Хто є хто у новій Львівській облраді

Кому виборці довірили управляти областю наступні п’ять років? “Пошта” спробувала проаналізувати склад обласної ради VI демократичного скликання і виокремити найпомітніші обличчя серед депутатів

Кому виборці довірили управляти областю наступні п’ять років? “Пошта” спробувала проаналізувати склад обласної ради VI демократичного скликання і виокремити найпомітніші обличчя серед депутатів.

Забігаючи наперед, варто повідомити, що у нову   раду потрапили лише 30 депутатів зі 120. Тобто можна сказати, що рада оновилася. Тепер у ній щонайменше дев’ятеро лікарів, більше десятка освітян. Решта –підприємці, керівники установ, держслужбовці, кілька пенсіонерів та безробітних. Як уся ця депутатська рать справлятиметься із господаркою області? Чи політичні пристрасті знову вируватимуть у сесійній залі? Про це можна буде сказати вже незабаром, коли нові депутати зберуться на сесію, аби обрати собі голову і заступників.

Нова рада матиме аж чотирьох співаків

Логічно було б почати із найбільшої фракції у ЛОР – ВО “Свобода”, яка отримала 41 мандат. До вже знайомих львів’янам Олега Тягнибока, Ірини Фаріон, Ірини Сех та Олега Панькевича додалися й співаки. 29-річний Остап Канака, відомий своїм хітом “А коса у дів­чини – райдуга” обрав ВО “Свободу”, бо та відповідає його політичним поглядам.

Компанію, а, можливо, й конкуренцію Остапові у фракції склав більш досвідчений, 54-річний естрадний співак Теодор Кукурудза, відомий в Україні піснею “День народження у тебе”. Пан Теодор вирішив прислужитися громаді не лише своїми виступами на сцені, але й, очевидно, конкретними справами.

До цього умовного дуету піснярів у фракції ВО “Свобода” гармонійно вливається Остап Стахів – бандурист, який працював у ВІА “Ватра” та фольклорному ансамблі “Дримба”.
У списку ВО “Свободи” є також брат Олега Тягнибока Андрій. Знайшли прихисток у фракції Олега Тягнибока і двоє колишніх членів фракції БЮТ у раді – Михайло Задорожний та Михайло Барбара. У фракції ВО “Свобода” буде аж восьмеро освітян. Є також двоє пенсіонерів і більше десятка представників бізнесу. Загалом “Свобода” збільшила свою присутність у ЛОР у чотири рази – із 10 до 41 депутата.

Національно-патріотичні сили не примножили своїх лав

У фракції “Фронту змін”, окрім Степана Кубіва і Олега Мандюка, які були депутатами ЛОР у цій каденції, з’явилися екс-головний міліціонер Львівщини Василь Пісний, директор Львівського міського центру зайнятості Олег Рісний, гендиректор ВАТ “Дрогобицький завод автомобільних кранів” Микола Баран, гендиректор ТзОВ “Компанія Гердан” Орест Шейка. Загалом у фракції “Фронту змін” 11 представників бізнесу, троє лікарів та один викладач Українського католицького університету.

Суттєво зменшилася після місцевих виборів фракція “Наша Україна”.  Вона матиме лише сім багнетів у новій раді. У раді попереднього скликання “Наша Україна” мала 43 мандати. Усі семеро обранців добре відомі львів’янам. Це голова ЛОР V скликання Мирослав Сеник, екс-начальник Головного управління освіти і науки ЛОДА Павло Хобзей, виконавчий віце-президент з розвитку бізнесу компанії SoftServe Тарас Вервега, екс-заступники губернатора Валерій П’ятак та Ігор Стефанишин, підприємець Тарас Колтик і журналіст та помічник народного депутата Олесь Старовойт.

Від НРУ в новій раді вісім депутатів – шестеро новачків (Василь Куйбіда, Андрій Корнат, Сергій Дзядик, Святослав Шеремета, Юрій Войтів, Тарас Курчик) та двоє обранців минулого скликання – Олександр Ганущин та екс-бютівець Василь Баран.

