Тиск замість реформ

Андрій Корнат, голова Львівської крайової організації Народного руху України, про візит Патріарха, дії влади і місцеві вибори

Період літніх відпусток зумовив певне політичне затишшя в Україні. Тим часом за лаштунками влади відбуваються важливі процеси, які потребують реакції суспільства та опозиції. Останні тижні позначилися низкою непересічних подій, серед яких: візит Патріарха Кіріла і підняття тарифів на газ для населення. Ці факти були неоднозначно сприйняті суспільством, викликали двояке сприйняття і такі ж висновки у людей. Про це та інше “Пошта” спілкувалася із Андрієм Корнатом, головою Львівської крайової організації НРУ.   

– Пане Андрію, нещодавно завершився візит Патріарха Кіріла до України. Суспільство сприйняло цей візит, радше, як політичний, ніж душпастирський. Як політик, які політичні риси бачите у цьому візиті?

– Переконаний у тому, що цей візит насправді є добре спланованою спецоперацією з метою відвернення уваги населення України від наболілих проблем та шкідницьких дій влади. Фахівці вже давно попереджали, що рейтинги Януковича будуть падати, але ніхто не міг уявити собі, що це трапиться ще до початку підписання закону про вибори до місцевих рад. Стрімке падіння рейтингу – це насамперед втрата довіри у виборця, який традиційно підтримує Партію регіонів на сході та півдні України. Тому очевидно, що з метою реанімації чи то стабілізації авторитету влади відбувся візит російського Патріарха. Хороша робота спецслужб “дружньої” нам держави під кодовою назвою “Рускій мір” уже неодноразово досягала свого результату. Ще вчора, це – президентське крісло, сьогодні – рейтинг довіри “васала”.

– У зв’язку із зміною виборчого законодавства, низка молодих партій втратила можливість взяти участь у виборах до місцевих рад. Утім, політологи кажуть, що це навіть на руку новим політичним силам, бо ті зможуть об’єднатися із більш досвідченими партіями і все-таки потрапити у владу. Як Ви вважаєте?  

– Закон про вибори до місцевих рад – це перш за все політичне шахрайство, яке дає можливість Партії регіонів отримати останній форпост  влади в державі. Я маю на увазі – місцеве самоврядування. Ми стаємо свідками ліквідації незручних політичних гравців та конкурентів, серед яких і партії, і авторитетні політики. Як приклад, можу навести порушення справи щодо заступника голови Народного руху України Василя Куйбіди, якого руками Служби безпеки України вирішили вивести з виборчого марафону.

– Влада пообіцяла з 1серпня підняти тарифи на газ для населення, запровадивши водночас широке субсидування населення. Наскільки виправданим є такий крок?

– Спочатку влада переконувала нас у тому, що угоди попереднього уряду це мало що не злочин проти українського народу. Що, своєю чергою, дало можливість виправдати “харківські угоди”, а саме: пролонгацію угоди про перебування російського флоту на території України до 2042 року в обмін на дешевий газ, дешевший на сто доларів. Такі дії призведуть до підвищення ціни не лише на газ, але й на опалення, хліб та інші товари і послуги.

– Як загалом оцінюєте кроки влади в економіці?

– Замість обіцяних реформ наразі ми спостерігаємо колосальний тиск на підприємців. Нескінченними перевірками, непомірними штрафами на місцях фактично знищується малий і середній бізнес – податкова веде з ним первіснообщинну боротьбу. Не приймають звіти за перше півріччя, що спричиняє нарахування колосальних штрафів.

Ціною домовленості з МВФ стало скорочення на 2,7 млрд гривень витрат на підвищення безпеки шахтарів, скорочення на 650 млрд гривень коштів, що виділяють на будівництво житла військовослужбовцям, на 800 млн гривень скорочено витрати на інноваційні та інвестиційні проекти, на 1,7 млрд гривень обрізали здешевлення кредитів для економіки. У фахівців резонно виникає запитання, як же якість державного бюджету, підготовленого урядом, якщо вже через місяць до нього вносяться такі серйозні правки?

– Сьогодні в області спостерігається певне політичне затишшя. Чомусь ніхто не критикує владу. Усіх влаштовує робота цієї влади? Які кроки обласної влади, на Ваш погляд, заслуговують критики, які – позитивних відгуків?

– Політичне затишшя зумовлено періодом вакацій і тяганиною з прийняттям закону про вибори. Обласна влада однак вирішила не псувати собі нерви і віддала прийняття обласного бюджету і програми соціально-економічного розвитку на відкуп депутатським групам в обласній раді. Внаслідок цього маємо суттєві диспропорції у підтримці територій області, про що наші депутати неодноразово висловлювалися у медіа. Жодних суттєвих проривів від обласної влади не бачу, тому і похвалити її не маю за що. Професіонали – такі, як Мирон Янків, – усунуті від фінансово-економічних важелів, їх замінили люди, які не відрізнять без компасу Жовківський район від Жидачівського. Якщо така сірість буде і надалі  візитною карткою  нової влади, то мені буде шкода Львівщину.

Іван Вишневий

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8598 / 1.58MB / SQL:{query_count}