У ніч з 2 на 3 липня брати Клички нарешті реалізували свою боксерську мрію. Віталій і Володимир об’єднали чемпіонські титули в суперважкій вазі за чотирма престижними версіями – ІBF, WBO, WBA і WBC. До цієї мети українські важковаговики йшли дуже довго, і нарешті остання перешкода в особі британця Девіда Хея залишилася позаду.
Отже, завершився довгожданий об’єднавчий поєдинок двох чемпіонів у суперважкій вазі – Володимира Кличка і Девіда Хея. Ця зустріч залишила двоякі враження. З одного боку, жодна з даних перед поєдинком обіцянок боксерів так і не була підкріплена діями – Девід не став 50-м нокаутом для Володимира, як, утім, і британцеві не вдалося скинути з трону Кличка. З іншого боку, напруга буквально витала над головами бійців у кожному із дванадцяти раундів.
Загалом, бій міг і не відбутися. Через погодні умови в Гамбурзі (поєдинок відбувся на відкритому стадіоні) організатори довго вагалися, чи варто його проводити. На щастя, боксери таки вийшли в ринг. Щоправда, Девід Хей до останку намагався вивести Володимира з рівноваги ще до бою. Після того як славетний Майкл Баффер оголосив британця, боксер ще 15 хвилин сидів у роздягальні. На мить здалося, що молодший Кличко мав рацію, коли заявляв, що він перестане сумніватися в тому, що двобій відбудеться лише тоді, коли побачить суперника в рингу. Але Хей таки вийшов у ринг. Як виявилося потім, така його витівка зовсім не вплинула на бойовий настрій Кличка.
Українець теж вирішив кілька зайвих хвилин посидіти в роздягальні (а Хей у цей час намотував кола в рингу, намагаючись зігрітися), і після традиційного представлення бій таки розпочався.
Бій
Уже в першому раунді британець опинився на підлозі, щоправда, суддя рахунку не відкрив – це була банальна втрата рівноваги. Чи то Девіду сподобалося, чи то щось ще, але протягом бою глядачі неодноразово бачили британця на колінах, що подеколи відверто дратувало.

Загалом Хей нібито не обдурив, коли стверджував, що він володіє рецептом для уникнення джебів суперника. Завдяки відмінній координації й високій швидкості Девід, здавалось, без проблем уникав таких ударів українця. Проте, як показала статистика, Володимир за бій завдав 376 джебів, з яких 105 потрапили в ціль (28%). Якщо порівняти з попереднім боєм українця проти Семюеля Пітера у вересні 2010 року, то тоді Кличко-молодший завдав 271 джеб, з яких лише 53 влучили в ціль (20%). Тож, виходить, що насправді рецепту проти джебів українця британцеві придумати так і не вдалося.
Першого серйозного удару Володимир завдав у другому раунді – слідом за джебом українцеві вдався гарний прямий праворуч. Відведених трьох хвилин раунду Кличкові видалося замало, й, напевно, тому, він вирішив продовжити наступ вже після гонга. Звісно, Хей у боргу не залишився й у четвертому раунді відповів взаємністю, коли теж завдав удару після сигналу. Власне кажучи, боксери не дуже боялися покарання за такі дії, й тому майже кожен відрізок бою завершувався вже після гонга.
Одним із найбільш цікавих і насичених став третій раунд. Хей завдав несподіваного удару, після якого в українця з’явилося перше розсічення біля носа. Володимирові довелося рятуватися в клінчі, однак у боргу він не залишився – тільки-но боксери розійшлися, як українець завдав кількох влучних ударів. А після того як Хей спробував контратакувати, Володимир підловив його пострілами назустріч. Після цієї атаки Девід знову опинився на колінах. Очевидно, домашньою заготовкою британця, щоб уникнути значних витрат енергії під час клінчів, були падіння. Щойно боксери зближалися й вступали в контакт, як темношкірий боксер опинявся на колінах, ще й апелюючи при цьому до рефері.
У п’ятому раунді уболівальники Кличка нарешті дочекалися дійсно потужного удару в його виконанні. Девід урятувався в клінчі, що знову переріс у падіння. Ситуація повторилася і в наступній частині бою: Кличко-молодший провів двійку, а Хей, рятуючись, упав на коліна.
У сьомому раунді стало зрозуміло, чого домагався Хей своїми падіннями. У черговий раз, коли він упав від контакту з Володимиром, рефері в рингу зняв з українця очко. Варто відзначити, що цей раунд (а також деякою мірою третій і останній) можна сміливо записати в актив британця. І справа навіть не у штрафі. В одну мить Хей зумів скористатися домашньою заготовкою: швидко працюючи корпусом, Девід зробив видимість руху вправо, але різко пішов ліворуч й провів звідти потужний хук.
У черговий раз побувавши на підлозі у восьмому раунді, Хей зробив це ще двічі в дев’ятому. Мабуть, саме в цьому раунді стало чітко видно, що Хей може сподіватися лише на нокаутувальний удар. Дедалі частіше джеб Володимира досягав цілі, що стало наслідком зниження рухливості британця.
