Янукович у піднебессі

Завтра завершується державний візит Президента України до Китаю

Завтра завершується державний візит Президента України до Китаю

Це була перша поїздка такого рівня за часи незалежності України. Віктор Янукович привіз до Пекіна численну делегацію, до складу якої увійшли голова Адміністрації Президента, три заступники голови Адміністрації, перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв, ряд міністрів, голова НБУ, лідер фракції КПУ Петро Симоненко, бізнесмен Олександр Ярославський, президент Федерації футболу України Ігор Суркіс, гендиректор ВАТ “Турбоатом” Віктор Суботін, директор Крюківського вагонобудівного заводу Микола Поривай, гендиректор “Азовсталі” Дмитро Лишвіц (усього понад 80 представників бізнесу й ділових кіл). Однак у президентському літаку (попри вимогу протоколу) не знайшлося місця для дружини Віктора Януковича Людмили. Глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін пояснює цю обставину туманно: “Є застереження, через які вона не може поїхати”. Льовочкін також повідомив, що до Китаю українська делегація полетіла трьома літаками, два з яких оплачені кош­том бізнесменів, зацікавлених у розвитку стосунків з цією країною.

У столиці Піднебесної Віктор Янукович зустрівся із головою Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао. З цієї нагоди поблизу Народних зборів вивісили державний прапор України. Нашу державну символіку розмістили на головній площі Пекіна – сумнозвісній Тяньаньмень. Після обміну властивими для таких зустрічей люб’язностями керівники держав перейшли до обговорення перспектив. Зокрема,  рамкової угоди про взаємне скасування візового режиму, яка, однак, започаткує процес запровадження безвізових візитів тільки для представників бізнесу, гуманітарних кіл та журналістів.

Серед питань економічної співпраці – закупівля бурильної платформи для видобутку вуглеводнів на шельфі Чорного моря. Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко наголошує на вигідності цієї оборудки: “Ми закуповуємо бурову платформу на умовах товарного кредиту від китайської компанії, провели тендер відповідний. Дуже вигідні умови, практично ми отримуємо її в лізинг”. За словами міністра, порушувалося і питання безпосередньої участі китайських нафтогазовидобувних компаній у розробці українського морського шельфу, а також підписано меморандуми про фінансування будівництва парогазової станції на території України та про співробітництво в енерго­ефективності, побудові нових об’єктів. Всього укладено 13 двосторонніх документів.

Загалом, за словами Вік­тора Януковича, під час цієї поїздки підписано угоди про інвестиційні проекти на 4 млрд дол. А ще –  не пізніше 2012 р. товарообіг між двома країнами має зрости до близько 10 млрд дол.

Українська делегація також побувала у спеціальному адміністративному районі Гонконгу й найбільшому місті Китаю – Шанхаї.

Серед “родзинок” візиту – обіцянка Віктора Януковича не мати жодних офіційних контактів із Тайванем, виступати проти незалежності Тайваню у будь-якій формі і проти вступу Тайваню до міжнародних організацій, членами яких можуть бути тільки суверенні держави.

Василь Хмиз
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4260 / 1.55MB / SQL:{query_count}