“Епохальний”, “історичний” або “екстраординарний” – так охрестили китайські засоби масової інформації візит Президента України Віктора Януковича до Китаю. Аналітики обох країн розглядають цей візит як взаємний стратегічний крок і в політичному, і в економічному плані, який буде сприяти збереженню відносин у мінливому регіональному ландшафті.
“Україна є другою найбільшою країною СНД. Географічно вона для Китаю – ніби ворота до Європи. Тому стратегічне розташування України дуже важливе”, – цитує дослідника з питань Росії в китайському Інституті сучасних міжнародних відносин Ван Ліцзю газета China Daily.
Співробітник Інституту Росії, Східної Європи та Центральної Азії при Китайській академії суспільних наук Чжу Хунгень також вважає, що оскільки і Китай, і Україна дотримуються позаблокового статусу, то їхня співпраця допоможе збалансувати розстановку сил у світі.
Крім того, експерти заявили, що економіки України і Китаю “прекрасно взаємодоповнюють” одна одну й обидві мають величезний ринковий потенціал.
“Україна завоювала авторитет у важкій промисловості, особливо в таких галузях, як авіація і машинобудування. За останні роки Китай і Україна почали співпрацювати в сільському господарстві, технологіях і кораблебудуванні”, – сказав Ліцзю.
“Інвестиції Китаю допоможуть Україні впоратися з фінансовими труднощами, і також заохочуються китайські інфраструктурні проекти”, – додав Хунгень.
Видання з посиланням на інформаційне агентство “Сіньхуа” (Xinhua) повідомляє, що Україна вже створила експертну групу для вивчення економічних реформ КНР. Депутат українського парламенту (фракція Партії регіонів – ред.), радник Президента і голова Ділової ради “Україна – Китай” Валерій Коновалюк розповів Xinhua, що Україна пропонує бачення нового “Шовкового шляху”, як об’єднання європейської і азіатської торгівлі.