У наступних двох раундах Хей тричі опинявся на підлозі, але його розрахунок на ще один штраф для Володимира не виправдався – навпаки. У наступному такому епізоді суддя зарахував нокдаун, адже слабкий напівудар-напівпоштовх від українця був.
У завершальному раунді Хей, програючи за очками, намагався хай там що виграти нокаутом. Раунд минув у відкритій боротьбі. Проте саме англієць і пропустив більше ударів, хоч і вистояв до фінального гонга.
Після фінального сигналу всім було зрозуміло, хто саме об’єднає чемпіонські пояси, що стояли на кону. Після формального оголошення переможця одностайною ухвалою суддів перемогу в цьому двобої й, відповідно, чемпіонські пояси WBA/ІBF/WBO/ІBO у суперважкій вазі здобув Володимир Кличко ( 118-110, 117-109, 116- 110).
Після бою
Девід Хей усе-таки здивував, причому як у рингу, так і поза ним. По-перше, мало хто вірив, що, якщо бій затягнеться й дійде до пізніх раундів, Хей зуміє вистояти до кінця. Він не тільки це зробив, але ще й зберіг інтригу, постійно намагаючись підловити суперника. Ну а по-друге, після оголошення переможця британець зробив те, чого від нього ну ніяк не очікували – він потиснув руку своєму суперникові.
На післяматчевій прес-конференції Хей навіть визнав, що його супротивник великий боєць, але знайшов і виправдання своїй поразці – травма ноги: “Володимир – великий боєць, і він був дійсно гарний. Він викидав непогані удари, але моє підборіддя витримало їх. Я був у дуже гарній фізичній формі, незважаючи на травму ноги. Жахливо, коли таке відбувається перед головним боєм усієї твоєї кар’єри. Я думав про скасування поєдинку, але не мав права це зробити, тому що багато вболівальників заплатили гроші за бій. Я просто не мав права це зробити.
Гадаю, що мені вдалося довести всім, що я – гарний боксер. На жодному з етапів поєдинку удари Володимира не завдали мені шкоди. Травма перешкодила мені показати свою силу – я можу наносити безліч потужних ударів, але це не мій вечір. Володимир провів гарний бій і виграв за очками”.
Володимир, своєю чергою, не залишив без уваги ці скарги англійця. “У тебе зламаний палець? Девіде, я дам тобі одну маленьку пораду: зараз тобі вже нічого не треба придумувати. Не треба розповідати всім про травму пальця й інші збіги обставин. Тому що після цього тебе будуть називати травмованим невдахою. Це тобі явно не сподобається. Змирися з цим. Я б теж міг відмовитися від бою з деяких причин, однак не зробив цього, тому що це було б неправильно”, – зазначив українець.
“У тебе є медичне підтвердження травми?” – запитав Кличко Хея. У відповідь Девід показав йому свій палець на правій нозі, на що Володимир відповів: “Виглядає, як звичайний укус бджоли”.
Що далі?
Це питання, напевно, зараз найголовніше. Після перемоги Володимира братам залишилося провести лише один бій на двох – проти Томаша Адамека. І в разі перемоги Віталія, можливо, постане питання про остаточне завершення кар’єри. Адже хто ще може скласти конкуренцію братам. Стіверн? Остін? Хеленіус? Димитренко? Повєткін? Ці прізвища навряд чи зацікавлять публіку. А Клички сьогодні насамперед заробляють гроші, і думка спонсорів неабияк важлива для них. Звичайно, чимало шанувальників боксу хотіли б побачити бій-реванш із Хеєм. Але офіційні представники Володимира Кличка й Девіда Хея заявили, що повторного бою між ними не буде. Про це повідомляють BoxіngScene.com і Sky Sports. Від імені Кличка виступив менеджер Бернд Бенте, а від імені Хея – тренер Адам Бут (він також виконує обов’язки менеджера).
За словами Бенте, шансів побачити повторний бій Кличка-молодшого з Хеєм нема. Менеджер зазначив, що українець розглядає можливість зустрітися з переможцем бою між британцями Тайсоном Ф’юрі й Дереком Чісорою. Цей поєдинок відбудеться 23 липня.
Бенте додав, що у поєдинку з Хеєм зацікавлений Віталій Кличко – старший брат Володимира. За словами менеджера, цей бій міг би відбутися наприкінці 2011 або на початку 2012 року. 10 вересня Кличко-старший битиметься з поляком Томашем Адамеком.
Що стосується Хея, то після поразки від Кличка він заявив, що хотів би провести повторний бій. Однак незабаром Бут, підкресливши, що говорить від імені Хея, сказав, що британець не готовий битися з жодним із братів Кличків через “рабський контракт”, який вони пропонують.
Що стосується спортивного майбутнього Хея, то, за його словами, він ухвалить рішення про продовження кар’єри протягом кількох тижнів. Раніше британець говорив, що не буде битися після того, як йому виповниться 31 рік ( це станеться 13 жовтня 2011 року).