Обшуки і арешти київської влади

Соратників глави Київської міської державної адміністрації Леоніда Черновецького арештовують і обшукують. Учора стало відомо, що Печерський районний суд Києва прийняв рішення про взяття під варту начальника Головного управління охорони культурної спадщини КМДА Руслана Кухаренка

Соратників глави Київської міської державної адміністрації Леоніда Черновецького арештовують і обшукують. Учора стало відомо, що Печерський районний суд Києва прийняв рішення про взяття під варту начальника Головного управління охорони культурної спадщини КМДА Руслана Кухаренка. Про це йдеться у постанові суду від
2 вересня.

Проти чиновника порушили кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість). Досудовим слідством встановлено, що у 2007 – 2009 роках Кухаренко, працюючи начальником Головного управління охорони культурної спадщини КМДА уклав від імені цього управління 13 угод з фізичною особою і 3 додаткових угоди про надання останньою юридичних послуг щодо представлення інтересів управління в усіх судових інстанціях. Також у 2009 році Кухаренко уклав 2 угоди з іншою фізичною особою про надання останньою юридичних послуг управлінню щодо представлення інте­ресів в усіх судових інстанціях.  

Про виконані роботи за вказаними вище угодами Кухаренко підписав звіти за розрахунками на загальну суму 640 тисяч 934,5 гривні.

Однак, за повідомленням Київського апеляційного госпсуду у справах №36/64 і № 38/352 представники Головного управління охорони культурної спадщини в судових засіданнях участі не брали.

Під час перевірки КРУ діяльності управління за період з 1 січня 2006-го до 1 червня 2010 року встановлено, що в результаті безпідставної оплати нібито наданих юридичних послуг Головному управлінню охорони культурної спадщини завдано матеріальної шкоди на суму 640 тисяч 934,5 гривні.  
30 серпня 2010 року Кухаренка було затримано згідно зі ст. 115 КПК України.

“Підозрюваний просив не застосовувати до нього запобіжний захід у вигляді взяття під варту, оскільки має поганий стан здоров’я, на утриманні є неповнолітня дитина, дружина вагітна, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, наміру перешкоджати встановленню істини у справі не має. На виклики до слідчого не з’являвся, оскільки перебував на стаціонарному лікуванні. Він є заслуженим архітектором України, має 2 ордени та інші нагороди. Просив застосувати запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд”, – йдеться в постанові суду.  

Однак, прокурор просив подання задовольнити, оскільки підозрюваний за станом здоров’я може утримуватись під вартою, його справді викликали до слідчого, проте на виклики не з’являвся і не повідомляв про причини неявки, є інформація про спроби Кухаренка вплинути на хід слідства та приховати злочин.  

“Враховуючи вищевикладене, а також особу підозрюваного, який за станом здоров’я може перебувати під вартою, перебуваючи на волі, може ухилитись від слідства і перешкоджати встановленню істини у справі, підозрюється у вчиненні злочину, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років, суд доходить висновку, що подання підлягає задоволенню”, – зазначено в постанові суду.

Той же Печерський райсуд столиці видав постанову про проведення обшуку в квартирі секретаря КМДА Олеся Довгого.

Постанову видано у справі про незаконне відчуження пакетів акцій Київводоканалу та Київгазу у відповідь на звернення слідчого Генпрокуратури за погодженням заступника Генпрокурора. Обшук у квартирі столичного чиновника має проводитись з метою вилучення підроблених документів, чорнових записів, бланків фіктивних підприємств, їх печаток, штампів та інших документів, які використовувались для здійснення незаконного відчуження пакетів акцій цих двох підприємств.

“Враховуючи, що є достатні підстави вважати, що документи, які мають значення для встановлення істини у справі, можуть знаходитись в житловому приміщенні за місцем реєстрації та проживання Довгого О. С., суд вважає за можливе подання задовольнити”, – підкреслюється в документі.

Як відомо, 30 серпня Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом службової недбалості працівників Київської міської ради. Згідно із постановою, досудовим слідством встановлено, що протягом лютого 2009-го – березня 2010 року службові особи Київміськради сприяли придбанню пакетів акцій Київводоканалу та Київгазу фінансовою компанією “Новий регіон”.

Це спричинило тяжкі наслідки майновим інтересам територіальної громади м. Києва у вигляді позбавлення права на отримання дивідендів і підриву авторитету органу місцевого самоврядування. Шкода бюджету оцінюється у 16,365 млн грн.

У всіх цих арештах і обшуках не було б нічого надзвичайного і дивного, якби не одне “але”. Чинна влада один до одного копіює владу попередню, яка демонстративно за допомогою засобів масової інформації викликала на допити, арештовувала своїх опонентів, роблячи таємницю слідства надбанням громадськості й разом з тим, заробляючи собі політичні дивіденди напередодні виборів. Тенденція? Ні, традиція.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4382 / 1.59MB / SQL:{query_count}