Три українські клуби грали цього тижня матчі-відповіді єврокубків. Усі три клуби продовжили свій європохід, але навіть за такого стану речей велика ложка дьогтю таки є. Київське „Динамо” припинило боротьбу в Лізі чемпіонів і перекочувало в Лігу Європи.
Голи Володимира Дядюна та Олексія Медведєва принесли казанському клубу перемогу над "Динамо" і в домашньому матчі. Кияни прощаються з Лігою чемпіонів УЄФА, а "Рубін" продовжить боротьбу в стиковому раунді, повідомляє офіційний сайт УЄФА.
Домашня поразка з рахунком 0:2 поставила підопічних Юрія Сьоміна у вкрай складне становище: в Казані їм було необхідно забити щонайменше три м'ячі. Утім, на чотири дні раніше махачкалінський "Анжі" наочно довів: завдання це зовсім не з розряду фантастики. Вірячи в успіх, "Динамо" з перших хвилин кинулося вперед. На 13-й хвилині м'яч навіть залетів у сітку воріт Сергія Рижикова. Але Огнен Вукоєвич пробив із офсайду, глибоко розчарувавши українських уболівальників.
Незабаром шанувальники українського клубу зовсім упали у відчай: рахунок, за підсумком двох зустрічей, став 3:0 на користь казанців. Алан Касаєв обікрав опонента на лівому фланзі й, пройшовши до чужого штрафного майданчика, наважився на дальній удар. Голкіпер "Динамо" Олександр Шовковський відбив м'яч перед собою, а першим на добиванні опинився Дядюн. Молодий гравець, якому в цій грі довірили роль єдиного форварда "Рубіна", з кількох метрів уразив дальній кут.
Кияни відповіли ударом Романа Єрьоменка з лінії карного майданчика, проте Рижиков без особливих зусиль ліквідував загрозу. Багато боротьби та порушень за відсутності небезпечних моментів – так можна охарактеризувати те, що відбувалося на полі надалі. До перерви воротарі лише зрідка вступали в гру. Так, на 42-й хвилині Шовковський легко зловив м'яч після штрафного, виконаного Гьокденізом Караденізом. Динамівці атакували наполегливіше, але оборона господарів діяла бездоганно.
На другий тайм гості вийшли в оновленому складі. Півзахисник Денис Гармаш з'явився на полі замість хавбека Лукмана Аруни. У той же час наставник господарів Курбан Бердиєв вважав за краще не поспішати з кадровими корективами, тоді як картина гри все ж зазнала деяких змін. "Динамо" почало діяти агресивніше, небезпечніше. На 51-й хвилині, під час стрімкої контратаки, Андрій Ярмоленко пробив поруч із дальньою стійкою. Ще через п'ять хвилин Олег Гусєв завдав удару з розвороту – Рижиков був на місці.
Здавалося, господарі вирішили зіграти на утримання рахунку і навмисно віддали ініціативу суперникові. Рідкісні випади росіян до чужих володінь були швидкоплинними і не завершувалися навіть напівмоментами. За півгодини до фінального свистка Сьомін пішов ва-банк, замість захисника Даніло Сілви кинувши в бій Андрія Шевченка.
На останніх хвилинах "Динамо" пропустило другий гол. Вийшовши на заміну, Медведєв після швидко розіграного штрафного випередив захисника і з лінії воротарського майданчика замкнув передачу Крістіана Нобоа. М'яч, який забив у компенсований час Олег Гусєв, уже нічого не вирішував.
Полтавська "Ворскла" вийшла до стикового раунду Ліги Європи УЄФА, здолавши на виїзді лідера поточної першості Ірландії "Слайго Роверс".
Підопічні Миколи Павлова надзвичайно активно розпочали гру на полі суперника, який на тиждень раніше встояв у Полтаві (0:0), і це доволі швидко далося взнаки. Вже на 16-й хвилині Сергій Закарлюка за допомогою Василя Сачка ледве помітним дотиком розпечатав ворота господарів, а в наступній атаці Павло Ребенок вдруге примусив капітулювати Брендана Кларка, замкнувши фланговий прорив Івана Кривошеєнка.
