Чоловіча збірна України з баскетболу не змогла здолати збірну Бельгії в останньому турі відбору Євро-2009. Прикра поразка 58:76 відкинула команду Валентина Мельничука на останню сходинку квартету у групі С. Тепер нашим хлопцям доведеться позмагатися у турнірі за право залишитись у дивізіоні А.
Чоловіча збірна України з баскетболу не змогла здолати збірну Бельгії в останньому турі відбору Євро-2009. Прикра поразка 58:76 відкинула команду Валентина Мельничука на останню сходинку квартету у групі С. Тепер нашим хлопцям доведеться позмагатися у турнірі за право залишитись у дивізіоні А.
Бельгійці привезли до Южного бойовий склад, підсиливши його Акселем Ервелем з мадридського "Реала". Саме він і став однією з головних дійових осіб на майданчику. На рахунку Ервеля 17 очок та 7 підбирань. Крістоф Беїн став найрезультативнішим у складі бельгійців з 18 очками.
Господарі досить вдало комбінували у першій десятихвилинці та, здавалося, впевнено заволоділи перевагою 18:13. Проте збірна Бельгії швидко оговталась, і вже українська команда пішла на велику перерву з меншою кількістю очок - 29:38. Скоротивши відставання до 4 очок, українці, проте, не скористалися з декількох помилок супротивників, що дозволило Бельгії зберегти перевагу 46:50 перед заключною чвертю. Спурт 10:4 з боку гостей дозволив їм збільшити відрив до 10 пунктів у середині останнього періоду. На жаль, на гідну відповідь наша збірна так і не спромоглася.
Сергій Ліщук закінчив гру з 21 пунктом. Андрій Агафонов здобув 16 очок та 7 підбирань. Господарі програли щит 26:35 та влучили лише 4 з 27 триочкових.
Валентин Мельничук, головний тренер збірної України: "Чесно кажучи, не очікував. Мені навіть не снилося таке, після нашої гри у Франції. Нам не вистачило досвіду. Причина однієї перемоги у шести матчах - це я, головний тренер. Я зіграв у демократа, і ця моя демократія перейшла в анархію. Я повірив у те, що ми професіонали, але помилився. Я мав змінитися вже після першого збору в Італії, але не зробив цього.
Хочу подякувати хлопцям. За те, що вони три місяці були відірвані від родин, від дому. За те, що вони працювали, їздили з нами, проводили вдома один день на місяць.
У нас були хороші моменти в іграх і з Францією, і з Туреччиною. На жаль, дві наші найгірші гри ми провели з нашими прямими суперниками - збірною Бельгії".
Едді Кастеелс, головний тренер збірної Бельгії: "Кожен знав, що ми мали перемагати Україну. Це було надважке завдання, але ми добре налаштувались, та й допомога такого класного гравця, як Ервель, була доречною. Я знаю, що в командних видах спорту неможливо за один день налагодити зв'язки одного гравця у загальних діях, проте завдяки командному духу нам це вдалося.
У Бельгії буде багато розмов про дві перемоги над Україною, але я також пишаюся тими поєдинками, що ми провели проти Франції та Туреччини. Ми грали віддано, демонструючи справжній характер. Як тренер, я звертаю увагу на такі речі, бо саме цього прагну".
Отже, після закінчення кваліфікації Євробаскета-2009 збірні Сербії, Македонії, Туреччини і Великобританії здобули місця у фінальній частині турніру як переможці груп. Латвія, Ізраїль і Болгарія стали трьома найкращими командами, що зайняли другі місця і також зіграють у Польщі.
Безпосередньо у фінальний турнір кваліфікувалися найкращі команди за підсумками Євробаскета-2007: збірні Росії, Іспанії, Литви, Греції, Німеччини, Хорватії, Словенії і країни-господаря першості - Польщі.
Ще шість збірних (Франція, Боснія і Герцеговина, Італія, Португалія, Фінляндія і Бельгія) у додатковому кваліфікаційному раунді (з 5 по 30 серпня 2009) розіграють останню путівку на Євробаскет-2009. Україна, як і Чехія, Угорщина та Естонія, зіграє у втішному турнірі. Двоє невдах останнього покинуть елітний дивізіон. Ці змагання відбудуться у серпні 2009 року.
Жеребкування групового етапу чемпіонату континенту відбудеться 8 листопада у Варшаві.
Найкращу збірну Європи визначатимуть з 7 до 20 вересня 2009 року у Варшаві, Познані, Вроцлаві, Гданську, Бидгощі, Лодзі і Катовіце.