До речі, 41-річний Тарас Курчик, який переміг у мажоритарному окрузі у Стебнику, став четвертим депутатом-музикантом.

Конгрес українських націоналістів представлений Зіновієм Карпінським та Романом Шведом. Респуб­ліканська християнська партія має одного представника – Михайла Сірківа, колишнього головного редактора газети “За вільну Україну”, начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області.

Партія УНП виборола собі 5 місць у новій раді – на три менше ніж у попередньому скликанні. Традиційно список очолив гендиректор ТзОВ ТВК “Львівхолод” Богдан Козак. Далі йде президент ФК “Трускавець” Всеволод Білас, екс-заступник голови ЛОДА Тарас Батенко, голова Городоцької РДА Юрій Візняк.

“Новачки” представлені у раді мінімумом

Фракція партії Віталія Кличка УДАР матиме у новій раді аж трьох представників. Це Іван Щепанкевич, директор департаменту сировини ЗАТ “Галичина”, Іван Горон, голова ЛОО “Фундація регіональних ініціатив”, Оксана Кюринець, доцент “Львівської політехніки”.

Десятеро депутатів матиме фракція Партії регіонів. Усі вони є керівниками потужних підприємств чи установ області. Очолює список чинний голова Львівської ОДА Василь Горбаль. Відтепер він є потрійним сумісником, оскільки працює губернатором, народним депутатом і депутатом облради. Далі у списку ПР – ректор Львівського держуніверситету безпеки життєдіяльності, генерал-лейтенант служби цивільного захисту Михайло Козяр. Третім у списку є екс-губернатор Львівщини, а нині директор ГПУ “Львівгазвидобування” Олександр Сендега. У мажоритарному окрузі Турківського району переміг начальник “Львівської залізниці”, кандидат у депутати від Партії регіонів Богдан Піх. Депутатами ЛОР стали спортивний директор ФК “Карпати”, у минулому футболіст Степан Юрчишин, власник ТзОВ “Родинна ковбаска” Олег Баран, начальник Головного управління охорони здоров'я Львівської ОДА Сергій Федоренко, голова Дрогобицької РДА Михайло Сендак, підприємець з Буська Ігор Грещук і головний лікар Стрийської ЦРЛ Василь Круць.

Партію промисловців і підприємців України у Львівська облраді представлятиме екс-заступник голови ЛОДА Тарас Федак, колишній керівник Жидачівського ЦПК Михайло Титикало, депутат ЛОР V скликання і колишній член партії “Єдиний центр” Роман Дудич і Богдан Турчин, який працював у облраді минулої каденції і був членом “Єдиного центру”. Серед промисловців і підприємців опинився і екс-керівник ДСО Львівщини Михайло Дзюдзь. Шостим і останнім депутатом ПППУ у облраді є Михайло Гичка, головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні.

Вперше у Львівській обл­раді буде представлена партія “Сильна Україна”, яка матиме чотирьох депутатів. Серед них директор шахти “Надія” Микола Криштопа, екс-начальник Рава-Руської митниці Іван Бокало.

УСДП матиме лише трьох обранців: двох екс-бютівців Леоніда Завійського і Леоніда Охріменка та екс-голову Західної регіональної митниці, колишнього заступника голови ДПА у Львівській області Тараса Козака.

“Єдиний центр” матиме лише одного депутата – Сергія Сенчука, сина убитого екс-голови Львівської ОДА Степана Сенчука.

“Народна партія” теж матиме трьох представників – Ігоря Ярему, який уже був депутатом ЛОР, але від ПППУ, Олександра Чабаненка, головного лікаря санаторію “Дніпро-Бескид” з Трускавця та Анатолія Дейнеку, начальника Львівського обласного управління лісового господарства.

Мізерним є представництво партії “Відродження”, яка спромоглася на трьох обранців – братів Ярослава та Богдана Дубневичів та Івана Груника.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4203 / 1.62MB / SQL:{query_count}