Після цього "Ворскла" збавила оберти та почала діяти від оборони. Саме це й зумовило подальшу територіальну перевагу "Слайго", який, утім, нічого особливого гостям так і не запропонував, і матч так і закінчився з рахунком 0:2.
Напередодні матчу-відповіді 3-го кваліфікаційного раунду Ліги Європи між «Сент-Патріксом» та «Карпатами» у Дубліні ірландськіЗМІ головним чином привертали увагуне футболу, а до питання, чи вийдуть «святі» на поле. Адже гравці «червоно-білих» через фінансові непорозуміння з керівництвом клубу мали намір бойкотувати поєдинок. Зрештою, гра все ж відбулася і закінчилася цілком прогнозовано. Як і тиждень тому у Львові, «зелено-білі» перемогли з різницею у два м’ячі й вийшли в раунд плей-оф.
На жаль, український уболівальник цей матч так і не зміг побачити. Не хочеться з’ясовувати, чому. Ті, хто намагався знайти в інтернеті відеотрансляцію, теж зіткнулися з проблемою її відсутності. Все, що можна було знайти, це текстові трансляції (а на українських сайтах вони взагалі були жахливі і здебільшого з великим запізненням переписані з російських ресурсів) або радіоефір із двома ірландськими коментаторами, які знущалися над прізвищами львівських футболістів. Так, Зеньов, завдяки ірландцям, став Зенджовим. Тому і доводиться оцінювати гру з чужих слів.
Як повідомляє Інформаційний центр „Карпат”, обидві команди розпочали гру дуже активно. Проте „карпатівці” поступово перехопили ініціативу і на 22-й хвилині вийшли вперед. Зеньов класним обвідним ударом у дальню «дев’ятку» з правого кута карного майданчика завершив просту, але красиву комбінацію за участю Михайла Кополовця та Андрія Ткачука. Перший тайм так і закінчився з перевагою в один м’яч на користь львів’ян.
Друга половина зустрічі почалася в тому ж ключі – гру далі контролювали «Карпати». Щоправда, «Сент-Патрікс» став трохи активніший. Але загалом нічого серйозного у володіннях Андрія Тлумака ірландцям створити не вдавалося. Тому несподіваним став гол ірландців. На 57-й хвилині після подачі корнера в атаці другим темпом центральний захисник Іван Мак-Міллан після прострілу Деріла Каванага та кількох рикошетів із меж воротарського майданчика проштовхнув таки м’яч у сітку – 1:1.
Відновлення рівноваги в рахунку додало наснаги «святим», і вони ще швидше пішли вперед. „Карпатівці” тільки цього й чекали – у захисних редутах суперника з’явилися вільні зони, а отже, можна було проводити швидкі й гострі контратаки. Саме після однієї з них, на 64-й хвилині, Зеньов віддав пас Худоб’яку. Капітан «зелено-білих» пробив із лівого кута воротарського майданчика у дальню дев’ятку воріт Гері Роджерса – 1:2.
Другий пропущений гол психологічно надломив ірландців. Ні, вони нібито далі боролися й робити все можливе, аби досягти максимально можливого результату. Аби суперник «не мучився», карпатівці на 83-й хвилині провели «контрольний постріл». Андрій Ткачук після короткої «стіночки» вискочив на побачення з Гері Роджером, але його удар заблокував захисник. Однак першим на добиванні був Ігор Ощипко, який із лічених метрів угатив м’яч під поперечку – 1:3.
Тож фінальний свисток румунського арбітра Овідіу Аліна Хатегана зафіксував другу звитягу «Карпат» над «Сент-Патріксом» із перевагою у два м’ячі. Але цього разу з рахунком 3:1, а не 2:0.