аби переграти цю команду. 

Словенія

Четвертий матч українська команда проведе проти господарів змагань, які разом з Австрією торік виступали в еліті. Словенія – одна з не багатьох збірних світу, яким українці не програвали. Щоправда, варто зазначити, що востаннє з цією командою збірна України зустрічалася 2001 року в рамках турніру в Угорщині, в якому “синьо-жовті” здобули три переконливі звитяги над господарями (3:0), британцями (4:0) та словенцями (5:0). Проте ті часи давно минули, а словенці встигли кілька разів засвітитися в елітному дивізіоні, правда, без особливих успіхів, проте кілька гравців цієї збірної зуміли заграти в НХЛ. Цього року словенці, звісно, спробують повернутися в еліту, тим більше, що вдома рідні стіни завжди допомагають. Швидше за все саме, матч зі словенцями стане для українців визначальним на цьому турнірі.

Японія

Завершуватиме турнір наша збірна матчем проти японської команди. Цього тижня підопічні Анатолія Хоменка провели два спаринги зі “самураями”. І в одному з них зазнали першої в історії поразки. Зрозуміло, цей результат аж ніяк не втішив уболівальників, але головний тренер заспокоював, що нічого трагічного в цьому результаті немає. І справді – в другому матчі наша команда, підсилена п’ятіркою “Донбасу” (в першій грі вони не брали участі), доволі спокійно здолала суперника. Те, що матч проти Японії доведеться зіграти в останній ігровий день, має як  позитивні, так і негативні сторони. Добре, що останній матч гратиметься проти не найсильнішої команди. Проте можна бути впевненими, що японці до останньої секунди турніру боротимуться за кожне очко, і будь-яка втрата в цій зустрічі може бути фатальною.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4396 / 1.66MB / SQL:{query_count}