Львівські “Карпати” з поразки розпочали новий сезон української Прем’єр-ліги
Чемпіонат України з футболу сезону 2011/12 стартував. Цими вихідними було зіграно матчі першого туру нової першості. Ці поєдинки були наповнені як невеличкими скандалами (здебільшого пов’язаними із трансферами гравців), так і сюрпризами та сенсаціями. Центральним матчем, без сумніву, була зустріч у Києві, де “Динамо” приймало харківський “Металіст”, а львівських уболівальників більше хвилювала гра в Маріуполі, де місцевий “Іллічівець” приймав “Карпати”.
Від часу повернення “Карпат” в еліту 2006 року, лише раз (того ж 2006-го) календар змагань дозволив львівському клубові розпочати сезон на рідній арені. Після цього вже п’ятий рік поспіль “зелено-білі” стартують у гостях. І, на жаль, лише раз додому “карпатівці” повернулися, маючи в активі три очки (2009 року львів’яни перемогли “Ворсклу” з рахунком 2:1). Усі решта вояжі завершувалися поразками з однаковим результатом 1:0, не на користь “Карпат”. У 2007 році кривдником львів’ян був запорізький “Металург”, наступного року – донецький “Металург”, а минулого сезону – дніпропетровський “Дніпро”. І ось у 2011 році “Карпати” знову розпочинають сезон у гостях і знову програють з рахунком 0:1.
Напередодні матчу львівський клуб перебував не в найкращому настрої. Команду змушений був покинути Денис Кожанов, який майже миттєво опинився в Маріуполі, незрозуміла ситуація була з Артемом Федецьким, строк оренди якого в “Шахтаря” теж завершився (Артем так і не зіграв, але спостерігав за грою з лави запасних). Львів’яни оприлюднили умови оренди Кожанова, в якому було прописане першочергове право “зелено-білих” на оренду гравця. Проте Денис опинився в Маріуполі. І відповідь “Шахтаря” на цілком справедливе обурення зі Львова була приголомшлива, оскільки звучала приблизно так: “Ви мало платите, тому гравець гратиме в “Іллічівці”.
Узагалі, ситуація навколо маріупольців виглядає як якийсь фарс. 46% гравців, які є в заявці “Іллічівця”, взяті в оренду в донецького “Шахтаря”. Якщо на мить собі уявити, що команда, скажімо, англійської Прем’єр-ліги має у своєму складі половину гравців, які належать, наприклад, “Манчестер Юнайтед”, то це точно був би скандал. І цією справою зацікавилися б представники УЄФА. А в нас усе можна. Можна купити завод, який є головним спонсором, а потім заявити, що до цього клубу ніякого стосунку ми не маємо, і віддавати в оренду йому гравців. І ця команда буде битися і, можливо, відбиратиме очки в конкурентів (а уявити собі те, що нинішній “Іллічівець” переможе донецький “Шахтар”, досить важко). І “Іллічівець” грає надалі у Прем’єр-лізі, а всюди говорять про те, як чудово працює селекційна служба в команді. Насправді це нонсенс. Цікаво, що буде, коли маріупольці виконають завдання на сезон і таки потраплять у єврокубки. І якимось дивовижним чином в Лізі Європи виступатиме і донецький “Шахтар”. Звичайно, це зі сфери фантастики, але все можливо. І тоді Україна отримає замість двох представників у єврокубках величезний європейський скандал. Адже УЄФА навряд чи влаштує присутність у заявці половини гравців, які належать іншому клубові. А українську Прем’єр-лігу це влаштовує.
Але якою б не була ситуація навколо орендованих футболістів, “Карпатам” слід було виходити на поле в Маріуполі і перемагати. На жаль, цього вони не зробили. І не можна сказати, що “Іллічівець” переграв львів’ян, радше саме “зелено-білі” програли, причому в дебюті зустрічі.
На 7-й хвилині “Іллічівцю” вдалося відкрити рахунок: після дальнього удару Ярошенка і рикошету від Ткачука м’яч влетів у сітку воріт Богатінова. “Карпати” довго намагалися знайти свою гру, але десь із другої половини першого тайму львів’яни заволоділи ініціативою і затиснули господарів у їхньому штрафному майданчику. Іспанцеві Лукасу, який постійно тероризував оборонні редути господарів поля, навіть вдалося забити гол, але арбітр його не зарахував через мінімальний офсайд.
У другому таймі “Карпати” продовжили наступ на ворота “Іллічівця”. На 51-й хвилині свою команду врятував воротар Ігор Бажан, який парирував дуже складний удар від Голодюка. Через 15 хвилин після пострілу Ігоря Худоб’яка м’яч спочатку потрапив в одну штангу, потім в іншу, відтак викотився на поле. Команда Кононова далі контролювала м’яч, але зробити найголовніше – забити гол – так і не змогла.
Щодо центрального матчу туру, в якому “Динамо” приймало “Металіст”, то поєдинок був цікавим і завершився нічиєю 1:1. Перебіг подій у перші хвилини матчу обіцяв результативний футбол, однак після швидкого обміну голами надалі щастя відвернулось від футболістів, які атакували. Рахунок відкрив “Металіст” унаслідок стрімкої атаки, організованої після відвертої помилки пари центральних захисників киян. Хав’єр перехопив м’яч, продовжили комбінацію Джонатан Крістальдо та Марко Девіч, а завершив ударом у порожні ворота той же Хав’єр. Господарям знадобилось близько чверті години, щоб відновити рівновагу. Удар Олега Гусєва виявився підступним спочатку для Папа Гуйє, який не влучив по м’ячу, а потім і для Владіміра Дішленковіча. Голкіпер припустився прикрої помилки, й Андрій Шевченко вразив уже порожні ворота.
Решта часу минула в наполегливих спробах “Динамо” забити ще хоча б один гол, але щастя у цей вечір було на боці гостей. Дішленковіч неодноразово спокутував провину, відбиваючи численні удари Мілевського, Гусєва, Шевченка та інших. Двічі на боці харків’ян був каркас їхніх воріт: у штангу влучив Шевченко за 10 хвилин до завершення матчу, а Роман Єрьоменко струсонув поперечину вже у компенсований час.
Результати інших матчів: “Чорноморець” – “Металург” – 0:1, “Шахтар” – “Оболонь” – 4:0, “Кривбас” – “Волинь” – 1:0, “Таврія” – “Зоря” – 3:1, “Ворскла” – “Олександрія” – 0:1.