Молодіжна збірна України з футболу, незважаючи на перемогу у виїзному поєдинку проти команди Чехії в останньому турі кваліфікаційного турніру Євро-2009 (U-21), не зуміла пробитися в плей-оф. П'ятнадцяти набраних очок не вистачило для того, щоб стати однією з чотирьох найкращих збірних, що посіли другі місця в своїх групах.
Молодіжна збірна України з футболу, незважаючи на перемогу у виїзному поєдинку проти команди Чехії в останньому турі кваліфікаційного турніру Євро-2009 (U-21), не зуміла пробитися в плей-оф. П'ятнадцяти набраних очок не вистачило для того, щоб стати однією з чотирьох найкращих збірних, що посіли другі місця в своїх групах.
Перед матчем проти чехів українська команда зазнала кількох відчутних кадрових втрат. Ще напередодні повідомили про травму в Костянтина Кравченка, пізніше до півзахисника донецького "Шахтаря" у лазареті приєднався його одноклубник Олександр Чижов. Також через травму вибув центральний захисник київського "Динамо" Андрій Фартушняк. Таким чином у "синьо-жовтих" вималювався дефіцит виконавців у центрі захисту. Втім, наставник нашої "молодіжки" Павло Яковенко знайшов вихід із цієї ситуації, відрядивши у проблемну зону номінального лівого захисника Віталія Федоріва.
Двобій проти чехів для українців був лише "матчем честі". "Синьо-жовті" мали примарні шанси пройти в наступне коло змагань. Окрім перемоги, нашим хлопцям потрібно було сподіватися на дивні збіги, щонайменше, у чотирьох групах. На жаль, цього не трапилося. А ось збірній Чехії потрібна була перемога, яка дозволила їй приєднатися до чотирьох щасливчиків.
Можливо, саме тому на початку двобою чехи рвонули вперед, а наша команда виглядала дуже незібраною і допускала помітні помилки в захисті, які, на щастя, не стали фатальними. Вже на третій хвилині лише реакція Богдана Шуста врятувала ворота українців після удару головою Томаша Несида. У карколомному стрибку наш голкіпер перевів м'яча у перекладину, а потім захисники розрядили ситуацію.
Відбивши стартовий натиск, українці оговталися і поступово почали нав'язувати свою гру суперникам. Підопічні Павла Яковенка заволоділи ініціативою, щоправда, переважно м'яч був у центрі поля і до особливої небезпеки воротам Мілана Швенгера не доходило.
В другій половині гри давалася взнаки функціональна перевага українців. Маючи тиждень на підготовку команди, Павло Яковенко зумів вивести гравців на приблизно однаково високий рівень фізичних кондицій. На 54-й хвилині швидку комбінацію "синьо-жовтих" Лисенко завершив ударом головою, який чеський воротар парирував. Через кілька хвилин Швенгер спромігся зреагувати на удар Ярошенка. Вкотре розчарував Олександр Гладкий, який не зміг реалізувати вихід віч-на-віч. Проте під завісу зустрічі українці таки зуміли втілити свою перевагу в гол. На 88-й хвилині атаку "синьо-жовтих" завершив влучним пострілом Володимир Лисенко - 1:0.
Таким чином українці з 15-ма очками завершили цей турнір на другій сходинці турнірної таблиці, відставши від лідера групи - збірної Туреччини - на чотири очки.
Отже, за підсумками відбірного циклу перші місця у своїх групах посіли збірні Італії, Туреччини, Англії, Іспанії, Швейцарії, Фінляндії, Австрії, Сербії, Німеччини та Вельсу. У заочному суперництві команд, що зайняли другі місця в групах, по 17 очок набрали білоруси, ізраїльтяни та французи. Разом з ними в стикові матчі пробилися данці, в активі яких 16 залікових пунктів, але краща різниця м'ячів, аніж у хорватів і голландців. 12 вересня у Швеції відбудеться жеребкування плей-оф. Там же відбудеться й фінальний турнір з 15 по 29 червня.