Володимир Кличко, легко і невимушено захистив титули чемпіона світу в суперважкій вазі по версіях WBA (Всесвітньої боксерської асоціації), ІBF (Міжнародної боксерської федерації) і WBO (Всесвітньої боксерської організації). Французький ветеран Жан-Марк Мормек зумів протриматися менше трьох з половиною раундів. Нокаут у середині четвертого став для молодшого Кличка ювілейним – 50-м у кар’єрі. Також Володимир вдвадцяте поспіль зумів захистити свій титул найкращого боксера планети.
Бій на футбольному стадіоні Esprіt Arena, на перший погляд, не міг стати приводом довго говорити про себе. Усе в ньому було занадто передбачуване. Було очевидно, що Жан-Марк Мормек – виходець із першої важкої ваги, боксер скромних для суперважковика габаритів і солідного, під 40 років, віку – аж ніяк не зможе якось протидіяти чемпіону. Отож єдиним шансом у французького претендента була тактика затягування до останнього раунду і очікування непередбачуваних ситуацій, в яких він міг вийти переможцем.
ДО ТЕМИ У неділю вночі в Дюссельдорфі присутній на поєдинку брата чемпіон WBC у суперважкій вазі Віталій Кличко заявив, що наступний свій бій він проведе у вересні або в червні, повідомляється в прес-релізі RTL. Якщо отримана в бою з Дереком Чисорою травма швидко загоїться, то Віталій міг би вийти на ринг 2 червня – до початку чемпіонату Європи з футболу. У ході передачі Віталій Кличко назвав ім’я потенційного супротивника: “Я обов’язково хочу провести бій з Девідом Хеєм і нокаутувати його”. Британець підключився до трансляції зі свого спортзалу в Лондоні й між боксерами розгорнувся діалог: Віталій Кличко: “Якщо бійці хочуть поборотися один з одним, то я не бачу причини, що перешкодила б їм це зробити. Але, Девід, не забувай: ти більше не чемпіон”. Девід Хей: “Я це дуже добре знаю, але ми вже в грудні все обговорили із твоїми людьми. Давай зробимо це, давай покажемо фанатам те, що вони хочуть”. Віталій Кличко: “Прекрасно. Я був би щасливий провести з тобою двобій”. Девід Хей: “Чудово, коли? І як твоє плече?” Віталій Кличко: “Не турбуйся, до наступного бою я буду на піку форми. Не бачу в цьому великої проблеми. Якщо ми обоє хочемо бою, то я був би готовий до нього в найближчі місяці”. Девід Хей: “Я буду готовим, коли будеш готовий ти, Віталію. Коли все буде погоджено, то ми влаштуємо цей бій для вболівальників. Я був би дуже, дуже радий”. Менеджер братів Кличків Бернд Бенте однак остудив запал спраглих бою суперважкоатлетів, заявивши, що поки бій з Хэем навіть не обговорюється. “Ми зробили команді Хея пропозицію, яку вони відхилили. Якщо вони будуть наполягати на цих незбагненних цифрах, то бій не відбудеться ніколи. У даний момент бій з Хеєм не стоїть на порядку денному, тому що він виставляє абсолютно неприйнятні й абсурдні вимоги. Ми були б не проти бою з Повєткіним, Димитренко або Арреоло., котрий на американському телебаченні висловив бажання ще раз поборотися з Віталієм. У топ-15 є відомі імена й кожний з них – потенційний суперник”. |
Команді Кличка довелося прикласти чимало зусиль, аби заманити на дюссельдорфську арену чималу кількість глядачів. Головна ідея полягала в тому, що нечасто можна стати свідками того, як число перемог нокаутом Володимира Кличка виростає до півсотні. І в цьому глядачів аж ніяк не обманули. А ось якість самого дійства відверто бажала кращого.
Боксер з батьківщини революції діяв винятково нецікаво. Присутність у залі відомих зірок французького кінематографа – Жана Рено й Жана-Поля Бельмондо Мормека на активність не надихнуло. Суперник Володимира вирішив пограти в “черепаху в шлюбний період”– глухий захист і намагання при будь-якій нагоді притулитися до грудей українського чемпіона. В той час Володимир захист Мормека пробивав систематично й без особливих проблем – то двійкою, то джебом, то правим прямим, інколи навіть пробував і аперкот. А при клінчах, усією своєю масою давив на претендента, аби той більше не наближався на близьку відстань. Останнє на француза особливо не діяло, він і далі намагався “знайти любов і порозуміння” в обіймах українця.
Не знайшовши “відповіді” в діях Кличка у вертикальному положенні, Мормек перейшов до горизонтального. Вперше на настилі рингу француз побував уже в другому раунді. Провиною тому стала – стрімка двійка українця. Не можна сказати, що удари були настільки потужними, проте француз вирішив, що на підлозі полежати буде краще. Однак він піднявся і, як в нічому не бувало, продовжив бій. У третьому раунді Мормек, отримавши безліч ударів, знову опинився на підлозі рингу. Щоправда, цього разу рахунок рефері не відкривав. В одному з клінчів француз зробив крок назад, спіткнувся і впав на настил разом з Володимиром. Після падіння особливого бажання підніматися у претендента не було, але він це таки зробив.
Загалом битися Мормек не бажав зовсім. Стояти на місці із притиснутими руками йому, мабуть, подобалося більше. І у четвертому раунді бій, нарешті, скінчився. Комбінація українця збила француза з ніг. Претендент піднявся, але суддя вирішив зупинити побиття. Мормек, щоправда, потім говорив, що, на його погляд, суддя повинен був дати йому шанс продовжити: мовляв, він піднявся на ноги й міг терпіти. Однак важко уявити, що схожі думки в той момент були ще у кого-небудь, крім нього самого.
Після бою була оприлюднена цікава статистика, що була зафіксована системою CompuBox (вона фіксує удари, зроблені суперниками під час бою). Отож , цифри, видані нею після двобою, виглядають просто неймовірними. Володимир Кличко влучив у претендента 39 разів – при 135 викинутих у його напрямку ударах у цілому .Жан-Марко Мормек цілив у чемпіона всього 19 разів, а влучив ... тричі. Бій, звичайно, був, м’яко кажучи, нетривалим. Але три точних удари за десять хвилин – це у будь-якому випадку щось дивне. Як жартували на одному з боксерських форумів, ці удари були нанесені не через те, що француз прагнув влучити в українця, а тому що в нього затерпали руки через суцільний захист і він таким чином намагався їх розім’яти.
Як би не було, але така кількість ударів зробила француза свого роду рекордсменом. Відомо, що за бій із Володимиром Кличком він погодився за досить скромний за мірками топових боїв гонорар – близько 600 тис. доларів. І якщо цю суму поділити на три, то Мормек став власником найдорожчого у професійному боксі удару – 200 тис. доларів за кожний.
Щодо Володимира Кличка, то наступним його двобоєм стане обов’язковий захист титулу за версією ІBF проти американця Тоні Томпсона, якій має відбутися влітку цього року. Нагадаємо, що ці боксери вже зустрічалися 12 липня 2008 року і тоді в 11 раунді Кличко-молодший нокаутував американця.