62-й фініш

Підсумки сезону в чемпіонаті автоперегонів у класі "Формула-1"

Підсумки сезону в чемпіонаті автоперегонів у класі "Формула-1"

Минулого тижня в Бразилії завершився 62-й сезон чемпіонату автоперегонів у класі “Формула-1”.Не можна сказати, що він виявився особливо яскравим, скоріше важким і проблемним практично для всіх.   Однак, було цікаво спостерігати за інтригою сезону 2011, адже абсолютно кожна команда переборювала свої труднощі й жодна не здалася до фінальної гонки. Багатьом вдалося досягти прогресу протягом сезону, ну а дехто хоче швидше забути цей рік, проте жоден не розгубив оптимізму й в 2012 році усі налаштовані на краще.

Для організаторів перегонів  цей чемпіонат був теж непростим. Старт сезону був відкладений через масові антиурядові виступи в Бахрейні. Саме Гран–прі Бахрейну так і не вдалося провести. З іншого боку вдалося провести перше в історії Гран–прі Індії, на Міжнародному автодромі Будди, що свідчить про те, що Формула-1 розширює свою географію.  Цікаво, що починаючи з 1950 року це вже 69 траса, яка прийняла Королівські автоперегони.  

Щодо спортивної складової, то тут загалом враження не дуже позитивні. Особливої боротьби в чемпіонаті не вийшло. Після попереднього року, коли до останнього Гран–прі відразу три гонщики зберігали шанси на чемпіонство, нинішній рік став провальним. З першого етапу лідерство захопив один гонщик і не віддав його до завершення чемпіонату. І ім’я його – Себастьян Феттель.

Головний герой: Себастьян Феттель 

Якщо по закінченні минулого сезону питання “Чому саме Феттель?” було більше  філософське, то нинішній чемпіонат дав на нього чітку й недвозначну відповідь: тому що він – безумовно найсильніший гонщик сьогодення.

Пілотів, які, уперше приміривши чемпіонську корону, потім значно додали в майстерності, у минулі два десятиліття було не настільки вже багато. Міхаель Шумахер, Фернандо Алонсо й, мабуть, Дженсон Баттон – тепер у даному списку є й прізвище Себастьяна Феттеля. У порівнянні з минулим роком німець домігся істотного прогресу практично в будь-якому компоненті мистецтва пілотування боліда “Формули-1” й звів до мінімуму кількість невимушених промахів. 

Можна скільки завгодно міркувати про фактор везіння, про те, що в розпорядженні німця була найшвидша на сьогоднішній день машина, але факт залишається фактом: без Феттеля не було б і перемог Red Bull в обох заліках. Тут варто нагадати, що партнер німця по команді, Марк Веббер, виступаючи на точно такій же машині, зайняв за підсумками сезону лише третє місце й переміг лише одного разу (на фінальному етапі в Бразилії). І усі пересуди про те, що Феттелю просто пощастило, – не більш, ніж пусті розмови.

Нинішній сезон Феттель витратив на рекорди, які у парі з командою встановлював  ледве не на кожному другому етапі. Але найяскравішим рекордом можна вважати 15 поул-позишн за сезон. Він перевершив досягнення славетного Найджела Менселла, дозволивши Red Bull вирватися вперед відносно McLaren і Wіllіams: частіше, ніж “бики”, кваліфікації в одному окремо взятому чемпіонаті досі ніхто не вигравав.

Кращий серед інших: Дженсон Баттон

На відміну від лідера “Червоних биків”, чемпіонові світу 2009 року з болідом явно не пощастило: його McLaren запрацював як слід тільки ближче до середини сезону. Однак саме в ситуації, коли машина ненайкраща, а конкуренція – висока, як ніколи, Баттон і розкрився як гонщик: швидкий і при цьому виважений, який не боїться боротися, і в той же час зай­вий раз не ризикує. Особливо ж яскраво в сезоні–2011 виявилися чудове тактичне чуття англійця і його вміння їздити в дощ.

Провал сезону: Ferrari 

Бос Скудерії Стефано Доменікалі, як і раніше, не в змозі висушити сльози вболівальників по своєму попереднику Жанові Тодту, який, покинувши Апенніни, плавно перетворився в президента FІА. З кожним новим сезоном шанувальникам італійської стайні хочеться плакати навіть сильніше, оскільки на зміну одному провалу негайно приходить інший, ще більш гучний. Хоча для великих перемог в Ferrarі є усі передумови: один з кращих у світі пілот, традиції й найбільший серед команд “Формули-1” бюджет. Немає в стайні лише дійсно компетентного начальника. І цей мінус, як показує практика, упевнено перекреслює численні плюси. 

Дивовижні промахи Доменікалі робив і раніше, але в нинішньому році перевершив самого себе. Запекло борючись із незрозумілими надуманими  недоліками, з реальними він боровся вже скоріше по інерції, тому проблеми докучали гонщикам Ferrarі весь сезон.  

У минулому сезоні на рахунку Алонсо було п’ять перемог і два поул-позишн – у нинішньому іспанець переміг лише одного разу і взагалі не стартував з поула; торік   Фернандо до останньої гонки сезону боровся з Феттелем за титул – цього разу  Алонсо в Бразилії претендував лише на звання віце-чемпіона, а в результаті посів четверте місце в підсумковому протоколі чемпіонату. Для Феліпе Масси нинішній сезон видався й зовсім провальним. 

Тому можна вважати, що процес зміни керівного складу в Ferrarі виявився дуже негативним. І коли команда зможе вийти на колишній рівень і знову піднятися на вершину – спрогнозувати дуже складно. 

Очікування 2012: Кімі Ряйкконен

63-й сезон Формули-1 попередньо стартує 18 березня в Австралії. Загалом планується провести 20 етапів. Цілком очікувано з попередньо затвердженого календаря випав Гран–прі в Туреччині. Контракт організаторів з Formula One Admіnіstratіon (FOA) на проведення перегони на турецькій трасі минув цього року, і через фінансові труднощі приймаючої сторони він не буде продовжений. Замість турецької гонки в календар тепер увійде Гран–прі США, що має відбутися 

18 листопада й пройде на трасі біля міста Остін, штат Техас. Однак і цей Гран–прі нині під загрозою. Американці досі не надали фінансові гарантії проведення перегонів і остаточно це питання буде вирішено наступного тижня.  

Головною інтригою сезону може стати повернення в Королівські автоперегони чемпіона світу 2007 року фіна Кімі Рякконена, який підписав контракт з “Лотус-Рено” на два роки.

“Я щасливий, що після дворічної відсутності повертаюся в “Формулу-1”. Час, що я провів у раллійних перегонах, став для мене дуже корисним досвідом, але я не можу заперечувати той факт, що останнім часом спрага до перемог в “Формулі-1” стала просто нестерпною і вона потягнула мене назад. З нетерпінням очікую моменту, коли почну допомагати команді піднятися нагору по турнірних сходах”, – наводить слова Ряйкконена офіційний сайт “Лотус-Рено”. 

  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4183 / 1.61MB / SQL:{query_count}