Три українські клуби стартували у груповому турнірі Ліги Європи
У четвер, услід за Лігою чемпіонів розпочалася і Ліга Європи, в якій, як і минулого сезону, беруть участь три українські клуби – полтавська “Ворскла”, київське “Динамо” та харківський “Металіст”. Перший тур справив доволі різноманітні враження, оскільки виступили наші команди неоднозначно. В активі вітчизняних клубів – поразка, нічия і перемога.
“Зелено-біле” дежавю
Однією з перших у Лізі Європи стартувала полтавська “Ворскла”. Підопічні Миколи Павлова завітали до Копенгагена, де зустрічалися з однойменним клубом. Минулого сезону данська команда стала однією з головних сенсацій Ліги чемпіонів, зумівши пробитися в 1/8 фіналу турніру. Звичайно, саме господарі були головними фаворитами матчу. Проте після того, як полтавчани в попередньому раунді здолали румунське “Динамо”, дехто сподівався, що в дебютному для себе двобої групового турніру Ліги Європи “Ворскла” створить диво. І, відверто кажучи, вона була близька до цього.
Матч почався досить неспішно. Полтавчани дуже впевнено виглядали в перші хвилини. І особливого хвилювання у підопічних Павлова не було помітно. Вже на другій хвилині “Ворскла” зуміла провести досить непогану атаку, яка завершилася неточним ударом Янузі з гострого кута штрафного майданчика. Втім, ближче до 10 хвилини “Копенгаген” вирівняв гру, а згодом ледь не відкрив рахунок. На щастя, з сильним і, головне, влучним ударом Норстранна з великої відстані впорався Долганський. До речі, голкіпер полтавчан у цей день святкував 37-річчя і, звісно, бажав зробити собі подарунок. Проте загалом Долганському нечасто доводилося вступати в гру в першому таймі. Полтавчани діяли на полі дуже грамотно й упевнено, не дозволяли розгорнутися господарям.
Щоправда, отримавши деяку територіальну перевагу, гості не могли похвалитися активними діями попереду. Логічного завершення довгих атак у ворсклян не було. А стандартні навіси на Янузі й Ребьонка нічого путнього не приносили – захисники спокійно виносили м’яч подалі. Так і завершився перший тайм.
Друга половина почалася із ще більш явною перевагою гостей. Але знову якоїсь гостроти біля воріт “Копенгагена” не було, і це при тому, що господарі практично всією командою грали на своїй половині поля. А перша вилазка данців на половину поля полтавчан закінчилася голом, точніше, заробленим пенальті. Судді здалося, що Матвєєв порушив правила на Томсені. Хоча, численні повтори епізоду доводили, що данець, найімовірніше, падав самостійно. Як би не було, Норстранн упевнено переграв Долганського із одинадцятиметрової позначки – 1:0. Після цього гра відбувалася за схемою: “Ворскла” атакує – “Копенгаген” захищається. Але захищалися господарі вкрай упевнено й добре. Та й атаки “Ворскли” не були загадкою для захисників. І в підсумку матч так і завершився перемогою “Копенгагена”.
На останок слід зазначити, що, попри доволі гідний виступ в Данії, “Ворсклу” слід нещадно критикувати, оскільки наразі чомусь усі доволі схвально оцінюють виступ підопічних Павлова. Так само, як свого часу нахвалювали львівські “Карпати”, незважаючи на численні поразки. Адже насправді “Ворскла” не мала жодного шансу, аби перемогти. І апріорі не може здобути перемогу команда, яка не завдала бодай одного удару у площину воріт. А поразка завжди залишається поразкою, хоч її причиною і був сумнівний пенальті. Тому в актив цю гру заносити аж ніяк не можна, попри слова про неоцінений досвід. Погляньте на “Карпати” з їхнім досвідом і нинішнім 14-м місцем у турнірній таблиці.
В іншому матчі групи В, де виступають полтавчани, німецький “Ганновер” та бельгійський “Стандарт” не виявили переможця (0:0).
Пусті слова
Паралельно з матчем в Копенгагені в столиці України місцеве “Динамо” приймало “Сток Сіті”. Вже на передматчевій прес-конференції наставник англійців Тоні П’юліс шокував присутніх своєю заявою, що він дуже здивований тим фактом, що Україна – це європейська країна, а “Динамо” – клуб з величезними традиціями і перемогами на євроарені. Своєю чергою, всі “динамівці” хором казали, що на полі доведуть, що П’юліс даремно не взяв у Київ чимало гравців основи, і здолають географічно непідкованих англійців.
