Гальма для реформ

Уряд погодився із пропозицією голови ВРУ доопрацювати проекти Житлового і Трудового кодексів. Про пенсійну реформу поки мовчать

Уряд погодився із пропозицією голови ВРУ доопрацювати проекти Житлового і Трудового кодексів. Про пенсійну реформу поки мовчать

Услід за фракцією комуністів бойкот урядовим реформам, схоже, може оголосити і фракція Народної партії у парламенті. Голова Верховної Ради Володимир Литвин учора на погоджувальній раді парламенту запропонував на поточному пленарному тижні прийняти рішення про зняття з розгляду проекту Житлового кодексу, який запропонував Кабінет Міністрів.

“Я пропоную, щоб ми з вами цього тижня, можливо, у вівторок, прийняли зважене рішення, а саме – рішення, що стосується Житлового кодексу. Є лист комітету, комітет детально все проаналізував і прийняв рішення про те, щоб рекомендувати ВР поки що утриматись від розгляду цього питання”, – сказав спікер.

“І ми підготуємо відповідний проект постанови ВР, щоб діяти у правовій площині: пункт перший – зняти з розгляду Житловий кодекс, і друге – визначити такою, що втратила чинність, постанову ВР про прийняття цього законопроекту за основу”, – зазначив В. Литвин.

Уряд підтримує пропозицію парламенту про відтермінування розгляду проектів Трудового та Житлового кодексів. Про це під час погоджувальної ради заявив віце-прем’єр – міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв.

“До нас уже надійшли пропозиції щодо Житлового і Трудового кодексів, і ми готові їх розглянути, тому що ми зацікавлені, щоб всі наші рішення були максимально збалансованими”, – сказав Клюєв. За його словами, уряд доопрацює ці проекти документів, оскільки існує багато зауважень до них.

Нагадаємо, проект Житлового кодексу містить низку норм, які не сприйняли у суспільстві. Зокрема, пеня та примусове виселення. Не кращим є проект Трудового кодексу.

Окрім того, на переконання спікера, щоб уникнути суперечок навколо пенсійної реформи, можна було б зняти положення щодо підвищення пенсійного віку для жінок. Він пропонує зважено підходити до цього проекту, звертати увагу на думки людей. Володимир Литвина каже, що найбільша критика стосується положення щодо підвищення пенсійного віку для жінок. Він вважає, що в питанні підвищення пенсійного віку для жінок потрібно проаналізувати рівень заробітних плат, тривалість життя та інші соціальні аспекти і лише з урахуванням їхніх результатів приймати рішення щодо пенсійного віку.

Крім того, додав Литвин, необхідно буде вирішити проблему працевлаштування молоді у разі збільшення пенсійного віку.

“Усіх загнати на продовження пенсійного віку – буде викликати озлоблення у людей”, – наголосив голова парламенту.

За словами спікера, найбільше проти ухвалення пенсійної реформи виступають ті особи, які нині мають високу пенсію.

“Я інколи думаю, що ті, хто тотально критикує, хоче, щоб цей закон не зачепив їх, а саме в частині, що у них будуть пенсії від 20 і до 50 тисяч гривень”, – сказав голова ВР. Литвин також переконаний, що, якби хотіли ухвалити пенсійну реформу без обговорення, то давно би вже це зробили.

“Якби було бажання проштовхнути цей закон через парламент, то можна було б заплющити очі, закрити вуха, поки суспільство не перекричить”, – додав він.

Але чи погодиться уряд із пропозиціями спікера і загальмує прийняття пенсійної реформи, залишається гадати. З одного боку, є вимоги МВФ та дефіцит Пенсійного фонду, з іншого – невдоволення і спротив населення та масові протести населення, яке не хоче працювати до скону.

Зрештою, у світлі майбутніх виборів КПУ і Народній партії треба мобілізовувати своїх виборців, то ж їхнє опонування політиці уряду є цілком закономірним. Своєю чергою, і Партії регіонів треба рахуватися з думкою 45 членів коаліції (20 депутатів від Народної партії та 24 обранці від КПУ, враховуючи позафракційного Адама Мартинюка).
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0577 / 1.57MB / SQL:{query_count}