Юрій Михальчишин, новообраний депутат Львівської міської ради від ВО “Свобода”, про першу сесію, відсутність ейфорії та майбутній бюджетний процес
– Скажіть, будь ласка, як відбуватиметься завтра перше засідання Львівської міськради? Чого варто очікувати, а чого ні?
– По-суті, це формальне, урочисте засідання. Відбудеться присяга новообраного міського голови, депутатського корпусу та відповідні урочистості. Після цього в роботі ради буде оголошено перерву.
– А з чим власне пов’язана ця перерва?
– Перерва пов’язана з тим, що досі тривають консультації з політичними силами на рівні міста й області. Тому, йдучи назустріч нашим потенційним партнерам у Львівській обласній раді й міському голові, ми не форсуємо процес затвердження секретаря міської ради, голосування за склад депутатських комісій та інші процедурні питання.
– А можете детальніше розповісти про переговорний процес і про те, що ж там відбувається такого, що політики змушені навіть оголосити перерву в роботі міськради? Фактично побідне маємо вперше у Львові.
– Якщо в обласній раді ми повністю відкриті і стверджуємо, що ВО “Свобода” претендує на посаду голови облради, а посади першого заступника, заступника та голови бюджетної комісії пропонуємо потенційним партнерам із табору так званих демократичних сил, то у таборі демократичних сил виникає певне сум’яття і некоординованість. А це означає, що ті партії, які обрані до Львівської обласної ради, не є і не були суб’єктами політичного процесу. У них всередині присутні різні групи впливів. Навіть невеликі фракції із 7 – 8 депутатів виявляються роздробленими на три – чотири групи впливу. І з ними насправді дуже важко вести повноцінний діалог.
– Тоді чи правильно я розумію з Ваших слів, що нині невідомо навіть, якій політичній силі дістанеться посада секретаря ЛМР, на яку претендувало ВО “Свобода”?
– Ні. Посада секретаря не обговорюється.
– Чи нині у міській раді політичні сили вже розподілили, кому дістанеться та чи інша депутатська комісія?
– Не секрет, що абсолютну більшість комісій очолять представники ВО “Свобода”. Це питання для нас принципове, і жодних торгів з цього приводу бути не може.
– І ще раз про секретаря міської ради. Прошу сказати, чи керівництво партії ще розглядає, зокрема, і Вашу кандидатуру? Ви ще – найімовірніший кандидат?
– Не найімовірніший, а, скажімо, зберігається рівна ймовірність кандидатур Василя Павлюка, Івана Гринди і моєї.
– Сьогодні подейкують, що, можливо, буде змінено начальника управління “Секретаріат ради” Львівської міськради Любомира Зубача. Це відповідає дійcності?
– Я не думаю, що тут йдеться про персоналії. Мені невідомі якісь конфліктні процеси навколо Любомира Зубача. Але за логікою структурної побудови виконавчих органів міської ради та секретаріату ради очевидно, що ця посада мала б перебувати у сфері впливу новообраного секретаря і, відповідно, оскільки ми будуємо свою команду за принципом професіоналізму і партійності, нам доведеться заповнити цю кадрову порожнину власною кандидатурою.
– Які основні завдання постануть перед новообраною Львівською міською радою після ейфорії першого урочистого засідання?
– Ейфорії нема якраз через те, що цей процес затягнувся. Ейфорія була б, якби сесія відбулася упродовж першого тижня після оголошення результатів виборів. Зараз ми вже ввійшли у робочий ритм і спокійно й тверезо сприймаємо усі завдання, які перед нами є. Настрій зовсім не тріумфальний, а робочий. Стосовно перших завдань, то нам доведеться активно включитися у бюджетний процес. Бо велику частину бюджету сформували депутати минулої каденції, а у нас є програма, яка кардинально відрізняється у плані розвитку Львова. Цю програму ми повинні реалізовувати, а для цього треба закладати кошти у бюджет. Тому насамперед буде напружена робота над пропозиціями до бюджету, а пізніше й над прийняттям бюджету міста на 2010 рік.