15 років перемог

Святослав Попович, майстер спорту України, тренер, старший викладач кафедри фізичного виховання, про секцію шахів у ЛНУ ім. І. Франка, її здобутки та перемоги

Святослав Попович, майстер спорту України, тренер, старший викладач кафедри фізичного виховання, про секцію шахів у ЛНУ ім. І. Франка, її здобутки та перемоги

 
Гра в шахи викликає неабиякий інтерес. Ті, хто пізнав таємниці цього виду спорту, назавжди залишаються у ньому. У Франковому університеті студенти й викладачі з особливою повагою відгукуються про шахи. Уже традиційно лави секції із шахів поповнюють студенти, які змалку захоплюються цією грою. Про діяльність секції та здобутки студентів на змаганнях “Пошті” розповів майстер спорту України, тренер, старший викладач кафедри фізичного виховання Святослав Попович.

– 15 років – термін немалий. Розкажіть про вашу секцію. 

– Секція шахів у ЛНУ ім. І. Франка почала діяти після II Світової війни. Очолювали її такі шахісти, як Гольдштейн, Соколовський, Гостомельський, Берман, Одушкін. Два роки, будучи студентом, її очолював нині відомий гросмейстер Олег Романишин. А з 1997 року і до сьогодні працюю я.

– Наскільки відомо, саме за роки Вашої праці шахісти університету досягли найвищих результатів.

– За цей немалий термін, відколи я очолюю секцію, нам вдалося досягти значних успіхів. Починаючи з 1997 року, команда ЛНУ тричі поспіль перемагала. Досі в команді не було жодного майстра спорту, а тим більше міжнародного гросмейстера. Але був дружний колектив, з яким можна було вирішувати складні завдання. До речі, двоє шахістів з цієї команди сьогодні працюють на посадах доцентів: Тимошук Олександр Сергійович (кафедра хімії), Пик Світлана Мирославівна (кафедра міжнародних відносин і дипломатичної служби). Після цих перемог студенти з конкуруючих команд жартома почали мене називати “позашлюбним сином ... Валерія Лобановського”.

– Чому саме Лобановського? Якщо ми вже торкнулися теми великого футболіста, то саме в нього була ідея спочатку створити команду-зірку, а після цього в команді мали би з’явитися великі спортсмени.

– І саме в університеті ім. Франка відбулося щось подібне. В ЛНУ навчалися такі шахісти, як Андрій Волокітін, Назар Фірман, Юрій Криворучко, Михайло Олексієнко, Наталія Григоренко, Андрій Грех, а згодом і брати Юрій та Андрій Вовки. Після цього наші шахісти ще безліч разів перемагали на змаганнях різного рівня, на універсіадах Львівщини та України, престижних міжнародних турнірах. Зокрема, Андрій Волокітін у 2004 р. став переможцем Шахової олімпіади в складі збірної України.

– Яка перемога для Вас була найважливішою? За 15 років їх було багато, кожна з них давалася великою працею. Але яка запам’яталася?

– Неможливо забути перемогу на Універсіаді України 2005 року, яка відбувалася у Львові. Виступав дуже потужний склад спортсменів. Усього було 36 команд. Такого шахового “десанту” Львів ще не знав. Перед останнім туром ми відставали від конкурентів на одне очко. Але ціною неабияких зусиль, морально-вольових і бійцівських якостей наших шахістів нам вдалося здобути перемогу. До речі, у 2005 році лише шахісти здобули чемпіонство для Львівщини з усіх видів спорту, підтвердивши, що шахи є одним з провідних видів спорту в області. Тоді дехто запитував: “А може, ми перемогли тому, що за нашу команду виступав міжнародний гросмейстер Андрій Волокітін? А може, ще й тому, що вдома, як відомо, рідні стіни допомагають?” 2007-го Універсіада України відбувалася у Криму. І, на жаль, не міг вже виступати Андрій Волокітін. Але перемога знову була за нами. Чудово виступали всі львівські шахісти, впевнено виборовши чемпіонство.

– А яка сьогодні ситуація?

– Зрозуміло, студент рано чи пізно закінчує навчання у ВНЗ. Зараз у ЛНУ навчаються з міжнародних гросмейстерів лише Юрій та Андрій Вовки. У серпні 2011 р. в Китаї на Всесвітній шаховій універсіаді у складі збірної України вони вибороли срібні нагороди. Це великий успіх українських шахістів-студентів, адже такий потужний конкурент, як Росія, опинився лише на четвертому місці. Цей навчальний рік дуже успішно розпочався для шахістів нашого університету. Ми зуміли здобути чемпіонство на універсіаді Львівщини, випередивши сильні команди “Львівської політехніки”, ЛДУФК, а також інших вишів.
Після універсіади Львівщини наші студенти успішно виступили на Всеукраїнському шаховому фестивалі, виборовши чотири нагороди із шести можливих. А викладачі успішно виступили на змаганнях, присвячених 100-річчю спортивного товариства “Україна”, здобувши перемогу. Отож, 2011– 2012 навчальний рік досить успішний. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4283 / 1.58MB / SQL:{query_count}