Онопенка не змогли звільнити

Влада спіткнулася у бажанні “піти” голову Верховного Суду України

Влада спіткнулася у бажанні “піти” голову Верховного Суду України

Пленум Верховного Суду України на вчорашньому засіданні не підтримав пропозицію щодо висловлення недовіри голові ВСУ Василю Онопенку.

За висловлення недовіри В. Онопенку проголосували 17 із 46 присутніх на пленумі ВСУ суддів, не підтримали цю пропозицію 28 , один бюлетень визнано недійсним.

Глава ВСУ після плену­му заявив, що тепер буде більше прислухатися до думки колег:

“Я розумію, що необхідно більше працювати з колегами окремо, незалежно від того, хто яку позицію займає, і більше спілкуватися і відчувати пульс”.

Онопенко запевнив, що не буде жодним чином мстити суддям, які голосували за висловлення недовіри.

“Це дуже добре, що у Верховному Суді я не є, вибачте, держимордою. Я цього не робив і ніколи не буду робити”, – сказав він.
Нагадаємо, 19 із 49 суддів Верховного Суду України

9 березня підготували подання про висловлення недовіри главі суду Василю Онопенку та ініціювали скликання пленуму. На порядку денному пленуму було лише одне питання: про висловлення недовіри голові ВСУ В. Онопенку. Судді звинуватили В. Онопенка у політизації діяльності ВСУ.

“Замість вирішення ос­новних проблем у сфері судоустрою, діяльність глави Верховного Суду мала переважно політичний характер, що призвело до політизації Верховного Суду в очах вищих посадових осіб держави та, на наш погляд, спонукало суб’єктів законодавчої ініціативи до ініціювання зазначених законодавчих змін”, – заявили судді.

“Вважаємо, що відповідальність за системні проб­леми у сфері судоустрою має нести глава Верховного Суду Онопенко як посадова особа, що представляє Верховний Суд України і тривалий час представляла усю судову систему держави”, – йдеться в поданні.

Окремі політологи припускали, що В. Онопенко піде з посади голови Верхов­ного Суду України в обмін на гарантії для своєї родини.

15 лютого слідчий Генеральної прокуратури змінив запобіжний захід з ареш­ту на підписку про невиїзд екс-першому заступнику міністра юстиції Євгену Корнійчуку, який є зятем В. Онопенка. Напередодні голова ВСУ зустрічався з Президентом Віктором Януковичем.

Крім того, 15 лютого слідчий з особливо важливих справ Генеральної прокуратури виніс постанову про закриття кримінальної справи, яку порушили стосовно Ірини Онопенко – дочки голови ВСУ. Цю кримінальну справу порушили 1 лютого у зв’язку з неповерненням боргу в розмірі 300 тисяч доларів.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4065 / 1.55MB / SQL:{query_count}