Виконувати свої слова “динамівці” розпочали лише з 10-ї хвилини матчу, коли Андрій Шевченко прицільно пробив у “дев’ятку”, але пострілу бомбардира не вистачило влучності. А тим часом найбільш активний у складі киян був Андрій Ярмоленко, втім, оборона суперника діяла проти нього гранично чітко й надійно. Стартовий період матчу відбувся з перевагою команди Юрія Сьоміна, яка діяла різноманітніше й цікавіше. До середини тайму ігрові швидкості підвищувати не збиралися, чому сприяла не найвиразніша гра обох команд. Втім, небезпечні моменти все-таки траплялися. Так, на 21-й хвилині невдало на лінії воріт зіграв голкіпер англійців Соренсен, який парирував далекий постріл перед собою, але вигідним моментом не зумів скористатися Ярлоленко, що послав м’яч із чудової позиції повз ворота. У відповідь в одному з епізодів Шоттон завдав удару, проте і цього разу м’яч пройшов поруч зі штангою. На 35-й хвилині “Динамо” розіграло хорошу комбінацію, у результаті якої Даніло Сілва із правого флангу доставив м’яч під удар Мілевському, але свою команду ціною героїчних зусиль виручив Соренсен. Після цього, без численних жовтих карток, особливо в першому таймі, не обходилося.
Ну, а не встиг початися другий тайм, як чергову жовту картку одержав Мілевський, що грубо зіграв проти Шоттона. А на 55-й хвилині той самий Шоттон організував гол для Джерома. Півзахисник “гончарів” виконав простріл, тож форвардові залишалося не промахнутися, при цьому захисники “Динамо” зовсім не збиралися перешкодити нападнику суперника забити гол.
В цій ситуації Юрій Сьомін випустив на поле Алієва і практично відразу ж “динамівці” провели непогану флангову атаку, у результаті якої удару головою завдав Шевченко, але надійно зіграв Соренсен. Через п’ять хвилин вже Алієв потурбував голкіпера гостей ударом із великої відстані, однак Соренсен знову був на місці. А на 70-й хвилині воротар гостей уже не міг допомогти своїй команді, проте Шевченко після передачі Алієва пробив за лічені сантиметри над поперечиною. Ще більше не пощастило киянам на 78-й хвилині, коли м’яч після потужного удару Алієва потрапив у поперечину. На щастя, кияни все-таки зуміли врятувати, здавалося б, програний матч і вирвали нічию. Уже в доданий арбітром час Ярмоленко прострелив у штрафну площу, звідки точним ударом зльоту відзначився Вукоєвич. Таким чином, перший матч київського “Динамо” у новому розіграші Ліги Європи завершився внічию. А слова, що прозвучали напередодні матчу, так і залишилися пустими.
В іншому матчі групи турецький “Бешикташ” познущався над ізраїльським “Маккабі” з Тель-Авіва – 5:1.
Вольовий “Металіст”
Єдиною втіхою цього футбольного вечора стала гостьова перемога харківського “Металіста” над віденською “Аустрією”. Австрійський клуб, який не програвав у єврокубках на своєму полі в шести матчах поспіль, на 7-й хвилині несподівано відкрив рахунок у матчі. Після флангової подачі й удару головою Роланда Лінца м’яч потрапив у захисника “Металіста” Папа Гуйє, а на добиванні вдало зіграв чех Томаш Юн.
Цей гол настільки розізлив харків’ян, що наступного разу австрійці дійшли до воріт українців лише у середині тайму. Щоправда, атакувальні дії підопічних Маркевича залишали бажати кращого. У “Металіста” явно не вистачало завершального удару. А коли врешті гості спромоглися таки завдати удару по воротах Грюнвальда, австрійцям стала у пригоді поперечина, яка прийняла м’яч після удару головою у виконанні Кристальдо. Зазначимо, що верхня частина воріт ще раз допомогла Паскалю у другому таймі, на 58-й хвилині, коли м’яч у свої ворота ледь не зрізав захисник.
Саме в другій половині гри “Металісту” нарешті вдалося не лише зрівняти рахунок, а й вийти вперед. Спершу на 56-й хвилині Папа реабілітувався за помилку в першому таймі й показав, що він добре грає головою не тільки на власному штрафному майданчику. Після подачі кутового захиснику “Металіста” залишилося підставити голову, аби спрямувати м’яч у сітку воріт. А вже за 12 хвилин до завершення основного часу гри харків’яни домоглися права на 11-метровий удар. Партнери вивели Кристальдо на рандеву з австрійським воротарем, і той звалив форварда на газон. Вирок холоднокровно виконав Клейтон Шав’єр – 2:1.
Ігрового часу ще було вдосталь. Але, домігшись переваги в рахунку, гості значно спростили собі завдання. Вони строго зіграли в захисті й здобули перемогу.
В іншому матчі групи голландський АЗ вдома не залишив жодного шансу шведському “Мальме” – 4:1.