Львівський стадіон "Україна" вкотре виявився щасливим для національної команди. П'ятий матч проводить наша головна футбольна збірна у Львові і здобуває п'яту перемогу. Недаремно після матчу чимало фахівців шкодувало про те, що збірна не може проводити у Львові усі свої домашні матчі.
Львівський стадіон "Україна" вкотре виявився щасливим для національної команди. П'ятий матч проводить наша головна футбольна збірна у Львові і здобуває п'яту перемогу. Недаремно після матчу чимало фахівців шкодувало про те, що збірна не може проводити у Львові усі свої домашні матчі.
Відверто кажучи, вболівальники, які дивилися перший матч кваліфікаційного відбору до ЧС 2010 року, були розчаровані тією грою, яку демонстрували обидві команди. Яскравого футболу не було, проте добре, що був принаймні позитивнийй для нас результат.
Олексій Михайличенко не здивував стартовим складом. Не було на полі Шевченка та Шовковського, замість травмованих Чигринського та Голайдо вийшли Русол і Калиниченко.
Початок матчу трохи спантеличив. Білоруси відразу взяли м'яч під свій контроль, грали швидко й у короткий пас. Українці не встигали за переміщеннями супротивників, постійно з'являлися вільні зони. І удар Путіло з далекої відстані ледь не став гольовим через незрозумілі дії нашого голкіпера. Слід відзначити, що П'ятов у цьому матчі зіграв нижче своїх можливостей. Він помітно нервував і ледь не перетворив кілька найпростіших ситуацій у небезпечні моменти. Та й, відверто кажучи, майже вся команда зіграла вкрай погано. Дуже великий брак у передачах, погана організація атак, численні помилки в захисті. Але навіть при такій поганій грі українцям таки пощастило, і вони отримали шанс, яким скористалися.
Сталося це на третій доданій хвилині, коли секундомір відраховував останні секунди матчу. Один із найкращих гравців української команди в цьому матчі Анатолій Тимощук влучив м'ячем в Чухлея, і арбітр призначив одинадцятиметровий, який чітко реалізував Шевченко, що вийшов на поле на останні 15 хвилин. Андрій приніс Україні три очки і продовжив чудову серію перемог української команди в місті Лева.
Бернд Штанге, головний тренер збірної Білорусі: "Вітаю збірну України, яка здобула три очки. Ми хотіли зробити сюрприз, але нам забракло сил. Нам не пощастило, і ми дуже засмучені, що не змогли привезти додому бодай очко. Різниці у грі команд не було. Пишаємося, що прогрес нашої збірної помітний. Ми хотіли зробити сюрприз і сьогодні стояли на порозі успіху. Намагалися показати все, на що здатні. Думаю, в Мінську Україні буде важче виграти".
Олексій Михайличенко, головний тренер збірної України: "Збірна Білорусі - не та команда, що не ставить перед собою жодних завдань. Вона не приїжджає просто пограти. Це команда, яка навчилися здобувати результат. Чесно кажучи, нам сьогодні пощастило. За великим рахунком, на перемогу сьогодні ми не награли. Сьогодні гру показали дві команди. Так, вона була не ідеальна, не все виходило. Але я повторюсь, це не була та команда, яка повністю показала свій потенціал. На нас чинився тиск, від нас чекали лише перемоги і більше нічого. Ми відчували певне незадоволення стадіону. Думаю, це якоюсь мірою допомагало команді знайти в собі додаткові сили і переломити гру. У Львові завжди приємно грати. Уболівальник тут дуже відданий. Я не думаю, що це була остання гра, яку збірна проводить у Львові".
... культуру вболівання. Шкода, але вболівати в нас досі не вміють. Дехто вважає, що найголовніше як слід накачати себе горілкою, аби згодом "адекватно" сприймати футбольний матч. Не відомо, чому правоохоронці допустили, аби відбулась сутичка білоруських та українських фанатів біля автовокзалу на вулиці Стрийській? Чому білорусів відправили на стадіон, а українців доправили до райвідділів Львова? Взагалі виникло багато питань. І вони наводять на не дуже приємні думки, адже Львів - одне з міст, де, сподіваємося, відбудуться матчі Євро-2012, і така чергова "реклама" нашому місту аж ніяк не потрібна.
Наші головні суперники в боротьбі за путівки на першість світу 2010 року - збірні Англії та Хорватії - теж стартували з перемог. Дубль Джо Коула врятував Фабіо Капелло від ганьби у матчі проти скромної Андорри. Перший тайм протистояння завершився нульовою нічиєю, але, на жаль, сенсації не відбулося. У другій половині Джо Коул двічі вразив ворота суперників і приніс Фабіо Капелло першу перемогу в офіційних матчах на посаді тренера збірної Англії.
У той же час збірна Хорватії вдома познущалася над командою Казахстану. Малоймовірно, що хтось очікував іншого результату. За 90 хвилин гості створили лише один напівмомент, та й то у другому таймі. Підопічні Славена Біліча ж не реалізували як мінімум десять моментів, задовольнившись трьома взяттями воріт суперника. Відзначилися Ніко Ковач, Модріч та Петріч.
Наразі саме Хорватія очолила нашу відбірну групу. У середу "картаті" перевірять на міцність Англію, яка жадає реваншу за конфуз із Євро-2008. А збірна України полетить у Казахстан здобувати чергові три очки, бо будь-який інший результат буде сприйматися як сенсація, до того ж неприємна для нас.
В інших матчах подібних сенсацій вистачало. Так збірна Франції в гостях зазнала поразки від збірної Австрії з рахунком 1:3. Багато хто пов'язує цю перемогу насамперед з новим керманичем австрійців славетним чехом Карелом Брюкнером. Для багатьох несподіванкою став результат матчу Румунія - Литва, в якому прибалти змогли декласувати більш іменитого суперника з рахунком 3:0.
У групі 1 втрат очок зазнали збірні Швеції та Данії. Скандинавські команди грали в гостях і не змогли переграти збірні Албанії (шведи) та Угорщини (данці), обидва матчі завершилися з рахунком 0:0.
Результати усіх матчів. Група 1: Албанія - Швеція - 0:0, Угорщина - Данія - 0:0, Мальта - Португалія - 0:4. Група 2: Молдова - Латвія - 1:2, Ізраїль - Швейцарія - 2:2, Люксембург - Греція - 0:3. Група 3: Польща - Словенія - 1:1, Словаччина - Північна Ірландія - 2:1. Група 4: Вельс - Азербайджан - 1:0, Ліхтенштейн - Німеччина - 0:6. Група 5: Вірменія - Туреччина - 0:2, Бельгія - Естонія - 3:2, Іспанія - Боснія й Герцеговина - 1:0. Група 6: Україна - Білорусь - 1:0, Андорра - Англія - 0:2, Хорватія - Казахстан - 3:0. Група 7: Румунія - Литва - 0:3, Сербія - Фарерські острови - 2:0, Австрія - Франція - 3:1. Група 8: Грузія - Ірландія - 1:2, Чорногорія - Болгарія - 2:2, Кіпр - Італія - 1:2. Група 9: Македонія - Шотландія - 1:0, Норвегія - Ісландія - 2:2.