У коаліції назрів червоний бунт. Виявляється, що Комуністична партія України не згодна із політикою уряду та реформами, які він проводить у державі. Лідер комуністів Петро Симоненко заявив, що фракція КПУ не підтримує жодної з реформ, які запропонував уряд, і не голосуватиме за них у парламенті. І що найдивніше, із такою позицією комуніста збігаються погляди й опозиційних політичних сил, і пересічних українців. З позицією Симоненка солідарні мільйони осіб. В сучасних умовах грати на соціальних темах для політичних партій різної масті знову стає модним.
“Щодо Трудового кодексу, Житлового кодексу, пенсійної і земельної реформ – фракція Компартії виступає категорично проти і не буде за них голосувати, про це вже я можу заявити”, – зазначив Петро Симоненко в ефірі 5 каналу.
Ба більше – лідер КПУ підкреслив, що його політична сила планує організувати мітинги й пікети проти вищезазначених реформ і веде агітаційну роботу серед населення.
“Ми спланували до 20 лютого проведення акцій на місцях щодо пенсійної реформи. Все це повинно іти на користь, щоб свідомість наших громадян якраз і сприяла тому, що вони також не будуть підтримувати цієї реформи”, – сказав він.
Симоненко переконаний, що для того, щоб пенсійна реформа не була втілена в життя, потрібно відправити у відставку головного ідеолога цієї реформи – віце-прем’єра – міністра соціальної політики Сергія Тігіпка.
Головний комуніст України каже, що сьогодні, коли скорочується тривалість життя, є недопустимим підвищувати пенсійний вік. “Практично готується пенсійна реформа для покійників”, – стверджує лідер КПУ.
“На мою думку, сьогодні треба у відставку відправити Тігіпка. Тому що, коли рішення буде прийняте великим капіталом у Верховній Раді, то немає сенсу тоді його звільняти”, – цитує Симоненка агентство “ЛІГАБізнесІнформ”.
“Його підтримав потужний капітал, представником чиїхось інтересів він є. Сьогодні його треба звільнити із займаної ним посади, оскільки він діє проти інтересів народу України”, – вважає головний комуніст України.
Варто нагадати, що у фракцію КПУ в парламенті входять 25 депутатів, а це надто мало, аби заблокувати прийняття вищезгаданих кодексів та втілення у життя реформ. Коаліція вже давно наповнилася так званими тушками і має переконливу більшість у ВРУ.