З фінішу на старт

Через два тижні може початися виборча кампанія до Верховної Ради України

Через два тижні може початися виборча кампанія до Верховної Ради України

Конституційний Суд сьогодні почав розгляд справи стосовно законопроекту про внесення змін до Конституції з приводу термінів проведення виборів Президента, Верховної Ради і до місцевих органів влади.

Зокрема, КС розглядатиме справу за зверненням Верховної Ради про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції, які стосуються чергових виборів народних депутатів, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, вимогам статей 157 і 158 Конституції України. КС вирішив розглянути справу невідкладно у формі письмового слухання. Суддя-доповідач у справі – Павло Ткачук.

До КС також надійш­ло подання від Центральної виборчої комісії, яка 19 жовтня прийняла звернення до Конституційного Суду України, у якому просить невідкладно розглянути її подання щодо тлумачення ч.1 ст.76 Конституції 1996 року щодо строків повноважень Верховної Ради, обраної 30 вересня 2007 року, для визначення дати чергових парламентських виборів.

Того ж дня Верховна Рада скерувала до Конституційного Суду законопроект про внесення змін до Конституції, якими встановлені дати чергових виборів Президента і народних депутатів.

У перехідних положеннях цього законопроекту чітко встановлено, що чергові вибори до ВР відбуваються в останню неділю жовтня 2012 року (це буде 28 жовтня 2012), а чергові вибори Президента – в останню неділю березня 2015-го (27 березня 2015 року). Ініціаторами прийняття цього законопроекту були члени парламентської коаліції.

Тим часом заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера вважає, що у разі відсутності рішення Конституційного Суду України щодо дати парламентських виборів 22 листопада має початися виборча кампанія, а самі вибори до Верховної Ради повин­ні відбутися в останню неділю березня 2010 року.

“За Конституцією, згідно з частиною першою статті 77, чергові вибори проводяться в останню неділю березня четвертого року повноважень Верховної Ради. Конституція, яка є чинною на даний момент, інших варіантів не надає. Але, звичайно, може бути і рішення Конституційного Суду, який розтлумачить цю норму іншим чином ”, – заявив Магера.

Він додав, що за відсутності рішення КС з цього приводу особисто буде голосувати за початок виборчої кампанії, але відмовився спрогнозувати, чи знайдеться у ЦВК достатня кількість голосів для прийняття рішення у цілому.

Відповідаючи на запитання, чи зможе рішення КСУ постфактум зупинити виборчу кампанію, Анд­рій Магера заявив: “Виборчий процес ніхто не може зупинити, і рішення КС ніколи не мають зворотної сили, поширюючись лише на ті правовідносини, які виникають після прийняття рішення”.

“Я не бачу ніяких механізмів, як можна зупинити виборчий процес”, – додав заступник голови ЦВК.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4577 / 1.55MB / SQL:{query_count}